Газета по-надвірнянськи
 

Нотатки з «Єдиного дня депутата»

5 серпня 2011, 11:31 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,077 переглядів

Освітяни закликають оперативніше реагувати

Виступ начальника рай­відділу УМВС Романа Чекмарьова на «єдиному» депутатському дні останнього четверга липня викликав чимале пожвавлення серед депутатів, що засвідчило вже давно назрілу необхідність поближче поспілкуватися з керівником міліції та небайдужість до роботи правоохоронців.

Крім широкої інформації, розміщеної у матеріалах VІІ сесії, котра відбулася вчора, 4 серпня ц. р., депутати дізна­ли­ся, що нині у райвідділі міліції трудиться 96 міліціонерів (при штатному розписі 106); жодної квартири для своїх працівників, котрі потребують житла, РВ УМВС не отримував. Майже наполовину менше від наявності населених пунктів у Надвірнянщині укомплектована чи не найбільш «чутлива» до критики громадськості служба дільничних інспекторів. Різко відрізняється погляд на цю службу й самого нинішнього начальника райвідділу охоронців правопорядку від ще зовсім недавнього підходу «зверху». Згадаймо, коли звід­ти йшла ініціатива про запро­вадження посади «шерифа» в кожному селі чи селищі з пов­ним його забезпеченням транспортом, житлом і т. д. Того ж дня Роман Чекмарьов висловився, що якщо дільничний працює в одному селі 1-2 роки, то він вже не може об`єктивно оцінювати ситуацію тощо. Отже, часта дислокація дільничних інспекторів виправдана і доцільна, напрошується висновок у депутатів.

Ще однією, «кіндер-ознакою», позначена цьогорічна робота міліціонерів. Їм доводилось не один і не два рази шукати зниклих дітей. Адже зовсім випадково і ненавмисно, через свою наївність і безтурботність, зникали діти у Ланчині і Делятині, Бистриці й Надвірній. Крім трагічного випадку з неповнолітніми добротівчанами, про що детально розповідав часопис «Народна Воля», всі решта пошуки увінчалися успіхом, якщо не враховувати стресу батьків і використаного часу на розшуки. Якщо протягом доби не знайшли, то порушували кримінальну справу за фактом вбивства, уточнив начальник райвідділу УМВС Роман Чекмарьов.

Це, очевидно, розчулило не одного присутнього в залі районного будинку культури, де відбувався «Єдиний день депутата». А найбільше, і це цілком зрозуміло, начальника відділу освіти РДА, депутата районної ради Михайла Винника, який за проявлену оперативність у розшуку зниклих юних жителів Надвірнянщини висловив вдяч­ність колективові райвідділу міліції в особі його керівника. Але на цьому не вичерпався виступ головного педагога району. Михайло Винник просив начальника райвідділу УМВС посприяти в оперативнішому і вчасному реагуванні опергруп на нічні телефонні дзвінки «102» від сторожів навчальних закладів району. Закликаючи правоохоронців до спільної праці на нелегкій ниві боротьби з наркоманією й алкоголізацією в учнівському середовищі, Михайло Винник зауважив, що наркотики вже «проникають» у школи Делятина і Надвірної. А щоб остаточно ро­зірвати схему реалізації спиртних напоїв підліткам у деяких торгових точках, за­пропонував частіше здійснювати т. зв. контрольні закупки. Можливо, ці методи є най­ефективнішими нині у двобої з деморалізованими сучасними «торгашами», чи то б пак, підприємцями…

«Укрнафта» готує невтішні перспективи?

Щоправда, достеменно про це ще невідомо нікому, а тому жоден державний службовець у районі не береться категорично стверджувати, як і, зрештою, заперечувати.

Хоча інформація з багатьма знаками запитань все-таки прозвучала на засіданні. Йдеться про відповідний лист ПАТ «Укрнафта», що з 2012 року основний податок з доходу фізичних осіб скерують у м. Долина. Таким чином, у бюджеті району «не дорахуються» майже 5 млн. грн. (!). А в перспективі НГВУ «Надвір­нанафтогаз» планують вза­галі об`єднати з Івано-Фран­ківським аналогічним управлінням, створивши єдине Івано-Франківське газовидобувне управління.

Прикметно й те, що, як поінформував депутатів голова райдержадміністрації Володимир Калічко, районна влада, намагаючись з`ясувати ситуацію, зверталася з листами в різні інстанції. З усіх прийшли… різні відповіді.

Але так чи інакше, підготовчі процеси тривають. Та чи на користь Надвірнянщині з її перспективними газо- й нафтоносними ресурсами, хоча й вартісними у площині розробки й видобування?..

Ні автобуса, ні дороги

Шкільний автобус за 300 тис. грн. для Бистрицької ЗОШ так і не вдалося придбати.

Два тендери не відбулися, бо не знайшлося жодного під­приємства, готового за таку суму поставити цей транспортний засіб. Хоча торік, приміром, для Пасічнянської ЗОШ вдалося придбати автобус за вдвічі меншу вартість. А загалом в області з цієї ж при­чини не відбулося 18 тенде­рів, зазначив начальник від­ді­лу освіти РДА Михайло Винник.

