Газета по-надвірнянськи
 

Як створити сільгоспкооператив?

19 липня 2011, 10:18 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 777 переглядів

Розв`язання проблеми збуту сільськогосподарської продук­ції можливе за умови розвитку сільськогосподарських кооперативів.

Основні види кооперативів установлено Законом України «Про сільськогосподарську кооперацію». Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на виробничі, обслуговуючі та багатофункціональні. Етапи їх створення: утворення ініціативної групи; розробка проекту кооперативу; заснування кооперативу; реєстрація; робота кооперативу.

Їхньому розвиткові та функ­ціонуванню, вирішенню питання просування сільськогосподарської продукції особистими селянськими, фермерськими господарствами на організований ринок за стабільними цінами сприяє державна підтримка. Зокрема, постановою КМУ від 9 березня 2011 р. № 272 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Бюджетні кошти спрямовують на конкурсних засадах на фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, членами яких є виключно особисті селянські, фермерські господарства та фізичні особи-сільськогосподарські товаровиробники для придбання техніки, обладнання та устаткування вітчизняного виробництва. Фінансову під­тримку надають кооперативу в розмірі 90 відсотків вартості техніки (без ПДВ) за умови попередньої оплати кооперативом постачальнику техніки 10 відсотків її вартості.

Рішенням ІV сесії Івано-Франківської обласної ради затверджено Програму під­трим­­ки розвитку сільськогосподарських кооперативів в Івано-Франківській області на період до 2015 року. З урахуванням очікуваного фінансування з державного та обласного бюджетів на виконання заходів Державної цільової економічної програми підтримки сільсь­когос­подарських обслуговуючих кооперативів на період до 2015 р. у районі створять не менше одного кооперативу на сільську (селищну) раду.

Детальніше – у відділі агропромислового розвитку РДА (тел. 2-50-47).

Галина БОРИСЕВИЧ,

головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку РДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!