Знайомтесь: 16-річна Мар`яна Голіней, студентка Вашковецького медичного коледжу (Чернівецька область), залюблена у своє рідне село Красну. Під час навчального року дуже нудьгує без нього і з великим задоволенням приїжджає на вихідні додому, де батьки і стільки друзів.
І батьки, і друзі, і всі односельчани мали змогу вітати Мар`яну минулої неділі з перемогою у першому етапі районного конкурсу краси «Україночка-20», приуроченого 20-ій річниці Незалежності України.
В інтерв`ю для нашої газети Мар`яна щиро зізналася, що успіхові передусім завдячує директорові будинку культури Світлані Дідоводюк та художньому керівникові Руслані Нагорняк, які ще з дитинства залучають її до художньої самодіяльності. Чи може бути більшою похвала наставникам, ніж таке визнання вихованців?
Під час конкурсу ми переконалися, що ці дві трудівниці культосвітньої ниви – не тільки фахівці своєї справи, а й добрі друзі й порадниці для усіх краснянських аматорів сцени. Тому й позитивні результати – очевидні. Конкурс перетворився на театралізоване свято краси.
Змагались дівчата у п`яти конкурсах «Представлення», «Файна газдинька», «Ти будеш жити, Україно, країно щастя і добра», «Пацьорки талантів», «Дефіле» настільки невимушено, природньо, що складалось враження, ніби вони на цьому своєрідному подіумі краси ледь не щодня. А організували його вперше і на такому рівні, як слушно зауважила член журі, провідний методист районного будинку культури Марія Ковальчук, що не подякувати усім ініціаторам та учасникам – просто неможливо. Особливе захоплення від виконання останнього конкурсного завдання, який чи не найбільше відтворив автентику села.
Голова журі, працівник відділу культури і туризму Володимир Гринішак також адресував схвальні відгуки й оголосив переможниць-номінанток: Руслана Васильківська – «Чар-дівчина», Іванна Петриків – «Дівчина-загадка», Уляна Микитин – «Файна газдинька», Марійка Дутчак – «Дівчина-зіронька», Марійка Микитин – «Дівчина-артистичність». Улюбленицею глядачів стала Тетяна Нагорняк.
Відрадно, що усіх конкурсанток привітав і вручив призи Краснянський сільський голова Василь Завальнюк.
Не менше оплесків заслужили «красуні», які жартівливо відтворили уявний конкурс краси у джунглях, Арабських Еміратах та на Венері, а також учасники художньої самодіяльності, які розважали глядачів поміж конкурсами: Галина Петруняк, член журі Оксана Микитин, Михайло і Володимир Лозяки, Марія Дем`янів, Іван Тарпафан та ін.
І ще про ведучих Андрія Левицького і Василя Шміда. Без перебільшення, цим хлопцям до снаги і значно маштабніші заходи на великих сценах. Неабиякі здібності шоумена та почуття гумору допомагали їм «заводити» публіку, водночас не позбавляючи свято краси національного стилю.
… Пнів`ї
4 серпня ц. р. у Пнівському будинку культури відбувся конкурс краси «Пнівчанка-20» з участю 6 красунь, яких оцінювало незалежне журі у складі Пнівського сільського голови Василя Гладиша, заступника голови райдержадміністрації Богдани Ковалюк, заслуженого працівника культури України Любові Орел, методистів районного будинку культури Валентини Лисюк та Марії Ковальчук. До лічильної комісії входили начальник загального відділу РДА Ярослав Андріїв, Соломія Томин та Мирослав Будзак.
Учасниці виступали у чотирьох традиційних конкурсах. У першому вдало виступила Алла Шуфлін та Галина Савчук у формі коломийок та розповіді про вбрання нареченої 60-их років минулого століття.
«Файні газдиньки» приготували дійсно старовинні страви, зокрема, «Закуска по-пнівськи», «Фасолєнка», «Пнівські пляцки» та ін.
Зі сльозами на очах слухали глядачі звернення до України, особливо Уляни Накладюк, і раділи, що молоде покоління так любить Україну, переживає за її долю і гордиться нею.
«Пацьорки талантів» продемонстрували хто володіє яким талантом і вмінням його застосувати. Тетяна Шпитко виконувала власну пісню, Ірина Волощук читала свою новелу, Іванна Данків представила виставку вишитих картинок, Уляна Накладюк декламувала вірші, Галина Савчук – співала, Алла Шуфлін визнала своїм хистом збір фольклорного репертуару, розповівши про звичаї і традиції села, у т. ч. про «плєсання дружки».
Окрасою свята стали «нові пнівські бабки», роль яких виконали Микола Сороцький та Ігор Шпитко, особливо, коли вони представили свої костюми, а коли розказували про себе і свою родину, то в залі нікого не залишилося без усмішки. Кілька разів глядачі повертали їх на сцену.
Такими ж бурхливими оплесками зала зустрічала маленьких артистів Артурчика Хащука та Софійку Томин, які подарували народну пісню «Я тебе, Галю, не лаю».
Після конкурсів завітали ґазди з полонини Андрій Паньків та Ольга Іващук. Глуханя-ґаздиня не чує добре ні про корову, ні про бика, та коли почула про конкурс краси у Пнів`ю, то зразу побігла збиратися, недаремно кажуть: «Краса врятує світ».
Глядачів звеселяв гурт «Веселка» у складі Ірини Сороцької, Івана Вірсти та Андрія Коцька. З обов`язками ведучих прекрасно справилися Андрій Паньків та Надія Бойчук.
Переможцями конкурсу стали у номінаціях: «Чарівність» – Ірина Волощук, «Елегантність» – Тетяна Шпитко, «Ніжність» – Іванна Данків, «Мудрість» – Уляна Накладюк, «Вишуканість» – Галина Савчук. «Пнівчанкою-20» обрали Аллу Шуфлін.
Сільський голова вручив усім красуням гердани, а переможниці – корону, ляльку у пнівському костюмі і від себе особисто 500 грн. Красунею глядацьких симпатій стала Тетяна Шпитко, якій від спонсора Тараса Будзака сільський голова вручив 300 грн.
Галина ПУКАНЮК,
художній керівник Пнівського будинку культури.
… Вишнівцях
У справжнє свято душі вилився конкурс краси у невеличкому мальовничому селі Вишнівці Середньомайданської сільської ради, в якому взяли участь чотири конкурсантки.
Ірину Лукаш журі визнало «Дівчиною-автентикою» (І місце); Роману Андрейчук – «Наша дівчина» (глядацькі симпатії). Титул «Дівчина-ягілочка» одержала Іванна Лукаш, а Марійка Дорожанська – «Файна газдинька». Заслужений тренер України із боротьби дзюдо Євген Боднарук вручив їм грошові винагороди.
Сценарій свята підготувала завідувач сільського клубу Уляна Семенишин. У гостях побував співак із Надвірної Михайло Юркевич. Ведучі – Юрій Галюк й Уляна Семенишин. Вокальний ансамбль дівчат виконав пісню «Розкажу про Україну», а Юрій Галюк – пісню «Я люблю Україну свою». Усі учасники конкурсу й глядачі співали пісню «Буде Україна на землі».
Марія КОВАЛЬЧУК,
методист районного будинку культури.
Світлини Володимира ГРИНІШАКА і Романа ГЛОДАНА