Газета по-надвірнянськи
 

Кілька метрів дроту ціною у життя

2 серпня 2011, 11:40 | Рубрика: Здоров`я, Трагедії Версія для друку Версія для друку 774 переглядів

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» стурбоване тим, що у 2011 році збільшилася кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком серед населення, що трапилися на електрообладнан­ні електропостачальних підпри­ємств України. Так, за перше пів­річчя цього року від ураження електричним струмом загинуло 22 особи, з них 2 дітей.

Як показує статистика, основними причинами електротравматизму серед населення є самовільне проникнення сторонніх осіб у трансформаторні підстан­ції з метою крадіжок електрообладнання та кольорових металів, самовільне проведення ремонтних робіт під напругою на опорах лі­ній електропередач, а також торкання до обірваних проводів повітряних ліній під час дощу та сильних вітрів.

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» нагадує, що правилами забороняється стороннім особам проникати на території і в примі­щення трансформаторних під­станцій та розподільчих прист­роїв, відчиняти двері цих споруд, здійснювати самовільні перемикання електроапаратів та під­клю­чення до електричних мереж. Проте чимала кількість громадян нехтує цими правилами і за це тяжко розплачується. Крім того, люди піддаються спокусі розбагатіти і йдуть фактично «на смерть» заради декількох метрів мідного чи алюмінієвого дроту.

Так, у липні цього року житель Тернопільської області з метою крадіжки кольорових металів виламав двері трансформаторної підстанції, проник у ко­мір­­ку силового трансформатора і загинув. Аналогічний випадок стався і в Миколаївській області, де потерпілий виламав двері комірки за допомогою металевого пруту, наблизився на недопустиму відстань до струмоведучих частин і був смертельно вражений електричним струмом. При спробі відновити електропостачання свого помешкання після негоди загинув житель Чернігівської області, який торкнувся низьковольтного виводу повітряної лінії 0,4 кВ у трансформаторній підстанції. Під час крадіжки проводу повітряної лінії 10 кВ, яка знаходилась під напругою, загинув житель Волинської області.

Зараз тривають літні канікули. Діти в пошуку розваг і заради цікавості проникають на території підстанцій, влаштовують ігрові майданчики поблизу ліній електропередач та електроустановок, не усвідомлюючи небезпеки, яка їх підстерігає.

У зв’язку з цим адміністрація ПАТ «Прикарпаттяобленерго» звертається до всіх жителів краю з проханням дбати про свою безпеку, не бути байдужими до свого здоров’я та попереджати дітей про електронебезпеку. Про­симо вас не проникати в елект­роус­тановки, не усувати в них пошко­дження, не наближатись до обір­ваних проводів повітряних ліній електропередач на відстань меншу 8 м, застерігати від цього ді­тей, не проводити ремонтні роботи на опорах ліній електропередач, своєчасно попереджати диспетчерів районів електромереж про обриви проводів.

Про небезпечні ситуації, пов’язані з електропостачанням, також можна повідомити на гарячу телефонну лінію для споживачів електроенергії Прикарпаття. Для цього звертайтеся до Call-центру ПАТ «Прикарпаттяобл­енерго», який працює цілодобово, за номером 0-800-50-40-20 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або (0342) 59-40-20.

Відділ інформаційної політики ПАТ «Прикарпаттяобленерго».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!