Газета по-надвірнянськи
 

Дуже красні дівчата у Красній…

12 серпня 2011, 11:02 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 2,385 переглядів

Знайомтесь: 16-річна Мар`яна Голіней, студентка Вашковецького медичного коледжу (Чернівецька область), залюблена у своє рід­не село Красну. Під час нав­чального року дуже нудьгує без нього і з великим задоволенням приїжджає на вихідні додому, де батьки і стільки друзів.

І батьки, і друзі, і всі односельчани мали змогу вітати Мар`яну минулої неділі з перемогою у першому етапі районного конкурсу краси «Україночка-20», приуроченого 20-ій річниці Незалежності України.

В інтерв`ю для нашої газети Мар`яна щиро зізналася, що успіхові передусім завдячує директорові будинку культури Світлані Дідоводюк та художньому керівникові Руслані Нагорняк, які ще з дитинства залучають її до художньої самодіяльності. Чи може бути більшою похвала наставникам, ніж таке визнання вихованців?

Під час конкурсу ми переконалися, що ці дві трудівниці культосвітньої ниви – не тільки фахівці своєї справи, а й добрі друзі й порадниці для усіх краснянських аматорів сцени. Тому й позитив­ні результати – очевидні. Кон­курс перетворився на театралізоване свято краси.

Змагались дівчата у п`яти конкурсах «Представлення», «Файна газдинька», «Ти будеш жити, Україно, кра­їно щастя і добра», «Пацьорки талантів», «Дефіле» настіль­ки невимушено, природньо, що складалось враження, ніби вони на цьому своєрідному подіумі краси ледь не щодня. А організували його вперше і на такому рівні, як слушно зауважила член жу­рі, провідний методист район­ного будинку культури Марія Ковальчук, що не подяку­вати усім ініціаторам та учасникам – прос­то неможливо. Особливе захоплення від ви­конання останнього конкурсного завдання, який чи не найбільше відтворив автентику села.

Голова журі, працівник відділу культури і туризму Володимир Гринішак також адресував схвальні відгуки й оголосив переможниць-но­мі­нанток: Руслана Василь­ківська – «Чар-дівчина», Іван­на Петриків – «Дівчина-загадка», Уляна Микитин – «Файна газдинька», Марійка Дутчак – «Дівчина-зіронька», Марійка Микитин – «Дівчина-артистичність». Улюбленицею глядачів стала Тетяна Нагорняк.

Відрадно, що усіх конкурсанток привітав і вручив при­зи Краснянський сільсь­кий голова Василь Завальнюк.

Не менше оплесків заслужили «красуні», які жартівливо відтворили уявний конкурс краси у джунглях, Араб­ських Еміратах та на Венері, а також учасники художньої самодіяльності, які розважали глядачів поміж конкурсами: Галина Петруняк, член журі Оксана Микитин, Михайло і Володимир Лозяки, Марія Дем`янів, Іван Тарпафан та ін.

І ще про ведучих Андрія Левицького і Василя Шміда. Без перебільшення, цим хлопцям до снаги і значно маштабніші заходи на великих сценах. Неабиякі здіб­ності шоумена та почуття гумору допомагали їм «заводити» публіку, водночас не позбавляючи свято краси національного стилю.

… Пнів`ї

4 серпня ц. р. у Пнівському будинку культури відбувся конкурс краси «Пнівчанка-20» з участю 6 красунь, яких оцінювало незалежне журі у складі Пнівського сільського голови Василя Гладиша, заступника голови райдержад­міністрації Богдани Кова­люк, заслуженого працівника куль­тури України Любові Орел, методистів районного будинку культури Валентини Лисюк та Марії Ковальчук. До лічильної комісії входили начальник загального відділу РДА Ярослав Андріїв, Соломія Томин та Мирослав Бу­дзак.

Учасниці виступали у чотирьох традиційних конкурсах. У першому вдало виступила Алла Шуфлін та Галина Савчук у формі коломийок та розповіді про вбрання нареченої 60-их років минулого століття.

«Файні газдиньки» приготували дійсно старовинні страви, зокрема, «Закуска по-пнівськи», «Фасолєнка», «Пнівські пляцки» та ін.

Зі сльозами на очах слухали глядачі звернення до Укра­їни, особливо Уляни Накладюк, і раділи, що молоде покоління так любить Україну, переживає за її долю і гордиться нею.

«Пацьорки талантів» продемонстрували хто володіє яким талантом і вмінням його застосувати. Тетяна Шпитко виконувала власну пісню, Ірина Волощук читала свою новелу, Іванна Данків представила виставку вишитих картинок, Уляна Накладюк декламувала вірші, Галина Савчук – співала, Алла Шуф­лін визнала своїм хистом збір фольклорного репертуару, розповівши про звичаї і традиції села, у т. ч. про «плєсання дружки».

Окрасою свята стали «нові пнівські бабки», роль яких виконали Микола Сороцький та Ігор Шпитко, особливо, коли вони представили свої костюми, а коли розказували про себе і свою родину, то в залі нікого не залишилося без ус­мішки. Кілька разів глядачі повертали їх на сцену.

Такими ж бурхливими оплесками зала зустрічала маленьких артистів Артурчика Хащука та Софійку Томин, які подарували народну пісню «Я тебе, Галю, не лаю».

Після конкурсів завітали ґазди з полонини Андрій Пань­ків та Ольга Іващук. Глуханя-ґаздиня не чує добре ні про корову, ні про бика, та коли почула про конкурс краси у Пнів`ю, то зразу побігла збиратися, недаремно кажуть: «Краса врятує світ».

Глядачів звеселяв гурт «Веселка» у складі Ірини Сороцької, Івана Вірсти та Андрія Коцька. З обов`язками ведучих прекрасно справилися Андрій Паньків та Надія Бойчук.

Переможцями конкурсу стали у номінаціях: «Чарів­ність» – Ірина Волощук, «Елегантність» – Тетяна Шпитко, «Ніжність» – Іванна Данків, «Мудрість» – Уляна Накладюк, «Вишуканість» – Галина Савчук. «Пнівчанкою-20» обрали Аллу Шуфлін.

Сільський голова вручив усім красуням гердани, а переможниці – корону, ляльку у пнівському костюмі і від себе особисто 500 грн. Красунею глядацьких симпатій стала Тетяна Шпитко, якій від спонсора Тараса Будзака сіль­ський голова вручив 300 грн.

Галина ПУКАНЮК,

художній керівник Пнівського будинку культури.

… Вишнівцях

У справжнє свято душі вилився конкурс краси у невеличкому мальовничому селі Вишнівці Середньомайданської сільської ради, в якому взяли участь чотири конкурсантки.

Ірину Лукаш журі визнало «Дівчиною-автентикою» (І місце);  Роману Андрейчук – «На­ша дівчина» (глядацькі симпатії). Титул «Дівчина-ягілочка» одержала Іванна Лукаш, а Марійка Дорожанська – «Файна газдинька». За­служений тренер України із боротьби дзюдо Євген Боднарук вручив їм грошові винагороди.

Сценарій свята підготувала завідувач сільського клубу Уляна Семенишин. У гостях побував співак із Надвірної Михайло Юркевич. Ведучі – Юрій Галюк й Уляна Семенишин. Вокальний ансамбль дівчат виконав пісню «Розкажу про Україну», а Юрій Галюк – пісню «Я люблю Україну свою». Усі учасники конкурсу й глядачі співали пісню «Буде Україна на землі».

Марія КОВАЛЬЧУК,

методист районного будинку культури.

Світлини Володимира ГРИНІШАКА і Романа ГЛОДАНА

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!