Газета по-надвірнянськи
 

Півроку працювали з «плюсами»

12 серпня 2011, 11:10 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,353 переглядів

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

З діловим підходом

Сьома сесія районної ради 4 серпня ц. р. відбулася в оновленому приміщенні. Атмосфера була суто робочою, що вимагало від депутатського корпусу максимальної уваги й активної участі. На це, власне, налаштовував повсякчас діловий виважений тон ведення сесії голови районної ради Василя Поповича, його заступників Івана Степника та Ігоря Писклинця, чітка позиція голови райдержадмі­ністрації Володимира Калічка, а також першого заступника голови обласної ради Василя Гладія, директора ДП «Івано-Фран­ківський облавтодор» Володимира Рачкевича (які виступили на сесії), заступника начальника фінуправління ОДА Зінаїди Курюкіної, депутатів обласної ради Юрія Дерев`янка та Андрія Троценка.

* * *

Оголошено 7 депутатських заяв і звернень. Три документи – від депутатської фрак­ції ВО «Свобода», озвучені Андрієм Крицьким (щодо ситуації на ринку землі, спричиненої урядовим законопроектом про зняття мораторію на продаж земель. У випадку його прийняття ВО «Свобода» ініціюватиме Всеукраїнський референдум, а тим часом за­кликають громадськість до активного обговорення); Михайлом Іваночком – повторно (про необхідність ремонту Ланчинської міської лікарні); Вячеславом Кащенком (стосовно облаштування снігоза­тримувачів та системи водовідведення даху районного будинку культури). Ігор Писк­линець оформив депутатським запитом звернення до ньо­го працівників міського ринку «Візняки» з приводу змін договору власником про оренду торгових місць. Ігор Андруняк у своєму запиті ініціює створення можливостей для ознайомлення краян із рішеннями районної ради відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації». Запити Івана Забронського та Івана Яновського від депутатської фракції «Фронт Змін» стосуються, зокрема, змін до Державного бюджету, внаслідок яких можуть позбутися соці­альних пільг «чорнобильці» та «діти війни», а також законопроекту про реформування медичної галузі, що спричинить скорочення та закриття закладів охорони здоров`я.

Фінансовий стан вирівняли

Затверджено звіт щодо виконання районного бюджету за перше півріччя ц. р., з чим виступив начальник фі­нансового управління РДА Михайло Обідняк.

Так, надходження до загального та спеціального фон­дів райбюджету склали 175873 тис. грн., що більше, ніж торік на 5404,4 тис. грн.; між­бюджет­ні трансферти з Держ­бюджету – 154040,7 тис. грн. (дотація вирівнювання – 85620 тис. грн.), додаткова дотація з Держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення пальним станцій «швидкої допомоги» – 61,6 тис. грн., субвенції з Державного та місцевих бюджетів 68359,1 тис. грн. Надходження перевищення доходів над видатками з бю­джетів міста, сіл Пнів і Пасічна виконано на 72,5 відсотка і становить 1091,1 тис. грн.

Видатки загального і спе­ціального фондів райбюджету склали 181117,8 тис. грн., що складає 99,9 відсотка до призначень на перше півріч­чя. Видатки соціального спрямування склали 93,5 відсотка, з яких найбільше (38,2 відсотка) пішли на соціальний захист та забезпечення, а також на освіту (36,8 відсотка); решта – на охорону здоров`я; куль­туру й мистецтво; фізичну культуру та спорт (відповідно – 14,3; 3,8 та 0,4 відсотка).

Із резервного фонду райбюджету виділено 20 тис. грн. для відновлення житла після пожежі двом жителям Биткова і Делятина.

У ході обговорення звіту депутат від фракції «БЮТ» Дмитро Підхомний зауважив на необхідності постійно тримати на контролі питання фінансування педагогічної галузі. Коментуючи таку реп­ліку, начальник відділу освіти РДА Михайло Винник наголосив, що попри всі труднощі (коли ремонтні роботи виконували в борг, а для виплати оздоровчих довелося бра­ти позику) нині фінансову ситуацію вдалося вирівняти, чим вичерпано всі недавні проблеми.

Про те, як виконували в районі протягом шести цьогорічних місяців програму соці­ально-економічного та культурного розвитку, доповідав заступник голови РДА Степан Іроденко.

