Газета по-надвірнянськи
 

Стартував конкурс краси «Україночка-20» у Гаврилівці та Зеленій

2 серпня 2011, 13:26 | Рубрика: Духовність, Культура, Новини, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,401 переглядів

На святково прикрашену сцену калиновим перевеслом із чорнобривцями й усяким розмаєм виходить чарівна жінка з не менш чарівним
голосом і розпочинає свято піснею «Україна». Це Олександра Гайдаш, художній керівник Гаврилівського сільського будинку культури на правах господині, розпорядниці, організатора, сценариста й режисера з першими акордами спонукала вщерть переповнену залу завмерти в очікуванні чогось незвіданого і втаємниченого. Красиві ведучі дівчатка Христинка Ткач і Наталочка Бойко добірними словами ввели присутніх у піднесено святочний настрій та замріяну ауру неповторності кожної жінки на Землі.

А які ж то вже були поетичні строфи упродовж цілого свята!.. І з пісень Михайла Богдана – студента Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Вікторії Сідляр та Мар`яни Гринів, Оксани Шпинти, зі звернень дівчат до неньки-України…

У конкурсі, присвяченому 20-ій річниці Незалежності України у розлогому селі Гаврилівка, взяло участь 6 конкурсанток – найвродливіших, найпривабливіших і найсміливіших, які витримали гідно іспит у п`яти номінаціях та подивували винахідливістю, дотепністю і талантом. Надзвичайно цінували те, що притаманно тільки Гав­рилівці. Як от стародавня страва «Шпарівка» на піст; «товкани»-пироги, яких ніде не продають; народні строї, які ніде не повторюються.

У залі панував лагідний спокій і висока культура. Адже таке свято поціновувачів жіночої краси проводили вперше і ця новинка примушувала співпереживати, захоплюватись, напружено чекати оці­­нок журі, яке очолив Гаврилівський сільський голова Роман Даців. Та попри такий, здавалось би ліричний захід, свято відбулося в національно-патріотичному дусі.

Поміж конкурсами претенденток дівочої краси публіку веселили гуморескою «Побожні жіночки», вокальний ансамбль під акомпанемент першого сусіда й Гаврилівського приймака Василя Лацка, чудова фінальна композиція «Українська родина».

Із трепетом чекали красуні і з трепетом виходило журі на сцену, щоб винести свій вердикт. У заключному слові Роман Даців щиро подякував конкурсанткам, їхнім батькам, спонсорам, працівникам культури, усій своїй гаврилівській родині за хвилини насолоди і краси. А із зали уже доповнювали: «Ми кожного року хочемо таких видовищ!». На тім і порішили.

Корону першої красуні отримала Мар`яна Гавкалюк (на світлині). Вона буде делегована у Надвірну на другий етап конкурсу.

А всі конкурсантки отримали цінні подарунки та титули: «Дівчина-автентика» – Олександра Манівчук, «Дівчина-колорит» – Оксана Іванишин, «Наша дівчина» (глядацькі сим­патії) – Ірина Варатік, «Фай­на ґаздинька» – Марія Федоришин, «Дівчина-зіронька» – Вікторія Юрчило.

Гаврилівські красуні на конкурсі «Україночка-20»

Надвірнянський конкурс краси носить народний характер, побудований на місцевому фольклорі й етнографії. Тому наступним населеним пунктам потрібно ще більше надати уваги своїй історії, родоводу. Так, як це зробили організатори у с. Зелена, де відбувся змі­шаний конкурс маленьких красунечок і дорослих.

Серед п`яти маленьких «Українок-20» першість отримала Софійка Гуцуляк (6 років). А серед дорослих корона переможниці – у Лілії Кузюк, яка, крім виходу у другий тур, буде ще й делегована на ХІХ Міжнародний гуцульський фестиваль у Косові. Усі решта конкур­санти нагороджені подарунками і грошовими преміями.

Любов ОРЕЛ,

заслужений працівник культури України.

Світлини Ігоря БОГДАНА.

Віват організаторам і спонсорам конкурсу «Україночка-20»

У нашому гірському селі Зелена минулої неділі в будинку культури відбулося велике свято краси, молодості й творчих дебютів – конкурс «Україночка-20», в якому взяли участь неймовірної краси дівчата Лілія Кузюк, Юлія Персенева, Віка Оста­п`юк, Мар`яна Лущинська та Інна Осьодло, а також міні-красуні Соломійка Філюк, Мирослава Базюк, Соломійка Реба, Люба Добрянська та Софійка Гуцуляк.

На сцену красунь виводили під музичний супровід не менш елегантні кавалери Олег Перегінчук, Ярослав Чусак, Андрій Сугай. Протягом конкурсу міні-красунь супроводжували семирічні Назар Осташук, Назар Косюк, Іван Дутчак, Михайло Дзебчук та Іван Савчук. Лад всьому дійству на сцені давали ведучі Олеся Косюк і Тетяна Яремчук.

Щиро дякуємо спонсорові Мирославові Осташуку за солодкі призи; представникам районної влади та Зеленському сільському голові Віталієві Хопті – за нагородження та подарунки. Батьківське спасибі директорові будинку культури Наталії Осташук за організацію та підготовку цього величного балу краси.

Цей недільний день зеленчанам запам`ятається надовго.

З повагою

батьки й односельчани

Марія КУЗЮК та Богдана ЗАВИТИК.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!