Одначе, навіть і автобус не розв`язав би болючої й задавненої проблеми підвезення до школи учнів із двох віддалених дільниць: Климпуші, що за 6 км (а деякі діти йдуть і по 7 км), та Довжинець, що за 4,5 км, оскільки там відсутня і не сертифікована дорога. Це, так би мовити, офіційний погляд на проблему підвезення бист­рицьких школяриків, вихід з якої, на думку, зокрема, Михайла Винника, полягає у створенні при школі інтернату (колись він функціонував), але батьки відмовляються.

Депутат районної ради, житель цього гірського села Андрій Гуцько вважає, що все ж варто ставити акцент на підвезенні дітей. Врешті-решт так вирішили і під час однієї з нарад за участю керівників району, де домовились підвозити хоча б до моста. Адже частина дороги на Климпуші – у кращому стані, каже Анд­рій Дмитрович. До того ж, залучити власні кошти до ремонту дороги погодились і дея­кі підприємці, і батьки учнів, мав допомогти і Держлісгосп… Тоді здавалося, що компроміс уже знайдено. Та в результаті – забракло взаєморозуміння усім сторонам, впевнений Андрій Гуцько.

Для вирішення цієї проб­леми ще залишився місяць, щоб майже два десятки учнів і ще кільканадцять дошкільнят не добиралися до школи по гірському бездоріжжю (особ­ливо з листопада по лютий) й опісля з промоклими ногами й промерзлими носами сиділи на заняттях…

Інакше й надалі існуватимуть дві реалії. Одна – реалізація «захмарних» туристичних проектів, як от відновлення залізничної колії в Бистриці чи спорудження мостів з Максимця на Богородчани, із Черника – на Яремче, і з Бист­риці – на Закарпаття… А друга – відсутність елементарної можливості добиратися до школи, щоб здобувати обов`язкову середню освіту. Тільки й різниці, що одна реалія – для тих, хто має «позашляховики», інша – для ді­тей горян.

Тож, у якій реальності житимемо уже завтра? Можливо, у тій, що і діти горян, для яких таки варто прокласти шлях до знань, навіть, якщо і доведеться «довбати» скалу. Бо за ними – майбутнє краю, України, хоча поки що й затьмарене соціально-побутовими труднощами.

«Витягнуть» перший поверх

З легкої руки голови ОДА Михайла Вишиванюка, про що свого часу писала «Народна Воля», започатковано спорудження дошкільного нав­чального закладу в с. Білі Ослави.

Будують дитсадок господарським методом, що у ни­нішній скрутний час зарекомендував себе як безальтернативний. То ж, як кажуть, від усіх – потрохи і буде дітям сучасний садочок. Себто, крім виділених спонсорами цементу і щебеню, 300 тис. грн. на­дійшло і від районної ради, з яких уже використали трохи більше 100 тис. грн.

Але… На цьому й завершилось. Тому й нагадали депутати знову про обіцяний ДНЗ у цьому великому селі. І, судячи з коментарів керівників району, затримка – тимчасова. Незабаром проект пройде відповідну експертизу, залучать кошти з «Укрнафти», закуплять цеглу і таким способом «виведуть» перший поверх, обнадійливо прозвучало на засіданні.

Роботу продовжать із 15 серпня

Багатообіцяючий спор­тивний об`єкт біля райцентру дитячої творчості, схоже, не дає спокою жодному небайдужому краянину.

От і зараз ангарна споруда, що мовчазно застигла над зеленим трав`яним килимом, викликає занепокоєння у депутатів. Чому припинили будівництво? Невже спортшколу очікує доля «довгобуду»? Цю проблему просто заговорили?! Такі дошкульні запитання разом із не менш неприємними репліками депутати адресували очільникам районних представницької та виконавчої влади, керівникам її структурних підрозділів. Відповідь сміливо тримали і, здається, переконали начальник відділу освіти РДА Михайло Винник та голова РДА Володимир Калічко.

Тож, з`ясовується, що виконавець розпочав певний об`єм робіт із будівництва
омріяної багатьма спортшколи, коли проектно-кошторисна документація ще не пройшла експертизу. Згодом деякі свої зауваження висунули фахівці-будексперти і виконавець відмовився продовжувати роботи. Крім того, відомий меценат депутат обласної ради Юрій Дерев`янко запропонував частково профі­нансувати спорудження поруч 25-метрового на 4 доріжки плавального басейну, у проекті не передбаченого, на земельній ділянці олімпійця Романа Гонтюка, якому потім обміняли на іншу. Саме ці дві обставини також послужили деякій затримці. Але 10 серпня позитивний висновок мають дати експерти і з 15 серп­ня будівництво продовжать. Кошти 630 тис. грн. (580 тис. грн. – спортшкола у вигляді ангара і 50 тис. грн. – на проект басейну) є в наявності і чекають свого застосування. Крім того, окремо запроектують котельню, яка б відповідала заодно і потужності басейну.

Леся ДУТЧАК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!