- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Чи справді небезпечний рак молочної залози

Posted By Модератор On 05.08.2011 @ 10:44 In Здоров`я | 1 Comment

Рак молочної залози є найпоширенішою формою зло­якісної пухлини у жінок. Кожних 48 хвилин у світі помирає одна жінка від цього захворювання. Однак, якщо рак виявлений на ранніх стадіях і лікування розпочате вчасно, то більшість жінок успішно виліковуються, та й саме лікування набагато простіше і дешевше.

Виходячи із середньої тривалості подвоєння числа клітин пухлин, вважають, що з моменту появи першої ракової клітини до формування пухлини до 1 см може пройти 5-10 років. Така тривалість перебігу раку молочної залози робить реальними пошуки пухлини в доклінічному періоді, тобто тоді, коли від пацієнток не приходить жодних скарг.

Для цього потрібно проводити цілеспрямовані проф­огляди груп людей, серед яких виникнення злоякісних пухлин більш ймовірне – вони отримали назву груп підви­ще­ного ризику, в яких збіг окремих факторів впливу створює загрозу виникнення раку молочної залози. Кожна жін­ка з групи ризику не рідше одного разу у 3 місяці проводить самообстеження молочних залоз. Виконання нескладних процедур допомагає своєчасно попередити тяжке за­хворювання.

У нашому районі щорічно діагностують 30-40 випадків захворювання (44,2 на 100 тис. населення). Але, на жаль, половина із них – у пізніх стадіях і, звичайно, повне виздоровлення їх неможливе. Та живуть, працюють, люблять більше 500 жінок, які проліковані. І ви їх знаєте – це ваші сусіди, родичі. Кожна людина повинна боротися за кожен день свого життя. Кожна жін­ка повинна пам’ятати: рак молочної залози – загроза серйозна, але не обов’язково смертельна. Рак – не вирок. Для відновлення здоров’я потрібні внутрішні сили, їх джерело – наша воля до життя, бажання жити.

Ірина ДРЕБОТ,

лікар-онколог центральної районної лікарні.

 


1 Comment (Open | Close)

1 Comment To "Чи справді небезпечний рак молочної залози"

#1 Trackback By Proctor And Gamble Coupons On 28.12.2011 @ 23:02

Swiffer Coupons…

[...]in the following are a few web page links to websites we link to seeing as we feel they will be worthwhile checking out[...]…


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2011/08/chy-spravdi-nebezpechnyj-rak-molochnoji-zalozy/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.