Газета по-надвірнянськи
 

Омар – тварина, яка не старіє

2 серпня 2011, 11:37 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 791 переглядів

У той час як люди і більшість тварин старіють, наше тіло перестає працювати належним чином: ми слабшаємо, втрачаємо репродуктивну здатність, з’являються зморшки та інші неприємності, такі тварини як омари володіють самовідновлювальним ДНК, тобто вони могли б жити вічно, якщо б їх так часто не виловлювали і не з’їдали, або якби вони не вмирали від хвороб.

Фермент, який має назву тіломераза, відновлює ДНК омара, дозволяючи йому жити не старіючи, і досягати величезних розмірів, як наприклад, рекордсмен Книги Рекордів Гіннеса, який важить більше 20 кг.

Цей фермент впливає на так звані «тіломери», які знаходяться на кінці хромосом і захищають хромосоми від зношування. Однак, кожен раз коли клітини діляться, тіломери скорочуються. З часом, тіломери стають дуже короткими, щоб захистити хромосоми і клітини втра­чають здатність до поділу. Цей ефект вчені назвали Хейфліка. Фермент діє як розширення, відновлюючи довжину клітини і захищаючи їх.

На жаль, цей шлях до безсмертя абсолютно даремний для людей, так як у людей, клітини, які переходять межу Хейфліка, як правило стають раковими.

За матеріалами інтернет-джерел.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!