Газета по-надвірнянськи
 

Віктор Янукович: Україна – в п’ятірці претендентів на проведення зимової Олімпіади-2022

19 липня 2011, 11:14 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 818 переглядів

Наприкінці минулого тижня на запрошення прес-служби Президента України група прикарпатських журналістів взяла участь у підсумковій прес-конференції для представників центральних, регіональних та іноземних засобів масової інформації, яку провів Віктор Янукович для 440 акредитованих журналістів. Для зручності мас-медіа в Українському домі, вбраному в національні кольори, працював Прес-центр. Телевізійну трансляцію провадив Перший національний канал України. Також чергову прес-конференцію Глави держави показали у своєму ефірі «5 канал», «Тоніс» і ОТБ «Галичина».

Упродовж двох годин Президент України відповів на 20 запитань. Зокрема, Віктор Янукович подякував за запитання, що стосувалися його оцінки стану підготовки нашої країни до Євро-2012 та перспектив України щодо проведення зимової Олімпіади в Карпатах 2022 року. Про це Главу держави запитала журналіст газети «Коломийські ВІСТИ» Оксана Остров­ська.

«Україна вже почала готувати спортивну інфраструктуру, необхідну для проведення в Карпатах зимової Олімпіади-2022, – запевнив Віктор Янукович. – Це наша ініціатива, ми вже провели величезну роботу з Міжнародним олімпійським комітетом». За словами Президента, Укра­їна увійшла у п’ятірку держав-претендентів на Олімпіаду 2022 року.

У цьому контексті Глава держави також висловив переконання, що Україна гідно підготується до Євро-2012. «У мене нема ніяких сумнівів, що 100% об’єктів інфраструктури Євро-2012 буде побудовано», – наголосив Віктор Янукович. Водночас Глава держави зазначив: поки що є певне відставання з будівництвом доріг і готелів, однак «ситуація, безумовно, буде виправлена». «Ми будемо виправляти там ситуацію і вийдемо на графік», – за­певнив Віктор Янукович. Також, за­значив Глава держави, Україна має ве­ликі шанси отримати право прийняти на своїх теренах чемпіонат Європи з баскетболу у 2015 році.

«Є величезна ймовірність того, що нам вдасться це зробити», – сказав Віктор Янукович.

Щодо резонансних газових питань, то журналістів цікавило, чи не відбудеться злиття компаній «Нафтогаз України» та «Газпром», на що Вік­тор Янукович заявив: «Ми не плануємо злиття як такого «Газпрому» та «Нафтогазу Ук­раїни». Ми плануємо участь і «Газпрому», і «Нафтогазу України» в будь-яких спіль­них проектах – наприклад, модернізації української ГТС, побудові окремих ділянок, можливо, у видобутку нафти чи газу на різних територіях, у тому числі і в Україні. Але як такого об’єднання ніхто не планував – і цього не буде, я переконаний», – сказав Президент України.

Глава держави висловився за доцільність проведення реструктуризації НАК «Наф­тогаз України». «Ми зараз думаємо, яким чином зробити реструктуризацію «Нафтогазу України», тому що сьогодні та структура, яка є, обтяжлива і не завжди працює ефективно», – сказав Вік­тор Янукович.

На думку Президента України, нині настав час виділити структурні підрозділи «Наф­тогазу» в самостійні компанії для їх ефективного розвитку. «Щоб вони мали можливість розвиватися кожна окремо і створити реальні ринкові механізми їх розвитку», – за­значив він. За словами Віктора Януковича, цей процес має розпочатися з підготовки компаній до IPO, аби зорієнтуватися щодо їх реальної вартості.

«Як тільки ці підприємства вийдуть на світові біржі, ми побачимо, яким чином їх розвивати. Можливо, для початку продати 10 % акцій того чи іншого підприємства й отримати інвестиційний ресурс. На мій погляд, це реальний шлях, який дасть можливість прозоро йти дорогою модернізації цих підприємств», – сказав Віктор Янукович.

Президент додав, що сьогодні над цим питанням працюють фахівці. Водночас він підкреслив: відповідне рі­шення прийматиметься колегіально і тільки після отримання експертних висновків. Президент України Віктор Янукович переконаний: тіль­ки системний підхід до проб­лем аграрної галузі і розвитку села дасть можливість їх вирішити.

