Газета по-надвірнянськи
 

Формула успіху = кожен + усі

12 серпня 2011, 10:49 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 740 переглядів

У багатьох регіонах України надбанням селищ і сіл стало забезпечення значно вищого рівня сервісу з водопостачання для їхніх жителів завдяки реалізації Швейцарсько-укра­їнського проекту «Під­тримка децентралізації в Україні» ДЕСПРО.

Сьогодні цією новацією охоплено Автономну Республіку Крим, Вінницьку, Сумську області. Ось-ось пошириться він і на теренах Івано-Франківщини, вагомим рушієм якого став «круглий стіл» «Тради­ції як чинник самоорганізації громад» за участю журналістів центральних ЗМІ та представників Швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО у рамках прес-туру-презентації туристичного потенціалу області та позитивних прикладів місцевого самоврядування в центральних ЗМІ України за участю голови ОДА Михайла Вишиванюка.

Його учасники – голови райдержадміністрацій області, міські голови, представники територіальних громад селищ, сіл, журналісти місцевих ЗМІ. Надвір­нянщину представляв голова райдержадмі­ністрації Володимир Калічко і група журна­лістів районних ЗМІ.

Учасників «круглого стола» ознайомили з прикладами ефективного вирішення проблем сільськими громадами; спільно обговорили, яким чином культурні та історичні традиції, що склалися на території Івано-Франківщини, сприяли розвиткові та самоорганізації громад; які ініціативи можуть проявити громади, щоб заручитися підтримкою влади, бізнесу, грантових орга­нізацій і як, у разі успіху, ефективно розпорядитися отриманими кош­тами?; з`ясувати, чи є збільшення обсягу пов­новажень і відповідальності громад додатковим тягарем, чи це унікальний шанс вирішити таки проблемні питання?

Зустріч відкрив Михайло Вишиванюк, окресливши основні напрямки соціально-економічного розвитку Прикарпаття й акцентувавши на ролі органів місцевого самоврядування в організації сталого розвитку громад, навів багато яскравих прикладів вмілого господарювання громад.

Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій привернув увагу учасників «круглого стола» до дос­віду конструктивної вза­ємодії між органами влади і територіальними громадами. Керівник проекту ДЕСПРО в Україні Оксана Гарнець свій виступ присвятила реалізації цього проекту та децентралізованій моделі надання послуг: підвищення навичок територіальних громад з їх надання.

На проблемах від­новлення систем водопостачання зупинився експерт проекту ДЕСПРО Вячеслав Козак. Заступник голови-керівник апарату ОДА Роман Струтинський акцентував на співпраці сіль­сь­ких, селищних громад із міжнародними структурами, де у числі кращих – і Ланчинська селищна рада та її голова Михайло Іванюк.

Досвідом співпраці з міжнародними проектами поділився Долинський міський голова Володимир Гаразд, а Гостівський сільський голова Тлумацького району Ганна Нащук розповіла про досвід реалізації проектів місцевого самоврядування.

– Головним результатом діяльності Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Укра­їні» ДЕСПРО у 2007-2009 роках, – сказала Оксана Гарнець, – стало створення дієвої моделі надання послуг для населення децентралізованим шляхом. Йдеться, насамперед, про спів­фінансування проектів сільських громад із налагодження системи послуг водопостачання. За два роки діяльності ДЕСПРО реалізовано 40 проектів місцевих громад. Досягнуто значних соціальних та економічних результатів: близько 15 тисяч сільських мешканців цільових регіонів одержали можливість користуватися послугами водопостачання; загальна вартість проектів склала понад 7,6 млн. грн., з яких близько 54 відсотка – внесок Швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО, 29 відсотків – зібрано громадами, реш­ту близько 17 відсотків профінансували місцеві бюджети.

У період з 2010 по 2012 роки Проект здійс­нює подальшу підтримку громад із децентра­лізованого надання послуг, розширивши географію діяльності та спектр сфер впливу. Відтепер, окрім Він­ни­цької області та Автономної Республіки Крим, проект «Підтрика децентралізації в Укра­їні» працює у Сумській області. Очевидно, нев­довзі в ньому будуть задіяні і громади нашого краю, принаймні закликав до цього керівників райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування, громади голова РДА Михайло Вишиванюк, визнавши, що це корисна, важлива та необхідна для нашого регіону справа.

Об`єднаймо громаду

До участі в однойменному конкурсі за­просила журналістів регіональних та центральних ЗМІ директор творчого об`єднання «Сла­вута», спеціальний кореспондент газети «Дзер­кало тижня» Валерія Бондаренко у при­сут­ності журналістів-учасників прес-туру, серед яких представники солідних українських видань. Організовано його в рамках Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралі­зації в Укра­їні» ДЕСПРО.

Триватиме конкурс 6 місяців (червень-листопад 2011 р.). Місцеві ЗМІ, готуючись до участі в конкурсі, повинні оприлюднювати матеріали про цікаві досвіди місцевого самоуправління у своєму регіоні.

Довідки за тел.: 050-358-16-07.

Ширша інформація щодо участі у проекті «Підтримка децентралі­зації в Україні» ДЕСПРО – за тел.: (044) 270-55-21; 270-55-27.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!