Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянщина – у п`ятірці кращих в області за результатами господарювання в першому півріччі ц. р.

2 серпня 2011, 13:05 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 815 переглядів

Виїзне засідання колегії РДА, яке відбулося 26 липня в селі Камінне, з-поміж попередніх вирізнялося насиче­ністю питань порядку денного. Сім життєвоважливих проблем Надвірнянщини обговорили тут її учасники.

Прозвучала ціла низка приємних фактів. Перший зас­тупник начальника Головного управління економіки ОДА Василь Насадюк зазначив, що район увійшов у п`я­тірку кращих в області за під­сумками діяльності в першому півріччі. Забезпечено друге місце за темпами зростання обсягів реалізованої промислової продукції, третє – за темпами зростання прибутків підприємств, четверте – за ростом середньомісячної заробітної плати. У районі – найнижча частка працівників, яким нарахована заробітна плата, менша за прожитковий мінімум (3-є місце). Відсутня у Надвірнянщині і заборгованість із заробітної плати. За зростанням роздрібної тор­гівлі – район у трійці кращих в області.

Василь Насадюк відзначив також позитивну роботу щодо залучення інвестицій в економіку району, діяльність районного центру надання адміністративних послуг, яких в області працює тільки два. Відрадно й те, за словами Василя Насадюка, що керів­ництво району надає велику увагу розвиткові населених пунктів, розширенню мережі дошкільних навчальних закладів.

Значно ширшу інформацію про стан виконання програми соціально-економічного розвитку району в першому півріччі ц. р. представив начальник відділу економіки РДА Василь Уніят. Детально проаналізовано роботу промислових підприємств. У першому півріччі, зокрема, видобуток нафти зріс на 7,4 відсотка, газу – на 7,2, плити ДСП необробленої – на 91,6, плити ДСП ламінованої – на 47,8 відсотка. Випуск вікон і дверей у ДП «Промінь-Карпати» збільшився у 4 рази, а меблів – на 4 відсотки.

Доповідач глибоко роз­крив стан справ у будівельній галузі, де значно активізовано роботу. За шість місяців виконано будівельних робіт на 6042 тис. грн., що на 79,6 від­сотка більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Триває пошук інвесторів
для відновлення виробництв РайСТ у Лісній Тарновиці з переробки та зберігання сіль­ськогосподарської продукції, а також відновлення виробництва ЗАТ «Харчопродукт» у смт. Делятин.

Василь Уніят мовив і про ситуацію в районному центрі зайнятості, де на обліку за станом на 1 липня перебувало 1385 чоловік безробітних. Рівень зареєстрованого безробіття склав 2 відсотка і залишився на рівні початку року. Охарактеризував промовець ситуацію в гуманітарній сфері, навівши чимало прикладів ефективної роботи її структур, наголосив, що протягом півріччя з район­ного бюджету профінансовано 16 програм на суму 982,5 тис. грн.

Начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк зупинився на підсумках виконання бюджету ра­йону за перше півріччя 2011 року. Надходження доходів загального фонду бюджету району (без врахування транс­фертів) склали 32840,9 тис. грн. або 105,2 відсотка до затверджених призначень на відповідний період і більше у порівнянні з надходженнями за аналогічний період минулого року на 5404,4 тис. грн.

Водночас, при виконанні в цілому по району затверджених місцевими радами планових показників загального фонду, не забезпечено їх надходження по місцевих бюджетах 13 селищних та сільських рад. Голова РДА Володимир Калічко, який вів засідання колегії райдержадміністрації, тут же з`ясовував причини цього в Битківського селищного голови Івана Годзюра, Білоославського, Саджав­ського, Парищенського сіль­ських голів Миколи Щербюка, Михайла Христана та Василя Магдича, а також представника Пнівської сільської ради Володимира Андрійовича. Їм, а також Волосівському, Гаврилівському, Добротів­ському, Краснянському, Ліснотарновицькому, Тисменичанському та Чорноославському сільським головам рекомендовано забезпечити виконання затверджених показників помісячного розпису надходжень платежів до загального та спеціального фон­дів місцевих бюджетів на 2011 рік та показників, доведених фі­нансовим управлінням РДА по доходах, які враховують при визначенні обсягів міжбюджетних трансфер­тів.

Підсумовуючи обговорення цього питання, Володимир Калічко окреслив три напрями подальшої роботи в ра­йоні щодо забезпечення ефективного просування вперед, задіюючи невикористані резерви. У лісовому господарстві – це запровадження прогресивних сучасних технологій використання лісових ресурсів, включаючи і бу­дівництво нових лісових доріг із залученням інвестицій. У нафтогазовидобувній промисловості – нарощування видобутку наф­ти і газу у перспективному нафтогазопромисловому ра­йоні, над чим спільно з НГВУ «Надвірнанафтогаз» та райдержад­міністрацією нині активно працює ОДА. І нарешті – активізація розвитку ту­рис­тичної галузі району, в чому ми тільки стартуємо. Усе це разом, на думку голови РДА, дасть потужний поштовх для розвитку економіки Надвірнянщини.

Нові виміри і можливості

На них акцентували спіль­но з головою РДА Володимиром Калічком промовці при обговоренні проблем: підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років – Лідія Захарко – начальник управління будівництва, архітектури і житлово-комунального господарст­ва РДА та Надвірнянський місь­кий голова Зіновій Анд­рійо­вич; виконання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» – Ярослав Левкун – начальник районного управління юстиції; розвитку мисливст­ва як складової туристичної галузі району – Степан Іроденко – заступник голови РДА, Василь Томашевський – мисливство­знавець ДП «Делятинське лісове господарство», Ярема Байда – районний мисливство­знавець, Дмитро Плешивенко – голова районної організації Українського товариства мислив­ців і рибалок; підсумків проведення місячника з благоустрою і впорядкування територій населених пунктів району – Лідія За­харко; протипожежного стану ринків – Роман Плитус – начальник райвід­ділу ГУ МНС в Івано-Фран­ківській області та заходів боротьби з борщівником Сос­новського – Галина Козар, начальник державної інспекції захисту рослин Надвірнянського району.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!