Газета по-надвірнянськи
 

Взаємодія вимагає взаєморозуміння

8 липня 2011, 11:08 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 799 переглядів

На черговому засіданні районного комітету боротьби з наркоманією під орудою заступника голови райдержадміністрації Богдани КОВАЛЮК за участю відповідальних працівників ОДА, а також спеціалістів благодійної організації «Благодій­ний фонд «Реабілітаційний центр наркозалежних Захід-шанс» скрупульозно й всесторонньо обговорили порядок вза­ємодії всіх служб та установ району щодо профілактики та боротьби з поширенням наркоманії в районі.

Богдана Ковалюк зажадала від членів райкому активізації дій з висуненням пропозицій, усвідомленої відповідальності за реалізацію намічених заходів. У процесі обговорення дискусійного від­тінку набрало питання, пов`язане з доцільністю запрова­дження тестування з метою виявлення вживання наркотиків серед неповнолітніх. Як з`ясувалося, при всьому бажанні переконати депутатів районної ради у необхідності передбачити кошти в райбю­джеті для придбання відпо­від­них тест-систем  питання все ж потребує остаточного тлумачення з юридичної точки зору для унеможливлення порушення прав людини. Адже процедура повинна би здійснюватися добровільно, а не примусово. Дотичним до цієї проблеми є питання ін­фор­мування органів правопорядку про факти виявлення, зокрема, педагогами тих школярів, які вживають наркотики. Тут знову ж таки постає дилема, оскільки відповідальність за неповнолітніх несуть передусім батьки. Тож, повідомивши спочатку батьків про виявлення таких учнів, педагоги потім опиняються перед дилемою, що стосується суто морально-етичних норм й елементарної порядності…

Цікавими й насиченими інформаційно стали виступи фахівців БФ «Захід-шанс», які займаються вже вторинною профілактикою, тобто працюють вже з наркозалежними прикарпатцями. Серед них переважно споживачі ін`єкційних наркотиків, які усугублюють своє становище великою, майже гарантованою ймовірністю підхопити ще важчі недуги (скажімо, СНІД), що передаються через кров під час користування наркоманами одним зараженим шприцом тощо. Тому, крім суто просвітницької роз`яснювальної роботи, волонтери роздають стерильні шприци, а також засоби контрацепції – особам секс-ін­дустрії області. В Івано-Фран­ківську на сьогодні працює 8 пунктів обміну шприців, у Надвірній – один такий пункт, поінформував у своєму виступі заступник директора обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (СССДМ) Володимир Шегда. Головний нарколог району Олександр Швецов, який завжди демонструє готовність очолюваної ним служби співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами в районі задля приборкання наркоманії, зауважив, що якщо ще зовсім недавно на теренах району краяни асоціальної поведінки заражалися ВІЛ/СНІДом через кров (заражені шприци), то сьогодні переважає статевий шлях передачі цієї «чуми».

За пропозицією провідного спеціаліста райцентру CCCДМ Сергія Чумака всі важ­ливі доповнення учасників засідання знайдуть своє відображення у плані взаємодії, що своїми заходами охоплює нав­чальні заклади району, рай­відділ УМВС, центральну рай­лікарню, структурні під­роз­діли РДА і спрямований першочергово на первинну про­філактику наркоманії.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!