Газета по-надвірнянськи
 

І ходитимемо по новій бруківці

2 серпня 2011, 12:52 | Рубрика: Влада, Новини Версія для друку Версія для друку 966 переглядів

Одинадцята сесія Надвірнянської міської ради 21 липня ц. р., на якій депутати розглянули майже сотню питань, вирізнялася динамічністю й високим рівнем підготовки. Всі мате­ріали відповідно обговорили у профільних депутатських комі­сіях, що сприяло винесенню принципових та об`єктивних рішень з того чи іншого питання порядку денного.

Життєстверджуючого поштовху початку роботи депутатського корпусу на сесійному засіданні традиційно надав міський голова. Зіновій Анд­рійович, передусім, нагадав депутатам про наближення відповідальних днів 24 серпня та 11 вересня, коли відзначатимуть своє народження Українська держава і м. Надвірна. Підготовка до цих свят вимагає багато сил, фінансів та інших потужних ресурсів, зазначив керівник міста. Тому кожен свідомий надвірнянець повинен відчути всю відповідальність і мати почуття влас­ної гідності за підготовку і проведення всіх запланованих урочистостей. Зіновій Анд­рійович ознайомив депутатів із програмою святкування Дня Незалежності, а також поінформував про хід передсвяткових ремонтних робіт. Зокрема, триває маштабна реставрація території (сходів) біля погруддя Каменяреві в одноіменному парку ім. І. Франка. Заплановано відремонтувати «стометрівку», а в майбутньому встановити погруддя Степанові Бандері, де свого часу знаходилося погруддя першому космонавтові Юрієві Гагаріну. А вже зараз, щоправда через нестійку погоду – з перервами, ремонтують автошлях у мікрорайоні управлін­ня статистики, де планують тротуар мостити бруківкою. Таке ж «ушляхетнення» бруківкою очікує і майдан ім. Т. Шевченка (біля адмінприміщення). – Далі рухатимемось на вулиці Ломоносова, Руднєва, – наголосив керівник міста. А тим часом за спонсорські кошти на адмінпри­міщенні «Укртелекому» вже оновлено один із символів державної самостійності – Герб України.

Та попри передсвятково-напружені настрої, що зазвичай домінують цього місяця у всіх сферах господарки райцентру, місто і без того зберігає свій ритмічний темп розвитку. Уже рік як він позначений першим підтопленням, зауважив Зіновій Андрійович, зупинившись на основних об`єктах, що зараз їх відновлюють. Зокрема, зона відпочинку ім. Н. Яремчука, де від­новлювальні процеси відбуваються винятково за спонсорські кошти. Відновлення пішохідного моста є наступним кроком. А крім того, місь­кий голова і, загалом, вся місь­ка влада серйозно перейнялися поглибленням потічка Під­замче та налагодженням функ­ціонування ливневої каналізації на території міста. Щодо останнього, то розв`язання цієї кричущої проблеми Зіновій Андрійович вбачає у розробці екологічної програми, в якій із зазначенням конкретних джерел фінансування знайде своє суттєве відображення і це болюче, зокрема, для жителів вулиць П. Мирного, Вокзальної, питання.

Ще більшої гостроти проб­лемам Надвірної на сесії принесло оприлюднення головою листа КП «Надвірнакомунсервіс», в якому його працівники, образно кажучи, волають про вже вичерпаний ресурс міського кладовища. Аналогічна напружена ситуація і з міським сміттєзвалищем, рекультивацію якого заплановано провести в наступному році. Міський голова налаштував депутатів на продовження роботи одразу ж після закінчення сесії, ініціюючи зустрічі керівників ра­йону, Пнів`я, профільних депутатських комісій.

Зіновій Андрійович не оминув також гарячих питань, котрі стосуються дорожнього збору та житлового фонду. Їх об`єднує брак фі­нансів. Приміром, ремонт од­нієї «п`ятиповерхівки» сягає до 3 млн. грн. А якщо врахувати, що житловим фондом упродовж багатьох десятиліть суттєво стабільно ніхто не займався, то й не підлягає жод­ному сумніву неможли­вість його подальшого утримання в такому стані, як зараз є. Або, інше. Цьогоріч міськрада отримала майже 50 тис. грн. транспортного збору і жодної копійки із введеного акцизного збору з пального, що взагалі унеможливлює ремонт автодоріг. А таке підпри­ємст­во як «Надвірнашляхбуд» взагалі може припинити своє існування, сказав З. М. Анд­рійович, з огляду, скажімо, на теперішню ціну газу чи бітуму, за нинішню вартість однієї тонни якого (1100-1200 грн.) три роки тому можна було купити машину асфальту.

