Одинадцята сесія Надвірнянської міської ради 21 липня ц. р., на якій депутати розглянули майже сотню питань, вирізнялася динамічністю й високим рівнем підготовки. Всі матеріали відповідно обговорили у профільних депутатських комісіях, що сприяло винесенню принципових та об`єктивних рішень з того чи іншого питання порядку денного.
Життєстверджуючого поштовху початку роботи депутатського корпусу на сесійному засіданні традиційно надав міський голова. Зіновій Андрійович, передусім, нагадав депутатам про наближення відповідальних днів 24 серпня та 11 вересня, коли відзначатимуть своє народження Українська держава і м. Надвірна. Підготовка до цих свят вимагає багато сил, фінансів та інших потужних ресурсів, зазначив керівник міста. Тому кожен свідомий надвірнянець повинен відчути всю відповідальність і мати почуття власної гідності за підготовку і проведення всіх запланованих урочистостей. Зіновій Андрійович ознайомив депутатів із програмою святкування Дня Незалежності, а також поінформував про хід передсвяткових ремонтних робіт. Зокрема, триває маштабна реставрація території (сходів) біля погруддя Каменяреві в одноіменному парку ім. І. Франка. Заплановано відремонтувати «стометрівку», а в майбутньому встановити погруддя Степанові Бандері, де свого часу знаходилося погруддя першому космонавтові Юрієві Гагаріну. А вже зараз, щоправда через нестійку погоду – з перервами, ремонтують автошлях у мікрорайоні управління статистики, де планують тротуар мостити бруківкою. Таке ж «ушляхетнення» бруківкою очікує і майдан ім. Т. Шевченка (біля адмінприміщення). – Далі рухатимемось на вулиці Ломоносова, Руднєва, – наголосив керівник міста. А тим часом за спонсорські кошти на адмінприміщенні «Укртелекому» вже оновлено один із символів державної самостійності – Герб України.
Та попри передсвятково-напружені настрої, що зазвичай домінують цього місяця у всіх сферах господарки райцентру, місто і без того зберігає свій ритмічний темп розвитку. Уже рік як він позначений першим підтопленням, зауважив Зіновій Андрійович, зупинившись на основних об`єктах, що зараз їх відновлюють. Зокрема, зона відпочинку ім. Н. Яремчука, де відновлювальні процеси відбуваються винятково за спонсорські кошти. Відновлення пішохідного моста є наступним кроком. А крім того, міський голова і, загалом, вся міська влада серйозно перейнялися поглибленням потічка Підзамче та налагодженням функціонування ливневої каналізації на території міста. Щодо останнього, то розв`язання цієї кричущої проблеми Зіновій Андрійович вбачає у розробці екологічної програми, в якій із зазначенням конкретних джерел фінансування знайде своє суттєве відображення і це болюче, зокрема, для жителів вулиць П. Мирного, Вокзальної, питання.
Ще більшої гостроти проблемам Надвірної на сесії принесло оприлюднення головою листа КП «Надвірнакомунсервіс», в якому його працівники, образно кажучи, волають про вже вичерпаний ресурс міського кладовища. Аналогічна напружена ситуація і з міським сміттєзвалищем, рекультивацію якого заплановано провести в наступному році. Міський голова налаштував депутатів на продовження роботи одразу ж після закінчення сесії, ініціюючи зустрічі керівників району, Пнів`я, профільних депутатських комісій.
Зіновій Андрійович не оминув також гарячих питань, котрі стосуються дорожнього збору та житлового фонду. Їх об`єднує брак фінансів. Приміром, ремонт однієї «п`ятиповерхівки» сягає до 3 млн. грн. А якщо врахувати, що житловим фондом упродовж багатьох десятиліть суттєво стабільно ніхто не займався, то й не підлягає жодному сумніву неможливість його подальшого утримання в такому стані, як зараз є. Або, інше. Цьогоріч міськрада отримала майже 50 тис. грн. транспортного збору і жодної копійки із введеного акцизного збору з пального, що взагалі унеможливлює ремонт автодоріг. А таке підприємство як «Надвірнашляхбуд» взагалі може припинити своє існування, сказав З. М. Андрійович, з огляду, скажімо, на теперішню ціну газу чи бітуму, за нинішню вартість однієї тонни якого (1100-1200 грн.) три роки тому можна було купити машину асфальту.
