Цими словами 78-річний Василь Ткачук – відомий на Прикарпатті і в Україні сільськогосподарський керівник і практик, Герой Соціалістичної Праці і Герой України, колишній народний депутат СРСР та України – означив свій життєвий і трудовий шлях і дав зрозуміти журналістам області, що працювати і творити треба з добром для людини. Така зустріч-відвідини етно-садиби у Підгайчиках Коломийського району стала приємним доповненням у роботі виїзного пленуму облорганізації Національної спілки журналістів України, який відбувся у липні у Коломиї.
Вікторія Плахта від імені секретаріату ОО НСЖУ дарує сувенір ґазді етно-садиби Василеві Ткачуку (крайні зліва і справа відповідно Ярослав Гнесь і Ганна Гелеван)
Кілька штрихів про пленум. На ньому йшлося про підготовку до проведення звітно-виборних зборів у місцевих організаціях НСЖУ. У вересні-жовтні ц. р. такі збори відбудуться у первинних та районних організаціях, а звітно-виборна конференція облорганізації НСЖУ – 16 березня наступного року. Черговий ХІІ з`їзд НСЖУ згідно з постановою пленуму НСЖУ від 16 лютого ц. р. призначений на 21-24 квітня 2012 р. Відповідальний секретар ОО НСЖУ Вікторія Плахта звернула увагу на потребу створення нових первинних організацій НСЖУ (до речі, пленум затвердив рішення про утворення двох нових первинних організацій), стан сплати внесків, а також про підготовку і впорядкування матеріалів до книжки «Журналісти Івано-Франківщини». Пленум підтримав заяву члена правління ОО НСЖУ, головного редактора газети «Коломийський вісник» Василя Дем`яніва щодо ситуації, яка склалася довкола цього видання (газета зараз не виходить) між його колишніми і нинішніми співзасновниками. Цю заяву автор адресував прокуророві м. Коломиї, Генеральному прокуророві України, Адміністрації Президента України та Коломийському міському голові.
Три Івани (справа наліво) Грекуляк (Снятин), Дячишин (облуправління у справах преси), Гриджук (Надвірна) та Василь Дем`янів (Коломия): колисанка у мріях повертає у босоногі літа
Учасників пленуму привітали заступник Коломийського міського голови Ігор Граділь і директор готельного комплексу Ольга Руданець, голова Коломийської РДА Михайло Негрич та Коломийський міський голова Ігор Слюзар.
Цілюща водиця з Ткачукового джерела-кринички. Володимир Криворучко (облпенсійний фонд)
…Кожен, хто того липневого (після Івана і перед Петром) дня побував у направду українській за духом і за глибиною народної душі етно-садибі Василя Ткачука, переконався, що маємо ще великий запас міцності національної сили, державності, і безмежної любові до батьківської землі. Бо тут, на околиці Підгайчиків, на колишньому болоті розмістився і невеличкий етно-музей, і міні картинна галерея, звабливі ставки-озерця, водограй, альтанки, міні-будиночки. А ще – пара лебедів, котрі мовби нагадують людям, що все у житті проминуще, лише вірність лебедина – вічна і неподільна. Калина, верба, квіти (хто знає лік їх сортам?). Два крісла (як трон Мужа і Жони?). Лозовий тин, лави на… жорнах, старовинний одяг, сільськогосподарський реманент, кущі, дерева. Вишні, малина, яблуні (крислаті і невеличкі у людський зріст). А хочете романтики – впрягайтесь у плуга. Не одна заручена пара молодят впрягалась у нього і досі тягнуть на своїй життєвій ниві. Впрягались у цього плуга і… Президенти. Та щось не на зовсім добре тягнули його, бо нива українська не скрізь і не повсякчас добре родить. Хто ж би міг по справжньому впрягтись у плуга на Ткачуковому етно-обійсті і витягнути Україну до європейських висот? Про це також і жартома, і всерйоз, і з глибокою зажурою говорив-ділився своїми думками з нами, учасниками пленуму, досвідчений аграрник, міністр сільського господарства і продовольства України у 1992-му, колишній голова правління першої у Союзі агрофірми «Прут», який благословив у життя (як це непросто йому далось) першу у тодішньому Союзі позакомпартійну газету «Агро». Не всі і не відразу і не скрізь захотіли прислухатися до Ткачукових слів, як відродити українське село і повернути славу й авторитет українському селянинові. А хіба не варто зацікавитись і запозичити його досвід із заснуванням дев`ятьох премій для здібних і талановитих випускників шкіл І-ІІІ ст. Коломийського і Снятинського районів та м. Коломиї, котрими відзначають обдарованих школярів упродовж декількох останніх років. Він і зараз люб`язно готовий порозмовляти-пороздумувати про долю України та її села. Лише для цього треба «приїхати у гості до Діда», як він сам запрошує у свою етно-садибу.
Ось такий рай у серці етно-садиби
Поки є і живуть ще такі люди, як Василь Ткачук зі своєю дружиною Анастасією, варто збагатитися їхньою мудрістю, досвідом, навіть, помилками, аби менше ґуль набивати собі у сьогоденні. Відчуєте дух і смак садиби і способу життя тутешнього – і вам відкриється світ краси, добра і бажання робити добро. Собі і людям.
Іван ГРИДЖУК
«Народна Воля»
(текст і світлини)