Газета по-надвірнянськи
 

«Нептун» відпочиватиме до осені?..

5 серпня 2011, 11:05 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 793 переглядів

Ось уже другий рік поспіль синоптики прог­нозують на літній період незвично жарку погоду для нашої місцевості. Коли стовпчики термометрів сягають позначки +30о, городяни вирушають до водойм. Надають перевагу відпочинку на березі річки, забуваючи про активний відпочинок. Адже в Надвірній функ­ціонує плавальний басейн «Неп­тун».

Збудований за кошти профкому тодішнього нафтопереробного заводу, він діє ще з 1968 року. Басейн під відкритим небом має довжину 50 метрів і ділиться на 6 доріжок. Вражає глибина – від 1 м 58 см на початку і до 5 м в кінці.

Щоб дізнатися біль­ше, вирушаю на зустріч із директором басейну Ігорем Том`яком. Коли я опинилась на території «Нептуна», була, щиро кажучи, здивована. Всі доріжки переповнені плавцями. Як з`ясувалося, протягом року басейн відвідує 9 навчальних груп, а влітку їх кіль­кість збільшується до 20. Щоправда, ці групи є непостійними. Відвідують їх переважно учні середніх класів, мета яких навчитись плавати, а не займатись цим видом спорту. Зараз тут працює три тренери. У кожній групі – приблизно по 12 осіб. Записатися на заняття можна віком від 8 років. Серед вихованців басейну – майстер спорту Укра­їни Олександр Рудюк, срібний призер чемпіонату України серед молоді Вікторія Станіщук та ще шість кандидатів у майстри спорту.

Але ось уже кілька тижнів містом ширяться чутки про закриття басейну. – Насправді, ні, – повідомляє Ігор То­м`як. – Хоча робота заводу тимчасово і призупинена, ми вирішили басейн не закривати. Головна трудність полягає в тому, що не буде можливості ані міняти воду, ані нагрівати. У літню пору температура води опуститься до 21-23о за Цельсієм. Про це ми вже попередили всіх відві­дувачів плавальних секцій та їх батьків. Тепер бажаючих поплавати буде значно менше.

І якщо з температурою води проблеми, як такої, власне і нема, то з чистотою дещо інша ситуація. Очищувати будемо самостійно, аж поки потужності заводу знову не включаться в роботу. А от ще на початку літа в нашому басейні займалась збірна України з плавання під керівництвом заслуженого тренера України Ніни Кожух. Та й взагалі, для нашого басейну це не така вже й рід­кість. На тренування до нас приїжджають збірні з різних міст України. Можливість оцінити басейн мають не лише надвірнянці.

У задовільному стані знаходиться не лише сам басейн, а й примі­щення для переодягання. Останній ремонт тут проводився 4 роки тому.

Як бачимо, басейн у нашому місті є просто необхідним. І не лише для школярів, але й для дорослих. За невисоку погодинну плату від­ві­дувати його може кожен. Та з огляду на дощову погоду останніх днів, можна припустити, що температура води постійно знижується, а чистота й поготів. Ситуація залишиться незмінною аж до осені, точніше до того часу, поки роботу не відновить ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».  Наразі у басейні спустили воду.

Тетяна ЮРКЕВИЧ,

студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.

 

PS. Крім цього, у районі мали б функціонувати ще три басейни (за винятком четвертого, від відділу освіти РДА, який лише запроектували поблизу райцентру дитячої творчості). Але й тут є нюанси. Як поінформував заступник начальника відділу освіти РДА Олег Ковальчук, басейн Делятинського НВК відкриють із початком опалювального сезону, оскільки треба підігрівати воду. У Гаврилівській ЗОШ І-ІІІ ст. басейн запустять у дію аж після його добудови.

– Півдесятка років успішно функціонував басейн у Надвірнянському дитсадку «Квітка Карпат», – каже методист цього ДНЗ Ольга Келиман. – Проте через суворі реалії життя (здорожчання вартості води і т. д.) його довелося закрити. Сьогодні басейн, що знаходиться тепер уже на балансі Надвірнянської міської ради, віддали під спортивні секції, в яких займаються школярі.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!