Газета по-надвірнянськи
 

Субсидії: змінено порядок призначення

29 серпня 2011, 11:16 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 710 переглядів

Інформуємо про зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню житлових субсидій.

Із січня 2012 р. у разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І-ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (за існуючих умов такі сім’ї сплачують 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму).

Перерахують розмір субсидій, виходячи із зменшених відсотків обов’язкової частки плати для сімей, які отримуватимуть субсидії за станом на 1 січня 2012 року, автоматично, без додаткових звернень громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 р. №774, яка набрала чинності з 23 липня 2011 р. (з дня опублікування), запроводжено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити субсидію. Зокрема, надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії.

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім’ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких  сім’ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Це дозволить запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному зверненні за призначенням субсидії та спростити роботу комісій.

Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках – на підставі обстеження умов проживання.

Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стану громадян. Зокрема, при призначенні субсидії не враховуватимуть транспортних засобів вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші ТЗ, що перебувають в експлуатації протягом більше 15 років з дати випуску.

Оксана ГАВРИЩУК,

начальник відділу прийому громадян щодо надання соціальних допомог і компенсацій.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!