Газета по-надвірнянськи
 

Мандруймо науково-пізнавальними стежками ПЗ «Горгани»

12 серпня 2011, 10:57 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 866 переглядів

Гарний подарунок лісів­никам, екологам, працівникам лісового господарства й охорони природи, студентам і любителям подорожей зробило Івано-Франківське видавництво «Фоліант», видрукувавши друге доповнене видання «Природний заповідник «Горгани» – ілюст­рова­ну розповідь українською та анг­лійською мовами.

Автори книги кандидати сільськогосподарських наук Микола Чернявський, доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету України та Мирон Шпільчак, заступник директора з наукової роботи ПЗ «Горгани» привертають увагу читачів до природного еталону неторканої ді­яльністю людини центральної частини Українських Кар­пат, який містить єдиний масив пралісу релікту ранньо-лоценового періоду – сосни кедрової європейської в Єв­ропі та світі.

У книзі, друкування якої профінансовано урядом Норвегії та підтримано Світовим фондом охорони природи у рамках міжнародного проекту «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат», описані унікальні природні комплекси Горган, відомі своєю мальовничістю, сильно роз­членованим рельєфом, конусоподібними вершинами, ціка­вим і багатим рослинним покривом і тваринним світом, і котрих охороняють тепер у природному заповіднику «Горгани».

Праця подає структуру заповідника, історію його становлення, геологію, клімат, ландшафти, річкову мережу, розповідає про грунти та кам`янисті розсипи, флору і рослинність, мохи і лишайники, ліси і дерева, верхню межу лісу та криволісся.

Чимало місця в ній відведено рослинним угрупуванням «Зеленої книги України», кедру і кедровим лісам, лісові як екосистемі, пралісам, фа­уні, «червонокнижним» рослинам, безхребетним, хребетним, витворам природи та науково-пізнавальним стежкам.

Видавці оприлюднили у книзі також ідею науковців щодо створення біосферного заповідника, вмістили розвід­ки про наукові дослідження, праліси Горган як потенційний об`єкт світової спадщини, моніторинг стану популяцій рослин, описали сутність екологічної освіти, співробіт­ницт­во ПЗ «Горгани».

Микола БІЛОЗЕРКО.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!