За 5 місяців ц. р. підпри­ємства району реалізували промислової продукції на 503,1 млн. грн., що на 58,9 від­сотка більше, ніж торік. Част­ка району в загальнообласному обсязі випуску складає 6,8 відсотка, що відповідає 4-му місцю серед міст і районів Прикарпаття. Зріс видобуток нафти, газу, різного ґатунку плит ДСП, випуск вікон та дверей. Покращилася ситуація у філії «Нерудник» ВАТ «Івано-Франківськцемент» та ТДВ «Надвірнянський кар`єр-Карпати». Два місяці переробляли нафту в ПАТ «Наф­тохімік Прикарпаття».

Є помітні зрушення в сіль­ському господарстві, будівельній галузі та інших сферах господарки району, про що систематично інформує на своїх шпальтах часопис «Народна Воля». Залишаються невирішеними ціла низка проблемних питань, які вимагають комплексного підходу. Серед них, зокрема, ліквідація наслідків стихій 2008 та 2010 років; ремонт доріг і мос­тів; завершення будівництва другої черги газопроводу високого тиску Надвірна-Лан­чин; виготовлення генпланів населених пунктів та ін.

Депутати звіт затвердили, але перед цим активно обговорили. Ігор Писклинець звернув увагу на факт зростання закриття підприємницької діяльності в районі. Сесія підтримала пропозицію депутата районної ради Андрія Гуцька скерувати 40 тис. грн. для облаштування спортзалу в Бистрицькій ЗОШ; Андрієві Карманському після коротких перемовин із головою РДА Володимиром Каліч­ком вдалося переконати депутатів у доцільності спрямувати 50 тис. грн. на облаштування у Верхньому Майдані спор­тивного майданчика зі штучним покриттям.

На запитання Володимира Черленюка стосовно міри впливу влади на власника з метою відновлення роботи харчосмакової фабрики в Делятині Степан Іроденко від­повів: – Ведемо переговори із власником, який сказав, що шукає інвесторів.

Внесено зміни

до рішення районної ради від 6 січня ц. р. № 51-3/2011 «Про районний бюджет на 2011 рік». Згідно з ними вирішено врахувати у доходах і видатках загального фонду райбюджету субвенцію загального фонду обласного бюджету в сумі 50 тис. грн. для Делятинської селищної ради на виконання проекту конкурсу «Пам`ять про минуле – досвід для майбутнього»; спеціального фонду райбюджету субвенцію спецфонду облбюдже­ту в сумі 48,05 тис. грн. для виконання Програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів. Врахувати в доходах та видатках загального фонду райбюджету субвенцію загального фонду бюджету с. Пасічна в сумі 31 тис. грн. на поточний ремонт Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст. – 4 тис. грн, Пасічнян­ської лікарської амбулаторії – 27 тис. грн.

За пропозиціями президії та профільних депутатських комісій районної ради вирішено спрямувати кошти з перевиконання дохідної частини райбюджету на: Програму утримання об`єктів спільної власності територіальних гро­мад сіл, селищ та міста району на 2007-2010 роки – поповнення статутного фонду КП «Аптека 100» – 50 тис. грн.; ремонт Музею історії Надвірнянщини – 16 тис. грн.; асоціацію органів місцевого самоврядування регіону «Гуцульщина» – 1 тис. грн.; фінансову підтримку ФК «Бескид» – 50 тис. грн. та «Прут» – 30 тис. грн.; проведення навчально-тренувальних зборів і змагань – 28 тис. грн.; утримання апарату громадських фізкультурно-спортивних організа­цій (ФСТ «Колос») – 10 тис. грн.; утримання та навчально-тренувальна робота СДЮШ ФСТ «Колос» – 40 тис. грн.; комплексну цільову соціальну програму розвитку цивіль­ного захисту населення на території району від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру на 2011-2015 рр. – 15 тис. грн.; комплексну програму профі­лактики злочинності на 2011-2015 рр. – 10 тис. грн.; ПК «Автоматизована система з введення звернень громадян на основі клієнтсервісних технологій – 25 тис. грн.; програму поводження з ТПВ у районі на 2010-2012 рр. (місцевим бю­джетам по 1,5 тис. грн.) – 45 тис. грн.; Верхньомайданському сільському бюджету на розвиток спорту – 5 тис. грн.; сільським бюджетам Лоїви (ремонт опалення в ДНЗ «Росинка») – 20 тис. грн.; Переросля (добудова роздягальні сільського стадіону) – 10 тис. грн.; селищному бюджету Ланчина (ремонт із демонтажем водонапірної башти) – 10 тис. грн.; Надвірнянському міському бюджету (встановлення локального опалення в будинку міської «Просвіти» – 20 тис. грн.). На фінансову під­тримку трьох скаутських ор­ганізацій «Пласт» – 9 тис. грн. У випадку потреби, за результатами конкурсу на отримання ліцензії, кошти від перевиконання райбюджету з вільного залишку в сумі 31 тис. грн. спрямувати на фінансову підтримку ТРК «Надвірна» для виконання заходів з переходу на цифрове мовлення. 276 тис. грн. від продажу приміщень комунальної власності спрямувати на: Програму утримання об`єктів спільної власності територіальних громад (ремонт фасаду адмінбудівлі районної ра­ди) – 76 тис. грн.; інші субвен­ції – міськбюджету для фі­нансування програми благоустрою центральної частини міста (майдан Шевченка) 200 тис. грн.

