Газета по-надвірнянськи
 

За хабар засуджено суддю і секретаря судових засідань

8 липня 2011, 10:56 | Рубрика: Кримінал Версія для друку Версія для друку 691 переглядів

Набув законної сили вирок Стрийського міськрайонного суду, згідно з яким суддю Калуського міськрайонного суду Івано-Фран­ківської області та секретаря су­дових засідань цього суду визнано винними в одержанні хабара, поєднаному з вимаганням.

Співробітники СБУ викрили та припинили протиправну ді­яльність судових посадовців у листопаді 2010 р., коли суддя за посередництвом секретаря вимагав хабара у місцевого приватного підприємця за закриття кримінальної справи. Співробітники СБУ затримали правопорушників у службовому кабінеті судді під час розподілу між ними частини хабара у сумі 1500 грн.

Стосовно зловмисників органи прокуратури порушили та розслідували кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 (одержання хабара службовою особою, поєднане з вимаганням) Кримінального кодексу України.

Вироком Стрийського міськ­ра­йонного суду суддю визнано винним у вчиненні інкримінованого йому злочину та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з судовою діяльністю, терміном на 2 роки. Відповідно до ст. 75 КК України його звільнено від відбування основного покарання з ви­пробувальним терміном 2 роки. Суд також визнав винним колишнього секретаря судових засідань та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на термін 5 років з випробувальним терміном 1,5 роки та з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з судовою діяльністю, терміном на 2 роки.

За номером (044) 253-32-14 громадяни можуть звернутися до Служби безпеки України у випадку наявності інформації щодо корупційних дій з боку державних службовців.

Прес-центр СБ України.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!