Глава держави зазначив, що нині визначаються пріоритетні питання щодо розвитку аграрної галузі та українського села. «У цьому році ми повинні прийняти всі законопроекти, які стосуються земельної реформи», – підкреслив він. За словами Глави держави, один із законопроектів – про земельний кадастр – уже прийнятий Верховною Радою України в цілому. Президент сподівається, що на початку наступної сесії українського парламенту приймуть законопроекти, які запровадять ринок землі з початку 2012 року.

Віктор Янукович наголосив, що земельна реформа – «це той шлях, який дасть можливість залучати додаткові кошти на розвиток інфраструктури села». Саме її впро­вадження, зазначив Глава держави, дасть можливість ефективно використовувати земельні ресурси. «Механізми, які будуть закладені у земельні реформи, дозволять не тільки залучити до виробництва сільгосптоварів ефективних менеджерів, тих, хто раціонально використовуватиме українську землю, а й, безумовно, дасть можливість отримувати громадянам, власникам паїв, справедливу ціну за оренду землі та її продаж», – підкреслив Віктор Янукович.

За словами Глави держави, ці заходи – лише перший етап земельної реформи. «Це той барометр, який дасть можливість швидко побачити переваги і недоліки цієї реформи», – сказав Президент. Він запевнив, що здійснюватиметься постійний моніторинг впровадження реформи.

Запитували представники ЗМІ і про долю вітчизняної валюти. Президент України наголосив, що українська гривня буде стабільною. «Не­має ніяких підстав вважати, що у нас буде коливання курсу національної валюти», – заявив Віктор Янукович. За його словами, сьогодні золотовалютні резерви Національного банку України складають близько 37,5 мільярда доларів США. «Є динаміка зростання, і до кінця поточного року ми будемо мати близько 40 міль­ярдів», – сказав Президент, нагадавши, що на початку 2010 року золотовалютні резерви НБУ становили близько 26 мільярдів доларів. «За півтора року нам вдалося збільшити золотовалютні резерви на 11 мільярдів», – додав Віктор Янукович.

За словами Президента, сьогодні банківська система України працює стабільно. «Ми не припиняли співпрацю з Міжнародним валютним фондом, що є ознакою стабільності української банківської системи та того, що світова фінансова спільнота ставиться до банківської системи України з довірою».

Представників іноземних ЗМІ найбільше цікавило ставлення Президента до судового процесу над лідеркою опозиції Юлією Тимошенко. «Я намагаюся не втручатися в ці процеси і не робити поспішних висновків. Я ні разу не образив і не принизив Тимошенко, ніколи не дозволяв образливих випадів у ставленні до Тимошенко. Я ніколи собі цього не дозволяв робити як людина, як чоловік і як Президент», – сказав Янукович. Він наголосив, що бажає якнайшвидшого завершення процесу і запевнив, що не втручається в судовий процес над Тимошенко. «Висновки повинні зробити правоохоронні органи, а крапку в справі – поставити суд», – підсумував Президент.

Відносно перспектив учас­ті України у митному союзі, про що також запитували представники ЗМІ, Віктор Янукович підкреслив, що Україна не планує відмовлятися від формули 3+1(Росія, Білорусь, Казахстан і плюс Україна), адже, за його словами, це є нашою стратегією і вона покладена в основу зовнішньої політики України.

З першого липня почав діяти антикорупційний закон, але для повного подолання корупції в нашій державі, за словами Президента, «не повинно бути ні своїх, ні чужих, має бути однаковий підхід до всіх». Президент рішуче налаштований у боротьбі з корупцією, він наголосив, що це справа всієї країни. Питання корупції, за його словами, пов’язане з регуляторною полі­тикою держави, яка сьогодні змінюється революційно. Відбувається скорочення дозвільної системи майже на 90%, Кабінету Міністрів – на 60%, торкнулося скорочення мініс­терств і відомств. Найближчим часом відбудеться передача певних повноважень у регіони. Все це, за словами Президента, спрямоване на відлучення чиновника від підприємця, але питання корупції – це не лише хвороба чиновників, а й суспільства. Вже найближчим часом, запевнив Віктор Янукович, від­будеться модернізація орга­нів кримінальної юстиції.

Тамара ЛЕЙБ`ЮК,

керівник прес-служби голови Івано-Франківської ОДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!