Газета по-надвірнянськи
 

Дохід, отриманий від продажу власної сільськогосподарської продукції

29 серпня 2011, 11:34 | Рубрика: Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 1,035 переглядів

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються дохід від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної обробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю), будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва. Отримувач таких доходів подає податковому агенту довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без сплати податку.

Оподаткування податком з доходів фізичних осіб земельних ділянок

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб від продажу приватизованої земельної ділянки залежить перш за все від цільового використання землі, а також від черговості продажі земельної ділянки.

Не оподатковується дохід, якщо дотримуються такі умови: площа земельної ділянки не перевищує норм безоплатної передачі землі за ст. 121 Земельного кодексу України; ділянка знаходилась у власності платника податків понад три роки (п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України); протягом звітного податкового року фізична особа не продавала інших земельних ділянок, житлових будинків, квартир, дачних будинків.

При продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка отримана безпосередньо в процесі приватизації у відповідності до ст. 121 Земельного кодексу України, дохід отриманий від такого продажу не оподатковується (пп. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України).

Якщо ж приватизована земельна ділянка, яка продається, була перекуплена, подарована або отримана в спадщину, то порядок оподаткування регулюється ст. 172 Податкового кодексу України та податок сплачується за ставкою 5% у відповідності до п.172.2 ст.172 Податкового кодексу України.

Оксана ПЛІЩУК,

заступник начальника ДПІ в Надвірнянському районі.

ДПІ і Незалежність

Урочисті збори, приурочені 20-ій річниці Незалежності України за участі заступника голови-керуючого справами районної ради Ігоря Писклинця відбулися в ДПІ у Надвірнянському районі. Він привітав працівників податкової служби району зі святом. Оцінив також розвиток Української держави та внесок податківців району в утвердження Незалежності України і побажав впевненості у завтрашньому дні, відзначивши важливість служби та досягнення держави примноженні державною податковою службою.

Ігор Писклинець нагородив грамотою РДА та районної ради заступника начальника інспекції Василя Гнатюка і головного бухгалтера податкової інспекції Наталію Нагорняк.

Перший заступник начальника ДПІ в районі Мирослава Гринчук окреслила у короткій довідці віхи становлення незалежної України, основні етапи створення та розвитку Державної Податкової Служби України, тісно пов`язаної з утвердженням нашої незалежності. Зараз у податковій інспекції зареєстровані 883 суб`єкти господарювання – юридичні особи та 3564 – СПД-фізичні особи. Надходження склали 295,7 млн. грн. до бюджетів усіх рівнів. Вона вручила грамоти групі працівників інспекції з нагоди ювілею Незалежності України.

Сектор масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в Надвірнянському районі.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!