19 липня 2011, 10:38 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку
735 переглядів
Невеличкий ставок у цьому селі ось уже протягом декількох останніх років збирає молодківчан на Купальські забави. Головним їх атрибутом є Купайлиця (місцева назва вербової гілочки), яку жінки й дівчата вбирають квітами, барвінком, а також виспівують символічному деревцю купальських обрядових пісень.
До свята молодь села готується заздалегідь. Дівчата виплітають з макових квітів вінки, а парубки збирають у лісі хмиз, щоб увечері запалити символічну ватру.
І цього року жителі села планували відвідати Купальське свято та й в оголошенні писало: «Якщо ви втомилися від важкої праці, щоденних клопотів – одягніть вишиванку і приходьте до ставка на Купальські забави». Одягнули дорослі і малі свої вишиванки, але через несприятливу погоду пішли не до ставка, а до сільського будинку культури.
Сільські культпрацівники підготували для односельців різножанрову і змістовну концертну програму. Ведучі свята Людмила Йосипенко та Уляна Пилип`юк розповіли про виникнення свята. Дівчата у виплетених своїми руками віночках виспівували купальських пісень. Жіночий вокальний ансамбль «Молодківчанка» подарував пісні «Сивочолий Молодків», «Нічко цікавая». Співали обрядових пісень і жінки-«сербичанки» (вбирання Купайлиці).
Щирими оплесками глядачі нагородили солістів Віталію Бабій, Ігоря Василенка та Марійку Бабінську за вдало виконані пісні. Веселила своїми гумористичними оповідками директор будинку культури Ганна Ковалюк. Та найбільше оплесків дісталося наймолодшим учасникам художньої самодіяльності Оксанці Клекот (4 роки), Мар`янці Павлюк (5 років) та Павликові Маратканову (8 років), які розповідали власні віршики «Я – молодківчанка», «Виплітала я віночок» та «Я прийшов сюди на свято».
…Невеликий дощ мов би завершував свято. Лише хвацькі парубки дещо засмутилися, бо не мали можливості добратися за купальськими призами до вершечка 10-метрового стовпа, котрий залишився самотнім на березі ставка. Але гріє надія, що на другий рік ця затія обов`язково звеселить молодківчан.
Леся КИСЛЯК,
студентка другого курсу Інституту політології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.