Газета по-надвірнянськи
 

Є господарі в селі

23 серпня 2011, 15:35 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 944 переглядів

І це, напевно, чи не найбільший здобуток громади. Хоча, заради об`єктивності, слід зазначити, що і через два десятки років незалежності українському селу так і не судилося вибратися із затяжних соціально-економічних проблем…

Але, коли є господарі в селі, то і жодні труднощі не можуть затьмарити передсвяткового настрою, очікування свята. Це ми відчули, коли зателефонували у

Ланчин

Він готується до Дня Незалежності конкретними справами. Святковий настрій уже створив спортсменам відомий у краї благодійник Юрій Дерев`янко, вручивши їм спортивне взуття для двох футбольних команд та 14 м`ячів (загальна вартість 9,5 тис. грн.).

Чудовий подарунок і для малят – відкриття додаткової групи в дошкільному закладі «Ромашка» за спільні кошти благодійного фонду ім. Ю. Дерев`янка (меблі, постільна білизна і т. д.), громади (три пластикові вікна і двері) та селищної ради (30 тис. грн. на загальний ремонт). З районного бюджету на реконструкцію водонапірної башти, послугами якої скористається і дошкільний навчальний заклад, виділено 10 тис. грн.

З цією подією ланчинців та їхніх дітей щиро привітали заступник голови районної ради Іван Степник, заступник голови РДА Степан Іроденко, депутат обласної ради Юрій Дерев`янко, перший заступник начальника управління освіти ОДА Іван Будзак, начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Михайло Винник та селищний голова Михайло Іванюк.

А при в`їзді у Ланчинську ЗОШ І-ІІІ ст. за сприяння депутата обласної ради Володимира Поповича планують встановити пам`ятник у вигляді фігури оленів, який, за словами селищного голови Михайла Іванюка, стане символом школи.

Гвізд

Як поінформував сільський голова Василь Половко, напередодні ювілею України гвіздчани, передусім, спрямували сили на благоустрій біля державних установ, духовних храмів, у власних обійстях.

20-річчю Незалежності України присвячений ветеранський футбольний турнір ім. Романа Пирожука. Дуже вдало пройшов І етап конкурсу «Укра­їночка-20». Мистецькі заходи планують 21 серпня, а 24-го – святочні Богослужіння, після яких – похід усіх церковних громад до пам`ятника Т. Шевченку та Символічної могили борцям за волю України.

Пнів

Нові яскраві сторінки у літопис творення села Пнів вписано в ювілейному, 20-му році Незалежності України. Село не лише причепурилося до свята, а й стало набагато чистішим, охайним, з багатьма полагодженими, як слід, вулицями, навіть із заасфальтованими.

Про впорядкованість населеного пункту дбає тепер нещодавно створене при сільській раді комунальне підприємство зі збору та вивезення твердих побутових відходів.

Очолив його Ярослав Варакін, який по-справжньому вболіває за чистоту Пнів`я. Поки що автотранспорт орендують у цеху технологічного транспорту НГВУ «Надвірнанафтогаз». Надалі думають придбати свій спецавтотранспорт у рамках районної «Програми поводження з твердими побутовими відходами в Надвірнянському районі на 2010-2012 роки».

Налагоджено чіткий графік вивезення всілякого непотребу із сільських дворів. Комунальне підприємство вже уклало угоду із Верхньомайданською сільською радою на виконання цього виду робіт у Верхньому Майдані.

Культармійці села Пнів порадують односельчан у День Незалежності України концертною програмою щойно створеного фольклорного гурту «Надвечір`я» у складі жінок, яким за 60 років, на чолі з директором сільського клубу Іриною Гордійчук.

Бистрицю

Секретар Бистрицької сільради Ганна Косюк поділилася радістю від перемоги у районному конкурсі проекту «Все найкраще – дітям». Відтепер молодші школярики матимуть чудову можливість займатися фізкультурою на сучасному спортивному майданчику. – Чом не чудовий подарунок для наших діток?! – тішиться Ганна Василівна.

Гаврилівку

Тут до Дня Незалежності підготовка триває повним ходом. І тон в усьому задає талановита непересічна особистість, художній керівник сільського будинку культури Олександра Гайдаш, розповів Гаврилівський сільський голова Роман Даців. На День Свободи до Гаврилівки завітають гості із села Виноград, що в Коломийському районі. Адже давня дружба єднає вже давно ці мальовничі села, а любов до художнього слова і пісні плекають у своєму серці і старші, і молодші сільські трударі.

Білі Ослави

Для білоославців свято принесе чимало приємних подій. Адже тут уже зробили фундамент майбутнього дитячого садка, завершують роботи з облаштування 27-метрового моста через річку Ославку. Ну а святочні дні у Білих Ославах прикрасить виставка виробів із бісеру та вишивання. Свої неповторні рукотворні вироби представлять також і майстри із Чорних Ослав.

Волосів

Ігор Бариляк, Волосівський сільський голова, окрім організаторських здібностей, володіє й непоганими вокальними даними. Про це засвідчує його активна участь у сільському хорі, яким керує Дмитро Кушнірчук. Успішно тут діють і два, чоловічий та жіночий, ансамблі. То ж, ювілей Незалежності у Волосові возвеличать у піснях. Для цього спеціально оновлюють репертуар, зауважив Ігор Ярославович, щоб порадувати односельчан, а заодно налаштувати їх на краще прийдешнє.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!