Газета по-надвірнянськи
 

Цуцилів – вінком садів заквітчане село

22 липня 2011, 14:12 | Рубрика: Влада, Свята Версія для друку Версія для друку 2,119 переглядів

У чарівній місцині навколо двох духовних святинь (церков) та сучасного супер-маркета, який чимраз «розростається» та впорядковується, розлого викотилося мальовниче, скрашене сотнями фруктових дерев компактне село Цуцилів.

Микола Дутчак: щастя і добра вам, земляки!

Куди не глянеш – чистота і порядок, благоустроєні обійстя цуцилівчан – найпереконливіші аргументи, що й у сільській місцевості життя може бути ін­шим, красивим і по-сучасному зручним, національно-свідомим та духовно багатим.

Такий Цуцилів – добре знане на Прикарпатті село із доволі складною історією, перша згадка про яке дату­ється 1390 роком.

Воно прагне оновлення, возвеличення, належного пошанівку його та щирих, доброзичливих, роботящих і звитяжних людей, які в ньому проживають.

Грамота від голови районної ради Василя Поповича кращому підприємцеві села, депутатові районної ради Іванові Микитюку

Зеленим барвінком, буянням пишних квітів колоритно вплівся в сучасне життя Цуцилова – День села, який сіль­ський голова Микола Дутчак, депутати села, члени виконкому, працівники культури, учасники художньої самодіяльності та підприємці, активісти і молодь влаштували на цьогорічне від­значення Святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Урочистості розпочалися на подвір`ї Цуцилів­ського нав­чально-виховного комплексу, охайному і затишному, помережаному барвистими кві­тами, а головний вхід до НВК слугував сценою яскравого дійства. Микола Дутчак щиросердечно привітав усіх іменинників із Днем Ангела, а громаду – з Днем села, побажавши усім міцного здоров`я, нетлінної долі та щасливого майбут­нього, за­кликав земляків до ще плід­нішої пра­ці на благо рідного села.

Голова районної ради Василь Попович, якому на вишиваному рушникові вручили хліб і сіль, поздоровляючи цуцилівчан із Днем села, від­зна­чив благоустрій та охай­ність, культуру та акурат­ність Цуцилова, який є прекрасною візитівкою району на автошляху державного значення Івано-Франківськ-Надвірна-Яремче.

Його чепурні будинки, заклади культури, підприєм­ницт­ва, торгівлі, які туляться до центральної асфальтівки, працьовиті і чуйні, ввічливі і далекоглядні жителі додають престижу рідному селу, а фа­хівці, майстри своєї справи кують йому добру славу і велич, сказав керівник представ­ницького органу влади району. Цілу плеяду з них Василь Попович спільно зі своїм заступником Іваном Степ­ником удостоїли грамот РДА та ра­йонної ради за особистий внесок у соці­ально-економічний та культурний розвиток Цуцилова.

Тут зібрався рід наш увесь…

Високо оцінив також роль депутатів районної ради від Цуцилова – директора НВК Миколи Андрейчука та під­приємця Івана Микитюка у розвої населеного пункту. – Вони повсякчас аргументовано і переконливо від­стоюють кошти в ра­йон­ному бюджеті для потреб рідного села. Василь Попович навіть визнав, що йому важко не погоджуватись із їхньою позицією.

Цуцилівський сіль­сь­кий голова Микола Дутчак також не поскупився на відзнаки для односельчан. Багатьох із них – депутатів сільської ради, членів виконкому, акти­вістів села, сільських уміль­ців за активну участь у підготовці до Дня села, безвідмовне виконання великого обсягу робіт із наведення порядку в селі нагородив грамотами сіль­ської ради та грошовими преміями, деяких – грамотами. Звичайно, відзначив не всіх земляків, але пообіцяв надолужити це під час святкування 20-ї річ­ниці Незалежності України.

Ведуча свята директор Цу­цилівського народного до­му Галина Легка осяйнула програму святкувань величальними словами про «милий серцю Цуцилів», зазначивши, що земля цуцилівська рідна і величава. Земля батьків і прадідів, кров`ю полита, від того – свята. Вона завжди родила на своєму полі не тільки хліб, а й героїв, котрі вміли і плуг, і меч кувати, і смі­ливо брали до рук зброю, щоб рідну землю захищати.