Непрості реалії сьогодення отримали своє продовження і в зверненні міського голови до НКРЕ, зумовленому невиправданим зростанням вар­тості електроенергії для підприємців та комунальних підприємств. Зіновій Андрі­йович також повідомив, що в кінці року спільно з головою районної представницької влади заплановано замінити купол і годинник на міській ратуші.

Опісля депутати приступили до прийняття конкретних рішень з кожного обговорюваного питання. Зокрема, погодили місце встановлення пам`ятника борцям за волю України, чому, як уже пові­домляв часопис «Народна Воля», передувало опитування 4 тисяч краян. Пам`ятник спорудять перед державною податковою інспекцією у ра­йоні. За пропозицією голови ПКР Ярослава Лесюка, місце мали б освятити напередодні 20-річчя Незалежності України.

* * *

Депутати підтримали два звернення з приводу проведення пенсійної реформи, які озвучили депутати від фрак­цій «Батьківщина» Роман Мажак та «Фронт Змін» Богдан Зеленчук. Висловлюючи протест цьому законопроектові, у першому зверненні, крім усього, закликають краян масово вийти на мирні акції; у другому – вимагають від Глави держави ветувати законопроект, а у випадку підписання – звернуться до Конституційного Суду.

Вирішено на основі цих двох документів підготувати одне звернення від депутатів міської ради й надіслати його Президентові В. Януковичу з вимогою накласти вето на закон про пенсійну реформу.

* * *

Оголошено депутатські запити Тараса Новосельського (з приводу внесення змін до Держбюджету щодо соціальних виплат), Ірини Віль­чин­ської (про захоплення землі СПД). У контексті останнього запиту депутат Ігор Дем`янчук запропонував заслухати звіт відповідальних працівників апарату міської ради про моніторинг дотримання дозвільних документів встановлених малих архітектурних форм у місті.

Про виконання депутатського запиту Дмитра Зеленчука доповів перший заступник міського голови Олег Йосипенко, уточнивши перелік наданих послуг, за які повинні платити мешканці одного з будинків, котрі звернулись із цією проблемою до депутата.

* * *

Депутати погодили план роботи міської ради на наступних 6 місяців ц. р., додатково внісши питання за пропозицією Зіновія Андрійовича про надання статусу міста обласного значення, що за­плановано розглянути восени цього року. У полі зору депутатів опиняться ДНЗ, ринки, КП «Надвірнакомунсервіс» та «Надвірнянський житловик»; берегоукріплення річки Бист­­риця, питання містобудування та ін.

* * *

На понад півмільйона гривень перевиконано дохідну частину міського бюджету за перше півріччя ц. р. У «плюсах» – податки на доходи, прибуток, збільшення ринкової вартості, а також земельний податок та орендна плата із фізичних осіб; податок із реклами і комунальний та інші надходження.

* * *

Депутати погодили спрямування 270 тис. грн. субвенцій із районного бюджету. Зокрема: по 100 тис. грн. – на капітальні ремонти фасадів будинків міської ради (якраз тривають) та «Просвіти» (уже завершений); 50 тис. грн. – на розчищення потічка Підзамче у парковій зоні; 20 тис. грн. – оплата за розробку генерального плану м. Надвірна.

* * *

У комунальну власність територіальних громад сіл, селищ та міста району передано адмінбудівлю на майдані Т. Шевченка, 19 (колишнє приміщення РАПо). Туди перейде райуправління юсти­ції, а райСЕС планують передислокувати в приміщення колишньої аптеки № 44.

* * *

Розглянувши питання про присвоєння (посмертно) учаснику націоналістичного руху, співзасновнику ОУН, автору «Декалогу українського націоналіста» Степанові Ленкавському звання «Почесний громадянин м. Надвірна», депутати прийняли позитивне рішення. Нагадаємо, з таким проханням до міської ради звернулася райорганізація Української Народної партії. Ширше про це – у наступному числі. Міський голова повідомив, що клопотатиме про надання цього статусу колишньому керівникові Надвірної Сидору Бобровському.

* * *

Заслухано звіт про виконання плану соціально-економічного розвитку міста за перше півріччя ц. р.

Внесено зміни до статуту ТРК «Надвірна».

Обговорено і затверджено Положення про помічника-консультанта депутата місь­кої ради.

* * *

Депутати розглянули широкий блок інших питань.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!