Газета по-надвірнянськи
 

Сьогодні колишній прем’єр-міністр, а завтра – будь-хто, хто не сподобається владі…

12 серпня 2011, 10:54 | Рубрика: Влада, Політика Версія для друку Версія для друку 709 переглядів

На початку тижня Київ у прямому сенсі цього слова окупувала міліція. Всі підступи до Печерського суду столиці та Лук’янівського СІЗО заповнили автобуси з міліціонерами в бронежилетах та зі зброєю. Влада стягла до Києва спецпідрозділи з усієї України – на міліцейських автобусах були одеські, львівські, харківські номери.

Події останніх днів ще раз продемонстрували, що окрім як репресивними методами нинішня влада не в змозі утримати ситуацію в Україні. Вона задекларувала боротьбу з корупцією – і свій «хрестовий похід» почала з корупціонерів від колишньої влади. Однак при цьому корупції в країні менше не стало. Її стало більше. Насправді влада не бореться з корупцією, а цією боротьбою прикриває розправу з неугодними – тими, хто симпатизує «неправильним» політичним силам, не бажає ділитися бізнесом або нелояльно поводиться щодо можновладців.

Із тією ж метою нинішнє ке­рів­ництво України використовує систему правосуддя. Якщо сьогодні заарештовують практично без суду і слідства, з необґрунтованих причин колишнього пре­м’єр-міністра країни, то завтра будуть просто за косі погляди кидати за грати простих укра­їнців – це трапляється і зараз, але останнім часом силовики перестали дотримуватися навіть види­мості збереження прав людини.

Сьогодні судову систему використовують виключно для боротьби з політичними опонентами і для привласнення власності, землі, бізнесу. З її допомогою у простих громадян просто відбирають гроші – все залежить від рівня: на районному – це тисячі гривень, на центральному – міль­йони.

Це роблять з однією метою – вселити в людей страх, щоб ними було легше керувати. Однак, із таким порядком речей не може змиритися жодний нормальний розсудливий українець, який не хоче жити в new-Білорусь або ерзац-Росії.

– «Фронт Змін» прийняв рі­шення підтримати одного з лі­дерів опозиції як людину, за котру голосували люди, як політичного діяча, котрого переслідує влада. Адже сьогодні на лаві підсудних колишній прем’єр, а завтра може опинитися колиш­ній спікер, – каже Арсеній Яценюк. Очолюваний ним «Фронт Змін» став першою опозиційною силою, що підтримала акції протесту прихильників Тимошенко біля Печерського райсуду Києва.

– Ми вимагаємо чесного, прозорого суду. Для цього судити екс-прем’єра повинен не молодий і недосвідчений суддя з сумнівною кваліфікацією і послужним списком, а колегія як мінімум із трьох найдосвідченіших суддів, – під­креслює Арсеній Яценюк.

Не треба бути експертом, щоб зрозуміти – арешт Тимошенко влада серед іншого використовує з метою відвернути увагу народу від погіршення життя – явно невдалих податкової та пенсійної реформ, низьких зарплат, зростання цін, безробіття. Влада не виконала і не збирається виконувати жодної своєї передвиборчої обіцянки. Щоб не допустити найгіршого для країни сценарію, опозиція повинна об’єднатися. – Це не просто особиста підтримка колишнього прем’єр-міністра, – сказав в інтерв’ю журналістам під Печерським райсудом Арсе­ній Яценюк. – Це підтримка опозиції як одного з базових демо­кратичних інститутів. Це та ситуація, в якій опозиція зобов’язана продемонструвати єдину позицію, щоб зупинити скочування нашої країни у прірву авторитаризму.

Івано-Франківська облорганізація політичної партії «Фронт Змін».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!