Газета по-надвірнянськи
 

Щодо візового режиму

2 серпня 2011, 11:28 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 745 переглядів

Президент України Віктор Янукович підписав Указ, яким затверджено Національний план дій з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Документ покликаний, зокрема, реформувати міграційну систему України, створити систему захисту персональних даних, запровадити інтегроване управління кордонами відповідно до європейських стандартів. Він містить чіткий перелік конкретних заходів, визначає строки їх виконання та відповідальність центральних органів виконавчої влади за якість реалізації.

Глава держави визначив запровадження для громадян України безвізового режиму поїздок до країн-членів Європейського Союзу як один із стратегічних пріоритетів у від­носинах Україна – ЄС. У цьому зв’язку відповідальна реалізація Україною своїх зобов’язань на шляху до запрова­дження безвізового режиму є необхідною передумовою для отримання громадянами України права їздити до держав Євросоюзу без віз. Поставлене завдання забезпечити виконання більшої частини Національного плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС вже у поточному році.

Зриви строків або неякісне виконання плану призведуть до відповідних жорстких кадрових рішень. Велика кількість завдань Національного плану має бути виконана або, принаймні, виведена на завершальний етап виконання вже до початку червня.

За результатами власних зустрічей з керівництвом ЄС Перший віце-прем‘єр-мі­ністр України А. Клюєв назвав першочергові пріоритети щодо виконання Національного плану, серед яких є і створення системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України та започаткування випуску від­повідних виїзних документів з електронним носієм біометричної інформації.

Робота державних органів влади в напрямі лібералізації візового режиму з ЄС знаходиться на особистому контролі Президента і Прем‘єр-міністра України. Керівники відповідних органів влади будуть постійно звітувати про проведену роботу.

Координаційний центр із виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України створено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2011 р. № 77. Він є постійно діючим допоміжним органом Кабінету Міністрів України, утвореним з метою узгодження діяльності центральних органів виконавчої влади в рамках виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, який ухвалено 22 листопада 2010 р. на саміті Україна – Європейський Союз у м. Брюс­селі.

В основу діяльності Координаційного центру і центральних органів виконавчої влади покладено Національний план з виконання Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, затверджений Президентом Укра­їни 22 квітня цього року. Згідно з постановою КМУ головою Координаційного центру є Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Укра­їни.

Михайло РУБІНСЬКИЙ,

начальник відділення у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб райвідділу УМВС України.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!