Газета по-надвірнянськи
 

Дорогами району або Рух по-надвірнянськи

5 серпня 2011, 11:15 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 1,898 переглядів

В останні кілька років кількість транспорту на вулицях нашого міста невпинно зростає. Левову частку становлять автобуси міжміського та районного сполучення. В самому центрі міста 5 автозупинок. Що це, зручність для пасажирів чи зайвий клопіт для водіїв? Про це ми вирішили дізнатися в першого заступника голови райдержадміністрації ЯНЦЮКА Василя Миколайовича.

– Скажіть, будь ласка, як ви оцінюєте завантаженість міських доріг?

– Дороги міста надзвичайно завантажені транспортом, особливо, якщо говорити про центральні вулиці. Щоб поліп­шити ситуацію, ми плануємо встановити ліміт для автівок на проїзд через центр, а натомість запропонувати об’їз­ну вулицю. Та цей проект знаходиться в стані ідеї і не є остаточним.

– А чи планується най­ближчим часом перенесення місць автостоянок?

– На другу половину серп­ня заплановано переведення маршрутів «Надвірна-Івано-Франківськ» та «Надвірна-Богородчани» зі стоянки за адресою вул. Княгині Ольги, 3 на міський автовокзал. До речі, саме для цього і ремонту­ють будівлю вокзалу. Рішення про переведення прийняли ще на 31 сесії 5 скликання міської ради (тобто, ще 26 лютого 2009 року). Проте всі умови для його виконання з’явилися лише цьогоріч.

– Так, але відстань від цент­ру міста до автовокзалу чимала. Як саме пасажири повинні її долати?

– Планується спеціальний сполучний рейс. Щось на кшталт міського мікроавтобуса, який рухатиметься в напрямку «центр-автовокзал». Проїзд в ньому буде плат­ним, але ціна не перевищуватиме стандартну за проїзд по місту.

– А що ж станеться з автозупинкою на вулиці Княгині Ольги?

– Вона й далі буде функ­ціонувати. Для зручності пасажирів, висадка проводиметься на автозупинці. Далі порожній автобус прямуватиме на автовокзал, де і відбуватиметься посадка.

– А як щодо інших автозупинок? Чи буде проведена реконструкція?

– Існуючі зупинки в першу чергу потрібно обладнати лавочками та накриттями від дощу. Цим вже займається підприємство «Сигма», так що незабаром проїзд автобусом стане комфортнішим.

– Розкажіть, будь ласка, як саме відбувається розподіл марш­рутів між перевізниками?

– Насправді проводиться конкурс, причому на рівні області, а не району. Перевізник зобов’язаний мати ліцензію на надання транспортних послуг, а також запасний транспортний засіб та водія на випадок поломки.

– А чи є якісь особливі вимоги до транспортних засобів?

– Починаючи з вересня цього року, з рейсів будуть зняті мікроавтобуси, переобладнані з вантажних на пасажирські. Мало того, що вони є не комфортними для пасажирів, такі транспортні засоби ще й небезпечні.

– Цікаво, наскільки пасажири дбають про свій комфорт і безпеку самі. Чи часто до вас надходять письмові скарги?

– Іноді таки надходять. Незадоволення викликає довільний графік руху автобусів, перегрузка пасажирами салону, швидка їзда та (!) невихованість водіїв. Дійсно, незадовільне ставлення водіїв до пасажирів, особливо літнього віку, трапляється нерідко. Це наслідок недостатньої роботи з водіями. Але на ділі проводити таку роботу нікому.

– Який же вихід із цієї ситуації?

– Насправді вигадувати нічого не потрібно. Доцільно відкрити один чи кілька автобусних парків. У всіх районах області, крім Надвірнянського, вони вже є. Саме АТП бере на себе нагляд за технічними характеристиками транспортних засобів, підбором водіїв, дотриманням графіку руху тощо.

По суті, в нас уже є таке АТП, проте воно ще не функціонує в повному масштабі.

Тетяна ЮРКЕВИЧ,

студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.

 

1 коментар

1 коментар до “Дорогами району або Рух по-надвірнянськи”

  1. Роман коментує:

    Нарешті вже у нас буде нормальний автовокзал і центр міста звільниться від надлишку автотранспорту!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!