Газета по-надвірнянськи
 

Проявім милосердя і допоможім інтернатові у Делятині

2 серпня 2011, 13:24 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,167 переглядів

Є в Делятині на вул. Ковпака, 32 заклад милосердя, в якому перебувають люди, котрі потребують як медичної допомоги, так і чисто людської уваги, піклування, милосердя.

Йдеться про психоневрологічний інтернат. Його директор Іванна Довганюк розповідає:

– Цей заклад створений у 1954 році. Зараз 160 хворих обслуговують шість десятків медпрацівників. Нашими під­опічними є хворі (суто жін­ки віком від 18 років і більше) з цілої України, а ще, навіть, з часів Союзу залишились хво­рі з Білорусі, Естонії і Молдови. Стараємось все зробити, аби їхнє перебування в інтернаті сприяло як фізичному оздоровленню, так і нормальному морально-психологічному клімату та умовам проживання. Проводимо систематично медобстеження, організоване 4-разове харчування.

Навесні цього року інтернат у Делятині відвідали голова обласної ради Олександр Сич із заступниками голови і депутатами облради та керів­ництвом району. Після озна­йомлення зі станом справ пообіцяли допомогти, зокрема, у вдосконаленні системи опалення й утеплення житлових корпусів. Побував тут і голова ОДА Михайло Вишиванюк. Після таких відвідин вирішили взяти на контроль функціонування цього закладу, який підпорядкований Головному управлінню соціального захис­ту населення та праці ОДА.

Огорожа та будівля цього корпусу інтернату…

… і ось цього – як і інші корпуси, потребують ремонту

Із розповіді директора Іванни Довганюк стало зрозумілим, що досить проблемними тут є стан огорожі, а також потреба капітального ремонту житлових корпусів, один з яких є аварійним. Щодо виділення коштів на його ремонт керівництво інтернату апелюватиме до обласної ради. А що стосується огорожі, то тут серйозних заходів почали вже вживати після нещодавніх відвідин закладу керівництвом району, зокрема, головою РДА Володимиром Калічком, заступником голови РДА Сте­паном Іроденком, керівниками райуправління соцзахисту населення та праці і філії автодору  Андрієм Креховецьким і Віктором Зінкевичем, Делятинським селищним головою Михайлом Косилом та представником Делятинського держлісгоспу. Справу зрушили з місця. Уже відгукнулись на прохання дирекції інтернату декілька над­вірнянських підприємців.

Однак, благодійність і милосердя щодо допомоги інтернатові має виявитись ще більше, щедріше і чуйніше. Окрім допомоги у ремонті огорожі (а її треба полагодити не менше 500 метрів), заклад потребує оновлених меб­лів, одягу для хворих, пос­тільної білизни тощо.

Тому дирекція Делятин­ського психоневрологічного інтернату оголосила благодійну акцію і звертається до всіх керівників підприємств та установ, а особливо до під­приємців нашого краю з проханням приєднатися до цієї акції і зробити благодійний внесок для облаштування та благоустрою території інтернату. Кошти просять перечислити на р/р № 35426006001267 в УДК Івано-Франківської області, МФО 836014, код будинку 03188694. Тел. для до­відок: (03475) 4-38-50.

Керівництво і колектив інтернату та райдержадміністрація сподіваються на небайдужість й особисту участь краян-підприємців у покращенні життя людей, обділених долею. Повсякчас пам`ятаймо: чужого горя і біди не буває. Постараймося своїм милосердям хоч на йоту принести радості і сонця у душі підопічних Делятинського інтернату. Це є нашим християнським і людським обов`язком.

Іван ГРИДЖУК

«Народна Воля»

(текст і світлини)

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!