Свята села у Лісній Тарновиці чекали всі: хтось,
щоб поспілкуватись зі своїми друзями і знайомими та поділитися враженнями про життя-буття; багато поспішали на черговий футбол; не менше – подивитись, як підготувалися організатори до такої великої імпрези. Стороннім здавалося, що до цієї події готувалися всі газдині та газди, бо хто приїхав із гостей, то запримітив обабіч дороги як красуються ошатні обійстя, засаджені квітами клумби з прибраними подвір`ями.
А ось і сільський будинок культури, перед яким обладнали імпровізовану сцену. Скільки потрібно було фантазії та умілих рук, щоб облаштувати все це килимами, вишиваними доріжками та різнокольоровими квітами. У центрі на заднику сцени – вишиванки с. Лісна Тарновиця, які займуть одну зі сторінок унікальної книги району «Вишивана Україна» до 20-річчя Незалежності України. Завдячуючи Ірині Гунерській, сцена нагадувала столичний подіум.
На сцені – майбуття Лісної Тарновиці і Незалежної України
Маленькі ліснотарнівчаночки зустрічали гостей у національних строях: вишиваних сорочках із віночками на голові. Діти кружляли попід сценою, а дорослі тішилися ними. Тішилися всі, бо такого свята в селі ще не було.
І ось на сцену вийшли ведучі Ірина Середюк та Василь Крицко, розпочинаючи свято піснею «Моя Тарновиця». З вітальним словом до односельчан звернулася Ліснотарновицький сільський голова Марія Марковецька, привітавши всіх зі святом та подякувавши тим, хто долучився та був не байдужим до організації і проведення Дня села Лісної Тарновиці. Серед них підприємці: Галина Крицко, Михайло Гальчак, Ярослав Дутчак, Василь Мельниченко, Василь Крук, Ганна Мельниченко та ін.
Про своє рідне село розповіла завідувач бібліотеки-філії Марія Качанюк. Слова вдячності та віри в майбутнє нашої Держави прозвучали з уст заступника голови РДА Степана Іроденка (на світлині). А далі ведучі згадували родини, котрі багато років живуть у парі, у злагоді й мирі, любові й взаєморозумінні, котрі прожили 20 і більше років, виховали діточок, діждались онуків та правнуків.
Музичне вітання присвячували і найстаршим жителям Лісної Тарновиці: Олені М. Созанській, Ганні Волошинюк, Олені Г. Созанській, Гаврилові Царику, Василеві Павлюку, Ганні Пантелеєнко. Вітали також багатодітних батьків, які виховують і виховали троє та більше дітей.
Свято села розчулило підприємця Василя Крука і сільського голову Марію Марковецьку
Поет і художник Андрій Гуриль прочитав власні вірші, підготовлені спеціально для односельчан. Концертна програма перепліталася із врученням нагород сільським головою активістам села з нагоди 20-ї річниці Незалежності України. Звучали пісні у виконанні вокального дитячого ансамблю «Дзвіночок». Їх змінювали солісти Віктор та Ірина Дем`яніви, Тереза Шуляк, Марія Найко, Мар`яна Чілей, Андрій Гальчак та ін. Та найбільшою окрасою концертної програми став молодіжний хор «Терноцвіт» із солістом та керівником цього колективу Василем Дем`янівим. Сільських аматорів сцени змінили гості – заслужений артист України Ярослав і Христина Борути та Христина Яцур.
Музичні вітання для рідного села і краян
Непомітно збігав час. Довго ще звучала народна музика. Свято перетворилося у велике масове гуляння. Танцювали аж до півночі всі: від малого до найстаршого. Завершилося гуляння святковим феєрверком.
А днями не менш вдало відбувся у Лісній Тарновиці конкурс краси, присвячений 20-ій річниці Незалежності України з участю чотирьох красунь: Ілони Штогрин, Аліни Непеляк, Ганни Зорій та Ірини Дем`янів. Усі вони достойні представляти своє село у заключному районному етапі «Україночка-20» у палаці культури Надвірнянського коледжу. Їхня вродливість, привабливість і сміливість, їхній талант відчув кожний глядач, котрий прийшов підтримати конкурсанток.
За підсумками голосування журі переможницею стала Ілона Штогрин. Усі конкурсантки отримали цінні подарунки і титули.
Велика подяка Ліснотарновицькому сільському голові Марії Марковецькій і директорові сільського будинку культури Оксані Дем`янів за організацію та проведення таких грандіозних заходів напередодні святкування 20-річчя Незалежності України. Ми пишаємося тим, що в селі працюють такі одержимі люди, творять добро і радість своїм односельцям, вселяють віру і надію в щасливе майбуття нашої Держави.
Валентина ЛИСЮК,
методист районного будинку культури.
Світлини Михайла ЛУКАЧА.