Сесія підтримала Програму підтримки україномовного книговидання та книгорозповсюдження в районі, виділивши 20 тис. грн., а також за підсумками роботи за 9 мі­сяців збільшити поточні видатки загального фонду та ви­ділити ще 30 тис. грн.

Розподілено кошти по селах на вуличне освітлення протягом цього року, у розрізі чого враховано освітлення пі­шохідних переходів автобусних зупинок на трасі Надвір­на-Івано-Франківськ у Перерослі та Лісній Тарновиці.

Чи з`явиться світло в кінці … бездоріжжя

Про надзвичайно критичну ситуацію з ремонтами автошляхів на теренах району часопис «Народна Воля» вже інформував у числі 88-90 від 29 липня ц. р. («Єдиний день депутата: слово перед сесією»). На сесії ще раз виступив начальник філії «Надвір­нянський райавтодор» Віктор Зінкевич, який, окрім всього, поінформував, що за станом на 20 липня ц. р. «райавтодо­рівці» на 3044526 грн. виконали ремонтно-будівельні та експлуатаційні роботи. У пла­нах – проведення ремонтно-будівельних робіт з поточного ремонту комунальних доріг району в липні-жовтні ц. р. на 2313562 грн.

Відсутність фінансування ускладнюють непомірно високі ціни на бітум, а також щебінь. До останнього спричинилися, безперечно, нові власники кар`єрів…

Принципову точку зору, яка полягає в необхідності ремонту центральних доріг, висловив голова районної ради Василь Попович, поінформувавши депутатів про результати прийому в голів обласної ради і ОДА та керівництва ДП «Івано-Франківський обл­автодор». Там учасників зустрічі повідомили про позицію держави щодо цього питання, відображеної в заяві віце-прем`єра Бориса Колесникова. Її суть – ремонт доріг до проведення «Євро-2012» не є пріоритетом.

– Нового від мене нічого не почуєте, – зразу обмовився перед своїм виступом директор ДП «Івано-Франківський облавтодор» Володимир Рачкевич. – Поки що держава не в силах дозволити собі виділити кошти на дороги, зазначив він. (Облавтодору заборгувала 50 млн. грн.). Нині галузь знаходиться у стадії реорганізації «невідомо в якому напрямку». Поетапно починають скорочувати; відлучають від «автодорівців» кар`єри. Приміром, у Закарпатті, уже всі кар`єри відлучено. Тяжче стало працювати з кредиторами. Можна говорити лише про розподіл матеріалів, взятих у кредит. Головне, не допустити «Рожнятівського варіанту», коли взагалі неможливо було проїхати.

За підрахунками науков­ців лише на утримання (не будову!) доріг в області треба 1 млрд. 200 млн. грн.

Крім того, в області 14 мос­тів перебувають в аварійному стані. У Биткові міст взялися лагодити без жодної копійки. Обіцяно вивчити питання з «ливньовками» на дорозі в Ланчині. Були запитання і від Зарічанського, Молодківського, Чорноославського сільських голів. А в Середньо­му Майдані, де перевізники зробили дорогу вже на полі, остаточно втратили надію на покращення ситуації. Лише й прозвучало від Середньомайданського сільського голови Ольги Бевзюк: «Коли?!» й… кануло в Лету… Про непростий стан справ у дорожньому господарстві міста констатував Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Сесія вирішила визнати стан автомобільних доріг незадо­вільним.

Депутати схвалили звернення районної ради до керів­ництва держави, яке ми публікуємо в цьому числі газети.

