Газета по-надвірнянськи
 

Наш край захопив і поляків, і чехів

29 серпня 2011, 11:44 | Рубрика: Влада, Свята Версія для друку Версія для друку 938 переглядів

Чотири дні у нашому районі перебували делегації Прудніцького повіту на чолі зі старостою Радославом Рошковським, міста Пруднік, очолювана міським головою Францішеком Фейдихом та Острудського повіту на чолі зі старостою Володимиром Бродюком – із Польщі, а також делегація міста Крнов із Чехії на чолі із міським головою Оленою Крушиновою.

Гості мали святкові зустрічі у районній раді, райдержадміністрації і міській раді. Вони взяли участь в урочистостях з відзначення Дня Державного Прапора України, а найзатятіші з них шанувальники копаного м`яча позмагалися у турнірі з міні-футболу із командами нашої районної та міської влади. Побували також на екскурсії у Манявському Скиті під час Служби Божої. Ченці Скиту запросили їх на святкову трапезу.

Польські і чеські гості мали можливість оглянути виставки робіт художника, члена НСХУ Яреми Оленюка та вихованців Надвірнянської дитячої художньої школи у приміщенні районної ради. Незабутні враження для них залишилися від участі в урочистій сесії районної ради з нагоди 20-ї річниці Незалежності України та в урочистостях, присвячених цій події на майдані Шевченка у Надвірній. Особливо вони відзначили мистецький і патріотичний рівень спілкування і виступу аматорів із Саджавки. Відвідали також туристичний комплекс «Буковель».

Окрему ділову і пам`ятну сторінку зустрічей залишила розмова за «круглим столом» з участю голови районної ради Василя Поповича, заступника голови РДА Степана Іроденка, керівників управлінь та відділів РДА, депутатів районної ради, керівників підприємств, організацій та установ Надвірнянщини. Після розмови за «круглим столом» гості розділились на окремі делегації за фахом і зацікавленням і відвідали Надвірнянську центральну районну лікарню, Надвірнянський ліцей і Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат, райвідділ міліції, Делятинський навчально-виховний комплекс. Депутат Надвірнянської міської ради Богдан Зеленчук подарував інформаційні матеріали та зразки продукції ТзОВ «ЛК Інтерплит Надвірна», а Петро Данцевич, заступник директора центру економічного розвитку м. Ополє пообіцяв допомогти підшукати партнерів для взаємовигідних виробничих зв`язків. Голова повітової ради Острудського повіту Ванда Лачковська і скарбник цього повіту Вожена Шевчук ознайомили наших краян із особливостями участі у проектах підтримки не­урядових громадських організацій, отримання кредитів, налагодження підприємницьких зв`язків, розвитку туристично-відпочинкової галузі, обміну медичними працівниками, співпраці щодо забезпечення новітнім обладнанням для медицини, переробки сільськогосподарської і лісової продукції тощо. Молодківський сільський голова Василь Кисляк запросив інвесторів для розвитку лікувально-оздоровчого комплексу у своєму селі.

Під час таких особистих контактів підкреслювалося, що Євросоюз виділяє кошти на заходи для співпраці Польщі з Україною. І вже є попередні консультації і домовленості щодо написання спільних проектів та залучення грантів. Зокрема, староста Острудського повіту Володимир Бродюк стверджує, що у співпраці між Надвірнянщиною і очолюваним ним повітом має бути менше розмов, а більше конкретики. Тому у жовтні цього року планують підписати угоду між Острудським повітом і Надвірнянським районом, зареєструвавши її у Міністерстві закордонних справ України, надавши цьому документу реальної законної дії. Володимир Бродюк, зокрема, пропонує відправляти наших дітей в Оструду для проживання у тамтешніх польських сім`ях з метою досконалішого вивчення польської мови, звичаїв, обрядів і, відповідно, ми у Надвірнянському районі прийматимемо з такою ж метою польських дітей, щоб таким чином через них сприяти зближенню наших держав і народів. Керівники чотирьох іноземних делегацій чітко заявили, що вони стануть відтепер послами України в Євросоюзі і всіляко сприятимуть через відповідні структури Польщі і Чехії аби Україна невдовзі стала членом європейської спільноти.

Приязнь і порозуміння у ці дні, як мовиться, з перших слів виразно промовляли за себе.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!