Газета по-надвірнянськи
 

До питання про зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

2 серпня 2011, 11:35 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 1,538 переглядів

У суспільстві тривають дискусії щодо доцільності багаторічного мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення громадянами. Вітчизняний дос­від запровадження різнома­нітних заборон залишимо без коментарів, а світовий досвід доводить, що регулювати ринок земель набагато ефективніше, ніж заганяти його «в тінь».

Завершується процес під­готовки законодавства до фактичного відкриття ринку сільськогосподарських земель. За дорученням Президента України Мінагрополітики та Держземагентство розробили проекти Законів України «Про ринок земель», «Про державний земельний кадастр», інших необхідних законодавчих актів для пов­ноцінного існування цього уні­кального ринку безцінного ресурсу будь-якої країни сві­ту – землі.

Земельна реформа в Україні дала змогу кожному чле­ну сільськогосподарського підприємства та пенсіонеру з їх числа отримати власний земельний наділ. Селян тривалий час позбавляли най­головнішого права – розпоряджатися своєю власністю. На жаль, багато з них вже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею.

Проте кожен власник земельної ділянки повинен мати право на власний розсуд розпоряджатися своєю землею. Для цього і впроваджувалася земельна реформа. Тому лише землевласнику вирішувати: чи продавати землю, чи здавати її в оренду або ж власноруч обробляти.

Загалом прийняття законопроекту «Про ринок земель» сприятиме зростанню орендної плати, чітко окреслить коло набувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, це винятково: громадяни Укра­їни, фермерські господарства, держава та органи місцевого самоврядування. Іноземці матимуть право лише орендувати землі сільськогосподарського призначення у громадян України.

Власник земельної ділянки зможе самостійно господарювати на ній, здавати її в оренду, продавати, подарувати, передавати у спадщину, надавати в заставу банку для отримання кредиту тощо. Але поспішати з продажем земельної ділянки навряд чи варто, тому що з розвитком ринку землі її вартість, а також розмір орендної плати стрімко та постійно зростатимуть.

Ольга ЛЕВИЦЬКА,

заступник голови комісії з реорганізації, заступник начальника управління Держкомзему у районі.

 

1 коментар

1 коментар до “До питання про зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення”

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!