Запитань до прокурора не було

Про стан законності в ра­йо­ні, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності доповідав заступник прокурора району Федір Павлюк. Так, прокуратура постійно вживає певні організаційні заходи щодо забезпечення належного нагляду за додержанням законів органами, які ведуть оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, зміцнення правопорядку та посилення боротьби зі злочинністю, про що часопис «Народна Воля» систематично інформує краян.

Федір Павлюк, до якого в депутатів не виникло після виступу жодних запитань, закликав присутніх звертатися у прокуратуру у разі на­явності інформації про факти розкрадання державних коштів, корупції та інших антизаконних явищ і подій.

Ситуація – під контролем

На 12 дрібних крадіжок більше, ніж торік, зареєстровано у райвідділі УМВС. Ке­рівник цього районного ві­домства Роман Чекмарьов доповів депутатам як очолюваний ним колектив бореться зі злочинністю та охороняє громадський порядок у районі уже вдруге. (Перший раз – на «Єдиному дні депутата», про що ми писали також).

Криміногенна ситуація – під контролем. І, якщо торік, скажімо, спостерігалося зростання злочинності, то за 7 місяців ц. р. скоєно на один злочин більше, ніж за минулорічний аналогічний період. Правоохоронці трудяться добре, бо розкрили всі 12 пограбувань, один розбійний напад, задокументували 43 факти незаконного обігу «дурман-зілля», два факти організації наркопритонів. Із 13 фактів збуту наркотиків 8 осіб за­арештували. На запитання Ігоря Андруняка про збирачів металолому начальник рай­відділу УМВС доповів, що порушено вже 4 кримінальні справи за незаконні операції з металобрухтом.

Загалом, про свою діяль­ність правоохоронці часто дописують у «Народну Волю». То ж, систематично читайте часопис району.

Повені: боротьба з наслідками триває

Депутати заслухали начальника управління будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Лідію Захарко про те, як виконують рішення районної ради від 22 липня 2010 року № 608-25/2010 «Про наслідки повеней, що стались на території району 27-28 червня та 7-8 липня 2010 р.». Щоб не повторюватися, оскільки «Народна Во­ля» час від часу інформує читачів, зазначимо наступне. Роботи тривають, але їх не фінансують. Їхня загальна вартість – 3 млн. 400 тис. грн. і вони виконані в повному обсязі, але донині не проплачені. Зокрема, не розрахувалися за берегоукріплення потічка Бухтівець на суму 299 тис. грн.

Сесія вирішила: райдерж­адміністрації звернутися до обласних держадміністрації та ради про виділення коштів для погашення заборгованості за виконані роботи ПП «Будводзахист» та для виготовлення проекту на будівництво водовідвідного каналу р. Бист­риця в районі міського водозабору.

По-демократичному, а не по-авторитарному

намагаються працювати в обласній раді. Про це наголосив у своєму виступі перший зас­тупник голови обласної ради Василь Гладій.

Він стисло зупинився на основних аспектах діяльності представницького органу влади Прикарпаття. Обласна рада намагається тісно спів­працювати з районними радами, узгоджуючи свою діяль­ність з усіх питань. Для цього голова обласної ради Олександр Сич систематично здійснює поїздки, щоб безпосередньо на місці побачити стан справ, вивчити проб­лемні моменти, визначити пріоритетні завдання. Щоб голови районних рад могли реально впливати на соціально-економічний розвиток області, при голові обласної ра­ди успішно функціонує консультативна рада керівників місцевих органів самоврядування. Це, приміром, уможливило передбачити всі необ­хідні видатки під час прийняття цьогорічної програми соці­ально-економічного розвитку області.

Чимало вагомих здобутків спостерігається з дією програми розвитку місцевого самоврядування, до якого активно долучаються райони. У когорті найініціативніших – Над­вірнянщина, 9 представників якої взяли участь у першому етапі одноіменного обласного конкурсу. Незабаром оголосять другий його етап і перед самоврядними органами розшириться поле діяльності.

Говорячи про бюджет, Василь Гладій обнадіяв: наш район – у «четвірці» тих, де стовідсотково передбачені кошти на захищені статті. У всіх решта 10 районах Івано-Франківщини – не такі добрі фінансові справи. Не вистачає грошей на захищені статті, зокрема, Тлумаччині, Городенківщині.

