Газета по-надвірнянськи
 

Стережіться опіків борщівником

5 серпня 2011, 10:52 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 1,852 переглядів

Відомо 70 видів борщівника, в Україні налічується 5. Борщівник Сосновського, завдяки наявності в його соці біологічно активної речовини фурокумарин, є отруйним для людини. Найагресивнішою ця рослина є в період цвітіння, кінець червня-серпня. Росте на лісових галявинах, луках, засмічених місцях та чагарниках.

Реакція людини на контакт з борщівником індивідуальна. Після контакту з соком бор­щівника шкіра червоніє, виникає біль, набряк, свербіж шкі­ри, з’являються пухирі. Часто домінуючими стає нудота та лихоманка, можливі напади задухи. Клінічні ознаки та наслідки опіків спільні з термічними та хімічними і залежать від локалізації та площі уражень.

При потраплянні соку бор­щівника Сосновського на шкі­ру, його необхідно промокнути хустинкою або серветкою. Слід унеможливити попадання сонячних променів та світ­ла на уражені місця, закривши їх одягом або декількома прошарками тканини. При першій можливості місце контакту необхідно ретельно промити водою з милом, обробити шкіру слабким розчином «марганцівки» (перманганату-калію) або прикласти розчин фурациліну, повторно захистивши від світла на 2-3 доби. При появі пухиря, змастити його зеленкою. Для міні­малізації ускладнень необ­хід­но максимально швидко звернутися у лікувальний заклад.

Рекомендовано знаходитися подалі від цієї рослини та уникати контактів з нею. При прогнозованому контакті надійним захистом є щільний одяг. Оптимальним є знищення рослини у місцях проживання та відпочинку.

Ольга ПОНАЙДА,

Сергій КРАВЧУК,

лікарі-дерматологи центральної районної лікарні.

 

1 коментар

1 коментар до “Стережіться опіків борщівником”

  1. VIK коментує:

    смерть мутантам!!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!