В унісон цьому пафосно, динамічно прозвучав виступ учительки історії Цуцилівського НВК Світлани Андрейчук. Присвятила вона його історичним віхам Цуцилова, знаним людям, імена яких навічно внесені в історію села, опоетизувавши віршем «О, село моє, Цуцилів», який став епіграфом до книжки колишнього теренового провідника, голови проводу ОУН Надвір­нянського району (1942-1944 рр.) та Ланчинського району (1944-1946 рр.) Василя Маланюка.

На сцені – жіночий вокальний ансамбль

Шкільне подвір`я заполонюють пісні «Роде наш красний» та «Село моє» у виконан­ні аматорів народного мистецтва Марічки Петруняк і Віталії Горбейчук. До мікрофону знову підходить Микола Дутчак, звертається до молоді Цуцилова. Адже саме він на їхнє прохання за сприяння мецената, депутата обласної ради Юрія Дерев`янка придбав звукопідсилювальну музичну апаратуру для Народного дому. – Тепер – слово за вами, – каже сільський голова. – Ви повинні активніше проявляти себе у проведенні всіх культмасових заходів, допомагати органові місцевого самоврядування сміливіше вирішувати проблеми, які висуває сьогодення.

Чуєте?… Це – гурт «Галицькі забави»

Лине над Цуциловом музика. Звучать пісні, народні мелодії, гуморески. Учасникам веселого й розмаїтого свя­та їх дарують музичні гурти «Галицькі забави» та «Розмай», Лілія Іванчук, родина Ровенків, Тетяна Довгорука, Юрій Дутчак, Василь і Роман Волошенюки, Тетяна Микитюк, наймолодший учасник концерту Степан Легкий. Кон­­цертна програма звеселяла кожного учасника дійст­ва неповторними українськими піснями, підносила і додавала оптимізму.

Хлібом-сіллю на вишитому рушнику цуцилівчани зустрічають першого заступника начальника Головного управління сім`ї, молоді та спор­ту ОДА Михайла Марцинюка. З нагоди Дня села він передав громаді Цуцилова найтепліші вітання від голови ОДА Михайла Вишиванюка, начальника Головного управління сім`ї, молоді та спорту ОДА, голови відділення Національного олім­пійського комітету України Мирослава Карабіна та від себе особисто, побажав удачі та добробуту. – Раз є стільки молоді в селі, десятки поважних ґаздів і ґаздинь, то можемо говорити і надіятися на те, що села наші процвітатимуть, – завершив він.

Степан Легкий: і мені є про що вам заспівати

Допоки тривала святкова концертна програма, на сіль­ському стадіоні помірялися силами футболісти цуцилів­ських «Карпат» та лоївської «Смерічки». Юнаки Цуцилова перемогли з рахунком 3:0, а дорослі – 3:1.

Тут же на стадіоні тривала спортивно-розважальна програма під орудою спортінструктора Василя Вівчарчука, а на шкільному подвір`ї – показові виступи демонстрували вихованці ДЮСШ ОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Під вечір центром торжеств став Народний дім, де відбувався вечір української музики, грали сільські музики.

Підсумувала святкування методист районного будинку культури Валентина Лисюк, подякувавши усім, хто долучився до Дня села, а також ама­торам сцени, які профе­сій­но доносили цуцилівчанам свої пісні, музику та дотепний гумор у виконанні Тараса Ровенка.

Гуморист Тарас Ровенко «вистрілив» дотепним словом

Теплі слова адресовані нинішнім працівникам культури Цуцилова Галині Легкій та Василеві Ровенку, і тим, котрі працювали попередньо: Василеві та Мирославі Литвакам, Богданові Маланюку та світлої пам`яті Віталієві Веркальцю. Уточнила, що свято села проходило в рамках відзначення 20-річчя незалежності України, і продовжиться конкурсом «Укра­їночка-20».

День села в Цуцилові за­свідчив, що, незважаючи на те, що українську музику заполонила електронно-синтетична мелодія, все ж таки жи­ва музика, народні колективи існують і передають із покоління в покоління духовну культурну спадщину нашого народу. За влаштоване свято віддамо належне Цуцилівському сільському голові Миколі Дутчак, працівникам Народного дому, сільським ама­торам, мистецькому внеску родини Ровенків, підприємцям, котрі забезпечили злагоджену і професійну роботу.

Віват, Цуцилове!

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

Світлини Назарія ГРИДЖУКА

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!