В обласному бюджеті (з різних джерел фінансування) більше 10 млн. грн. передбачено для Надвірнянського району. Зокрема, для придбання стаціонарного рентген­апарату в центральну райлікарню, на освітні заклади Делятина, Ланчина, Красної та Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, який розташований у райцентрі.1 млн. 760 тис. грн. з обласного екологічного фонду спрямують на реконструкцію і спору­дження водоканалізаційних мереж на двох вулицях м. Над­вірна (!). У цьому – велика заслуга і депутатів облас­ної ра­ди, зауважив В. Гладій.

Представник обласної вла­ди заодно виокремив блок проблем. Недофінансування об`єктів, відновлювальних після двох стихій; руйнація незавершених споруд. Недотримання Урядом угоди про співпрацю між обласною радою і Кабінетом Міністрів України. На зауваження уряд не реагує. Усі кошти нині сконцентрують на об`єкти до «Євро-2012». Василь Гладій наголосив, що обласна рада намага­ється приймати тільки прозорі, зрозумілі і максимально обговорювані рішення.

Відповідаючи на запит Ми­хайла Винника, Василь Гла­дій пообіцяв апелювати до керівництва ПАТ «Укрнафта» з метою фінансування спорудження школи у Биткові, а фінансування Надвірнянської школи-інтернату (стан якої нині вкрай плачевний) взято до уваги і до нього повернуться при перевиконанні бюджету.

На прохання головного лікаря центральної райлікарні Ярослава Ісопенка посприяти з виділенням коштів на завершення ремонту пологового будинку Василь Гладій відповів готовністю за умови наявності співфінансування.

Голова РДА Володимир Калічко привернув увагу до Делятинського психоневрологічного будинку-інтернату. Висловлена підтримка у знесенні аварійної частини приміщення та вказано на наяв­ність там серйозних недоліків у роботі адміністрації цього закладу обласного підпорядкування.

Визнали роботу незадовільною

Розгляд питання про хід виконання рішення районної ради від 25 березня 2010 р. № 565-22/2010 «Про програму поводження з твердими побутовими відходами в ра­йоні на 2010-2012 роки» відлунював проблемами щодо наведення санітарного стану в населених пунктах району.

Депутати визнали роботу РДА з виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами незадовільною. Вирішено до 1 січня 2012 р. вивчити питання придбання контейнерів для облаштування майданчиків у населених пунктах району.

Аптека № 100 запрацювала

Рішенням сесії на посаду завідувача комунального під­приємства районної ради «Ап­тека № 100» на 3 роки призначено Людмилу Кунько.

За період з 11 квітня по 11 липня ц. р. вдалося зробити чимало. Зокрема: укладено договори на постачання медикаментів з фельдшерсько-акушерськими пунктами та лікарськими амбулаторіями району (сіл Тисменичани, Бист­риця, Перерісль, Гвізд, Волосів, Заріччя, Чорний Потік, Фитьків, Лоєва, Камін­не); укладено угоди з центральною райлікарнею про постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення; підписано договір про реалізацію медикаментів за безкоштовними та пільговими рецептами, згідно з яким обслуговують пільгові категорії краян (хворих на цукровий діабет, бронхіальну астму, епілепсію, онкологічні та психічно хворих; ветеранів ВВв, учасників бойових дій, реабілітованих, матерів загиблих воїнів, інвалідів І-ІІ груп та ін.).

Отримано нову безстрокову ліцензію на здійснення ді­яльності з реалізації лікарських засобів Аптекою № 100 та її структурними підрозділами.

Два філіали аптеки розпочали роботу в поліклінічному та стаціонарному відділеннях ЦРЛ. Ремонтують основне приміщення аптеки № 100.

У закритому режимі

розглядали питання про скасування рішень районної ради: від 28 листопада 2006 р. № 76-3/2006 «Про стаціонарне відділення для тимчасового проживання одиноких та непрацездатних громадян»; 28 листопада 2008 р. № 417-16/2008 «Про передачу на баланс будівлі призовної діль­ниці райвійськкомату»; 22 липня 2010 р. № 628-25/2010 «Про надання згоди на передачу будівлі»; пункт 4 рішення від 31 травня 2011 р. № 111-6/2011 «Про роботу закладів охорони здоров`я з надання медичних послуг населенню». Таким чином уможливлено передачу приміщень: призовного пункту – територіальному центру з обслуговування (надання послуг) одиноких непрацездатних громадян; аптеки № 44 – райсан­епідемстанції; колишнього РАПО – на баланс районної ради, після чого ще одним рішенням наступної сесії його передадуть районному управлінню юстиції.

