Газета по-надвірнянськи
 

Як королівську пару віншували з Надвірної і запрошують у Карпати

19 липня 2011, 11:04 | Рубрика: Новини, Світ Версія для друку Версія для друку 943 переглядів

Цей пропонований телекадр майже три місяці тому облетів чи не всю Європу, а то й наш всенький світ. Адже до події століття, як охрестили  весілля англійського принца Уільяма та Кейт Мідлтон світові ЗМІ, долучилися й українські телевізійники з каналу «1+1» і надвірнянці.

Випала нагода в рамках цього спецпроекту привітати королівську пару з одруженням і колективові Надвірнян­ського відділу РАЦСу під вмілою орудою керівника Марії Гураш (до речі, вона – депутат Надвірнянської місь­кої ради) та творчій групі каналу «1+1» під керівництвом власкора у нашій області Алли Пасс. Працювали для того, щоб усі, котрі були причетні до цього гуцульського вітання для принца, могли передати свої побажання на туманний Альбіон. У цей день їхнього весілля, навіть,  дощова погода за карпатськими віруваннями  вказувала, що молодята матимуть щасливе і довге подружнє життя.

Марія Гураш згадує, що до неї зателефонували з телеканалу увечері напередодні весілля і попросили організувати цей захід. А вже зранку кипіла робота з його підготовки. Молодь Надвірної створила відповідний фон весілля, на якому і розгорнулися основні події карпатського вітання у неблизьку Великобританію. Марія Гураш у національному карпатському одязі за гуцульським звичаєм привітала молодят, побажала їм щасливих та плідних років по­дружнього життя. У подарунок від Надвірної королівська пара отримала вишитий національний рушник та за­прошення провести медовий місяць на теренах нашого краю. Особисто мені і посмакувала і сподобалась така пропозиція: на їхньому місці  я б серйозно задумався, аби все-таки приїхати на терени Надвірнянщини, скуштувати гуцульських страв та вдихнути на повні груди цілющого смерекового повітря. І щось мені підказує інтуіція, що десь цими липневими чи серп­невими днями таке, певно, здійсниться. Якщо помилюсь у такому «пророцтві», то даруйте молодому (може, й пожартував).

Повернемось у той передостанній квітневий день. У своєму вітанні Марія Гураш передала всій нашій країні особливу енергетику, заряджену на добро і позитив. Додала національних барв у свято з`єднання двох закоханих сердець (хай і англійських) на телеканалі « 1+1». Кожен, хто дивився це привітання, відчув колорит нашого гуцульського краю, побачив, що у ньому ще не померкли  національні традиції, звичаї й обряди. А ще – що маємо міцний і високий карпатський гуцульський дух. Тому колектив від­ділу РАЦСу може пишатися  своєю роботою і тим, що під­тримав солідний культурно-мистецький і національно-державницький рівень Надвірнянщини.

Спецпроект телеканалу «1+1» став для Марії Гураш та її колег, а також молоді прекрасною можливістю прорекламувати наш Надвірнян­ський край, привітавши королівську пару з одруженням. Безсумнівно, таке телевіншування підвищило престиж нашого краю в Україні, дало співвітчизникам всебічне уявлення і поняття про гуцуль­ські звичаї та обряди.

Гірське містечко Надвірна додало, безсумнівно, неординарність і оригінальність у цю грандіозну подію. Тепер кожен краянин може з гордістю заявляти, що в нас один із найкращих відділів РАЦСу в Україні, який, між іншим, у вересні (за попереднім планом) прийматиме учасників Всеукраїнського галузевого  семінару. Для того, аби цей захід відбувся на найвищому рівні (бо інакше тут не заведено) і реконструюють фасад будівлі. І в цьому маєте прекрасну змогу переконатися і помилуватися оновленим фасадом РАЦСівсько-просві­тянської оселі. Не сумніваймося – всі учасники майбутнього семінару приємно згадуватимуть Надвірну,  глибо­ко вражені професійністю та гостинністю працівників від­ділу РАЦСу та його керівника Марії Гураш.

… То як не тепер, то, як кажуть у наших горах, з осені, а радше у вересні, все-таки королівська пара мусить першу сотню днів свого спільного життя відсвяткувати у нашому краї. А чи я зле пропоную і думаю разом з вами про таке? Я оцю свою публікацію, а ви свої «есемески» висилаймо королівській парі.

Василь ІВАСЮК,

студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!