2 серпня 2011, 11:35 | Рубрика: Закон Версія для друку
1,592 переглядів
У суспільстві тривають дискусії щодо доцільності багаторічного мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення громадянами. Вітчизняний досвід запровадження різноманітних заборон залишимо без коментарів, а світовий досвід доводить, що регулювати ринок земель набагато ефективніше, ніж заганяти його «в тінь».
Завершується процес підготовки законодавства до фактичного відкриття ринку сільськогосподарських земель. За дорученням Президента України Мінагрополітики та Держземагентство розробили проекти Законів України «Про ринок земель», «Про державний земельний кадастр», інших необхідних законодавчих актів для повноцінного існування цього унікального ринку безцінного ресурсу будь-якої країни світу – землі.
Земельна реформа в Україні дала змогу кожному члену сільськогосподарського підприємства та пенсіонеру з їх числа отримати власний земельний наділ. Селян тривалий час позбавляли найголовнішого права – розпоряджатися своєю власністю. На жаль, багато з них вже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею.
Проте кожен власник земельної ділянки повинен мати право на власний розсуд розпоряджатися своєю землею. Для цього і впроваджувалася земельна реформа. Тому лише землевласнику вирішувати: чи продавати землю, чи здавати її в оренду або ж власноруч обробляти.
Загалом прийняття законопроекту «Про ринок земель» сприятиме зростанню орендної плати, чітко окреслить коло набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, це винятково: громадяни України, фермерські господарства, держава та органи місцевого самоврядування. Іноземці матимуть право лише орендувати землі сільськогосподарського призначення у громадян України.
Власник земельної ділянки зможе самостійно господарювати на ній, здавати її в оренду, продавати, подарувати, передавати у спадщину, надавати в заставу банку для отримання кредиту тощо. Але поспішати з продажем земельної ділянки навряд чи варто, тому що з розвитком ринку землі її вартість, а також розмір орендної плати стрімко та постійно зростатимуть.
Ольга ЛЕВИЦЬКА,
заступник голови комісії з реорганізації, заступник начальника управління Держкомзему у районі.
[...] [...]