Непрості реалії сьогодення отримали своє продовження і в зверненні міського голови до НКРЕ, зумовленому невиправданим зростанням вартості електроенергії для підприємців та комунальних підприємств. Зіновій Андрійович також повідомив, що в кінці року спільно з головою районної представницької влади заплановано замінити купол і годинник на міській ратуші.
Опісля депутати приступили до прийняття конкретних рішень з кожного обговорюваного питання. Зокрема, погодили місце встановлення пам`ятника борцям за волю України, чому, як уже повідомляв часопис «Народна Воля», передувало опитування 4 тисяч краян. Пам`ятник спорудять перед державною податковою інспекцією у районі. За пропозицією голови ПКР Ярослава Лесюка, місце мали б освятити напередодні 20-річчя Незалежності України.
* * *
Депутати підтримали два звернення з приводу проведення пенсійної реформи, які озвучили депутати від фракцій «Батьківщина» Роман Мажак та «Фронт Змін» Богдан Зеленчук. Висловлюючи протест цьому законопроектові, у першому зверненні, крім усього, закликають краян масово вийти на мирні акції; у другому – вимагають від Глави держави ветувати законопроект, а у випадку підписання – звернуться до Конституційного Суду.
Вирішено на основі цих двох документів підготувати одне звернення від депутатів міської ради й надіслати його Президентові В. Януковичу з вимогою накласти вето на закон про пенсійну реформу.
* * *
Оголошено депутатські запити Тараса Новосельського (з приводу внесення змін до Держбюджету щодо соціальних виплат), Ірини Вільчинської (про захоплення землі СПД). У контексті останнього запиту депутат Ігор Дем`янчук запропонував заслухати звіт відповідальних працівників апарату міської ради про моніторинг дотримання дозвільних документів встановлених малих архітектурних форм у місті.
Про виконання депутатського запиту Дмитра Зеленчука доповів перший заступник міського голови Олег Йосипенко, уточнивши перелік наданих послуг, за які повинні платити мешканці одного з будинків, котрі звернулись із цією проблемою до депутата.
* * *
Депутати погодили план роботи міської ради на наступних 6 місяців ц. р., додатково внісши питання за пропозицією Зіновія Андрійовича про надання статусу міста обласного значення, що заплановано розглянути восени цього року. У полі зору депутатів опиняться ДНЗ, ринки, КП «Надвірнакомунсервіс» та «Надвірнянський житловик»; берегоукріплення річки Бистриця, питання містобудування та ін.
* * *
На понад півмільйона гривень перевиконано дохідну частину міського бюджету за перше півріччя ц. р. У «плюсах» – податки на доходи, прибуток, збільшення ринкової вартості, а також земельний податок та орендна плата із фізичних осіб; податок із реклами і комунальний та інші надходження.
* * *
Депутати погодили спрямування 270 тис. грн. субвенцій із районного бюджету. Зокрема: по 100 тис. грн. – на капітальні ремонти фасадів будинків міської ради (якраз тривають) та «Просвіти» (уже завершений); 50 тис. грн. – на розчищення потічка Підзамче у парковій зоні; 20 тис. грн. – оплата за розробку генерального плану м. Надвірна.
* * *
У комунальну власність територіальних громад сіл, селищ та міста району передано адмінбудівлю на майдані Т. Шевченка, 19 (колишнє приміщення РАПо). Туди перейде райуправління юстиції, а райСЕС планують передислокувати в приміщення колишньої аптеки № 44.
* * *
Розглянувши питання про присвоєння (посмертно) учаснику націоналістичного руху, співзасновнику ОУН, автору «Декалогу українського націоналіста» Степанові Ленкавському звання «Почесний громадянин м. Надвірна», депутати прийняли позитивне рішення. Нагадаємо, з таким проханням до міської ради звернулася райорганізація Української Народної партії. Ширше про це – у наступному числі. Міський голова повідомив, що клопотатиме про надання цього статусу колишньому керівникові Надвірної Сидору Бобровському.
* * *
Заслухано звіт про виконання плану соціально-економічного розвитку міста за перше півріччя ц. р.
Внесено зміни до статуту ТРК «Надвірна».
Обговорено і затверджено Положення про помічника-консультанта депутата міської ради.
* * *
Депутати розглянули широкий блок інших питань.
Леся ДУТЧАК
«Народна Воля»