* * *

Затверджено Програмний комплекс «Автоматизована система з введення звернень громадян на основі клієнт/серверних технологій»; ра­йонну цільову програму заходів та робіт у галузі розвитку земельних відносин у ра­йоні до 2020 року.

* * *

Депутати обговорили цілу низку інших питань.

 

Президенту України

В. Януковичу

Кабінету Міністрів України

Звернення

Ми, депутати районної ради, глибоко стурбовані ситуацією, що склалась на дорогах державного та комунального значення, які знаходяться на балансі служби автомобільних доріг в Івано-Фран­ківській області.

Зокрема, в Надвірнянському районі практично всі дороги перебувають у незадовільному стані.

Внаслідок повені 23-27 липня 2008 року більшість доріг району зазнала значних пошко­джень. Кошти на від­нов­лення даних доріг профі­нансовані не в повному обсязі. Крім того, при проведенні ро­біт з ліквідації наслідків стихійного лиха, дорогами ра­йо­ну рухалась значна кількість вантажного автотранспорту, яким перевозились вантажі із Пасічнянського кар’єру нерудних копалин «Нерудник» на ремонт доріг у інші райони області. Це привело до ще масивнішого руйнування пошкоджених доріг.

Внаслідок складних погодних умов зимового періоду 2010-2011 років дороги району зазнали ще більших пошкоджень.

В останні роки значно зріс транспортний потік на дорогах Івано-Франківськ – Бистриця, Івано-Франківськ – Яремче, Богородчани – Надвірна.

Якщо в 2010 році службою автомобільних доріг в Івано-Франківській області було виділено на ремонтні роботи на території району 3509,299 тис. грн., то в 2011 році згідно з орієнтованим планом передбачено виділення тільки 2500 тис. грн.

Філія «Надвірнянський райавтодор» через недостатнє фінансування не може забезпечити належне проведення ремонтних робіт автодоріг, які проходять через населені пункти району.

Сільські громади не бачать ні відчутних змін, ні перспектив щодо ремонту доріг державного значення на території району. Гостроту проб­леми відчуваємо за чисельніс­тю звернень сільських і селищних голів і за частотою, з якою ці питання порушуються на сесіях місцевих рад. На багатьох ділянках автомобільних доріг загального користування державного значення відсутнє асфальтне покриття, вибиті глибокі ями, в результаті чого транспорт рухається узбіччям доріг, що несе за­грозу життю людей. «Швидка допомога» не може вчасно доїхати до віддалених населених пунктів району та надати невідкладну допомогу хворим людям. Через поганий стан доріг жителі сіл, селищ району перекривають проїзд до­ріг, вимагаючи їх ремонту.

Все вищевказане створює соціальну напругу серед населення району. Неодноразові звернення районних депутатів до обласних владних структур залишилися без результату. Вирішення даного питання зменшило б соціальну напругу серед населення району. Зважаючи на численні звернення жителів ра­йону, вимагаємо забезпечити їхні конституційні права та допомогти у вирішенні даного питання.

Прийнято на сесії районної ради 4 серпня 2011 р.

Заява фракції ПП «Фронт Змін» у районній раді щодо змін до держбюджету, через які «чорнобильців» та «афганців» можуть позбавити пільг

14 червня 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (щодо соціальних показників бюджету). Цим законом доходи бюджету збільшено на 14 млрд. грн., а видатки – на 11,45 млрд. грн.

Водночас, прикінцеві положення закону про Державний бюджет на 2011 рік доповнено нормою, реалізація якої може призвести до порушення та обмеження соціальних гарантій малозахищених верств населення. Так передбачається, що у 2011 році механізм розрахунку розміру та порядку надання соціальних пільг для чорнобильців, дітей війни та деяких інших категорій громадян визначатиметься безпосередньо Кабінетом міністрів, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду на 2011 рік.

«Фронт Змін» заявляє, що є неприпустимим звужування соціальних гарантій. Особливий цинізм влади проявляється також у тому, що одним і тим самим законом фактично скасовуються пільги для малозахищених верств населення.

«Фронт Змін» закликає Кабінет Міністрів України не порушувати Конституцію – не допус­тити зменшення со­ціальних гарантій постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, дітям війни та звільненим у запас військовослужбовцям.

Голова фракції Юрій ГОЛІНЕЙ.

