Газета по-надвірнянськи
 

Василь ЧУДНОВ: Потрібно вживати негайних заходів у сфері державної підтримки тваринництва та повернути людям борг із виплати дотацій, який виник при попередньому КМУ на чолі з прем’єр-міністром Ю. В. Тимошенко

1 липня 2011, 11:09 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 686 переглядів

Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, член Комітету Верховної Ради України з питань бю­джету Василь ЧУДНОВ заявив, що сьогоднішній стан тваринництва викликає занепокоєння і вимагає обов’язкового державного втручання.

Працюючи в окрузі, зустрічаючись із громадами сіл того чи іншого району Івано-Франківщини, мені щоразу доводиться чути від жителів одні і ті ж запитання – виплата дотації за вирощену і продану худобу. Люди вимагають повернути їм гроші, які держава заборгувала з виплати дотацій за 2008-2009 роки. Мені просто цікаво, як тодіш­ній КМУ на чолі з прем’єр-міністром Ю. В. Тимошенко міг допустити виникнення в 2008 році на Івано-Франківщині боргу у сумі 7209 тис. грн., якщо сума видатків держбю­джету на той рік становила 3071771,9 тис. грн.? Як той же таки уряд при реальній потребі Івано-Франківщини бюджетних коштів на виплату бюджетної дотації за вирощені та продані на забій і переробку ВРХ в 2009 році в сумі 9314,2 тис. грн. міг виділити лише 1410 тис. грн. І без математичних розрахунків зрозуміло, що сума майже в 7 разів менша від реальних потреб розвитку тваринництва на Прикарпатті в той час? – зауважив народний депутат.  – Саме протягом 2008-2009 років на Прикарпатті спостерігалася ситуація тотального вирізання маловагового молодняку ВРХ і здача на м’ясо корів господарствами населення – додав парламентар.

За словами регіонала, уряд М. Азарова, на жаль, жодним чином не зможе кардинально змінити сьогоднішню ситуацію в сфері розвитку тваринництва, адже зараз приходиться думати не про розвиток, а про подолання тих непоправних наслідків, до яких призвела політика уряду Ю.Тимошенко.

Сьогодні я звернувся з депутатським запитом до пре­м’єр-міністра України Миколи Азарова, в якому прошу все ж віднайти можливість погасити заборгованість з виплати бюджетних дотацій за вирощену і продану худобу жителями Прикарпаття. Наш обов’язок зробити все можливе і неможливе, щоб припинити процес тотального скорочення поголів’я ВРХ, адже ще кілька років і процес може набрати невідворотного характеру – резюмував Василь Чуднов.

Прес-служба народного депутата України.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!