Газета по-надвірнянськи
 

Чи справді небезпечний рак молочної залози

5 серпня 2011, 10:44 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,387 переглядів

Рак молочної залози є найпоширенішою формою зло­якісної пухлини у жінок. Кожних 48 хвилин у світі помирає одна жінка від цього захворювання. Однак, якщо рак виявлений на ранніх стадіях і лікування розпочате вчасно, то більшість жінок успішно виліковуються, та й саме лікування набагато простіше і дешевше.

Виходячи із середньої тривалості подвоєння числа клітин пухлин, вважають, що з моменту появи першої ракової клітини до формування пухлини до 1 см може пройти 5-10 років. Така тривалість перебігу раку молочної залози робить реальними пошуки пухлини в доклінічному періоді, тобто тоді, коли від пацієнток не приходить жодних скарг.

Для цього потрібно проводити цілеспрямовані проф­огляди груп людей, серед яких виникнення злоякісних пухлин більш ймовірне – вони отримали назву груп підви­ще­ного ризику, в яких збіг окремих факторів впливу створює загрозу виникнення раку молочної залози. Кожна жін­ка з групи ризику не рідше одного разу у 3 місяці проводить самообстеження молочних залоз. Виконання нескладних процедур допомагає своєчасно попередити тяжке за­хворювання.

У нашому районі щорічно діагностують 30-40 випадків захворювання (44,2 на 100 тис. населення). Але, на жаль, половина із них – у пізніх стадіях і, звичайно, повне виздоровлення їх неможливе. Та живуть, працюють, люблять більше 500 жінок, які проліковані. І ви їх знаєте – це ваші сусіди, родичі. Кожна людина повинна боротися за кожен день свого життя. Кожна жін­ка повинна пам’ятати: рак молочної залози – загроза серйозна, але не обов’язково смертельна. Рак – не вирок. Для відновлення здоров’я потрібні внутрішні сили, їх джерело – наша воля до життя, бажання жити.

Ірина ДРЕБОТ,

лікар-онколог центральної районної лікарні.

 

1 коментар

1 коментар до “Чи справді небезпечний рак молочної залози”

  1. Proctor And Gamble Coupons коментує:

    Swiffer Coupons…

    [...]in the following are a few web page links to websites we link to seeing as we feel they will be worthwhile checking out[...]…

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!