 

Сільським, селищним, міському головам Надвірнянського району

Жителям Надвірнянщини

Звернення депутатської фракції ВО «Свобода» у районній раді

Ми, депутати Надвірнян­ської районної ради від ВО «Свобода», стурбовані ситуацією, яка склалася навколо законопроекту «Про ринок землі».

Хочемо нагадати, що 19 липня 2011 року уряд заре­єстрував у Верховній Раді свій законопроект «Про ринок землі», який передбачає дуже багато суттєвих моментів, що в цілому загрожують національній економіці нашої держави.

Зокрема, законопроект передбачає зняття з 1 січня 2012 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, що спровокує встановленню в Україні «дикого» ринку сіль­ськогосподарських земель.

Вважаємо, що в даний час не можна говорити про будь-які операції з землею.

Не секрет, що в нас все переплутано: на одну ділянку нерідко претендують двоє (а часом і більше) людей, які мають державні акти на руках, про межі ділянок після цього не варто й говорити. Навіть зараз, коли формально діє мораторій на продаж землі сільгосппризначення, її активно розтягують по тіньових кишенях. За окремі хабарі змінюють цільове призначення сільгоспземель: спочатку на особисте селянське господарство, потім на індивідуальне житлове будівництво. Колишні поля забудовуються котеджними містечками. Річ­ки та озера перегоро­джують під приватні загати. Природне надбання, яке відповідно до Конституції належить усьо­му народу України, стає власністю окремих людей.

Зазначений законопроект створює умови запровадження в Україні сільського господарства на базі великих під­приємств -«латифундій», як колись були колгоспи. А тоді куди дітись прос­тому селянину – фермеру, чи зможе він конкурувати з великими фір­мами Ахметових, Кравчуків та Дженінгсів, які зараз є найбільшими володарям укра­їнських земель?

Можна ще багато говорити про недолугість та невчас­ність зазначеного законопроекту, але хочемо наголосити, що Всеукраїнське об’єднання «Свобода» стоїть на таких позиціях із цього питання: проведення повної інвентаризації земельних ділянок із закріпленням їх меж та сформування повноцінного земельного кадастру; заборонити зміни цільового призначення сільськогосподарських земель; заборонити в Україні продаж земель сільгосппризначення, надавати її винятково в оренду до 49 років; дозволити право власності на землю лише на присадибні ділянки (до 2 га) та ті, що перебувають під будинками та іншою нерухомістю; дозволити особам, які набули права власності на сільгоспземлі на законних підставах, продавати ці землі тільки державі.

Інформуємо, що ВО «Свобода» ініціює з даного питання всеукраїнський референдум.

Зараз звертаємось до міс­цевих голів нашого району та всіх жителів Надвірнянщини з приводу того, що на підставі директив уряду та Держкомзему в районі проводять «широке громадське обговорення» урядового законопроекту «Про ринок землі». Просимо всіх небайдужих взяти участь у таких обговореннях та ви­сло­вити свою позицію, щоб такі обговорення не перетворились на всеохоплююче погодження з курсом уряду на запровадження в Україні рин­ку землі. Адже після таких «обговорень» у радянські часи часто звітували, що 99,9% населення підтримує ту чи іншу ініціативу. Зважаймо на такі речі.

З повагою

депутатська фракція ВО «Свобода» у районній раді.

Голова фракції ВО «Свобода» Андрій КРИЦЬКИЙ.

 

Заява фракції ПП «Фронт Змін» у районній раді з мотивуванням необхідності накласти вето Президента на закони про реформу медицини

У четвер, 7 липня, Верховна Рада прийняла два законопроекти про охорону здоров’я. Їх проголошена мета – удосконалення надання медичної допомоги.

Прийняті закони відкривають дорогу до масового закриття лікарняних закладів. За останні 20 років в Україні стало лікарень на 1100 менше, ще буде на тисячу менше внаслідок прийняття цього закону. Яка ж це реформа? Законом не заборонено скорочення медичного персоналу, а він скоротився на 200 тисяч за останні десять років. Законом ввели поняття «госпітальний округ», проте не вказали жодного критерію, за яким його визначати. Але ж саме навколо побудови госпітальних округів і побудована необхідність скорочення лікарень та надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Фракція «Фронт Змін» вимагає від Президента накласти вето на закони, прийняті провладною більшістю, і які руйнують залишки системи охорони здоров’я в країні.

Голова фракції Юрій ГОЛІНЕЙ.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!