Газета по-надвірнянськи
 

Вербова Купайлиця з Молодкова

19 липня 2011, 10:38 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 707 переглядів

Невеличкий ставок у цьому селі ось уже протягом декількох останніх років збирає молодківчан на Купальські забави. Головним їх атрибутом є Купайлиця (місцева  назва вербової гілочки), яку жінки й дівчата вбирають квітами, барвінком, а також виспівують символічному деревцю купальських обрядових пісень.

До свята молодь села готується заздалегідь. Дівчата виплітають з макових квітів вінки, а парубки збирають у лісі хмиз, щоб увечері запалити символічну ватру.

І цього року жителі села планували відвідати Купальське свято та й в оголошенні писало: «Якщо ви втомилися від важкої праці, щоденних клопотів – одягніть вишиванку і приходьте до ставка на Купальські забави». Одягнули дорослі і малі свої вишиванки, але через несприятливу погоду пішли не до ставка, а до сільського будинку культури.

Сільські культпрацівники підготували для односельців різножанрову і змістовну концертну програму. Ведучі свята Людмила Йосипенко та Уляна Пилип`юк розповіли про виникнення свята. Дівчата у виплетених своїми руками віночках виспівували купальських пісень. Жіночий вокальний ансамбль «Молодківчанка» подарував пісні «Сивочолий Молодків», «Ніч­ко цікавая». Співали обрядових пісень і жінки-«сербичанки» (вбирання Купайлиці).

Щирими оплесками глядачі нагородили солістів Віталію Бабій, Ігоря Василенка та Марійку Бабінську за вдало виконані пісні. Веселила своїми гумористичними оповідками директор будинку культури Ганна Ковалюк. Та най­біль­ше оплесків дісталося най­молодшим учасникам художньої самодіяльності Оксанці Клекот (4 роки), Ма­р`янці Павлюк (5 років) та Павликові Маратканову (8 років), які  розповідали власні віршики «Я – молодківчанка», «Виплітала я віночок» та «Я прийшов сюди на свято».

…Невеликий дощ мов би завершував свято. Лише хвацькі парубки дещо засмутилися, бо не мали можливості добратися за купальськими призами до вершечка 10-метрового стовпа, котрий залишився самотнім на березі ставка. Але гріє надія, що на другий рік ця затія обов`язково звеселить молодківчан.

Леся КИСЛЯК,

студентка другого курсу Інституту політології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!