Газета по-надвірнянськи
 

У будинку «Просвіти» у серпні

5 серпня 2011, 10:50 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 767 переглядів

«Українське мистецтво ХІХ-ХХ століть в репродукціях» – велика виставка представляє чисельну плеяду укра­їнських художників і приурочена 20-річчю Незалежності України.

«Символіка утвер­джує національну гід­ність» – виставка від­криється напередодні Дня Державного Прапора України. В експозиції розмаїття друкованого слова з історії символіки.

На початку ХХ ст. Мстислав Рус писав у вірші «Наш прапор»:

Прапор Руси повіває

Синьо-жовтий, злотом тканий,

А на нім завіт сіяє

Мономахом ще нам даний.

Гей! Єднайтесь рідні діти,

Бо в єдности наша сила –

Єдність може лиш злучити,

Що незгода розлучила…».

«О Святая! Свята Батьківщино моя» – за такою назвою готується книжково-публіцистична виставка, приу­ро­чена великій даті в історії України – 20-річчю визволення нашої Держави від ненажерливого московсько-ім­перського молоху.

До мартирологів заборон і варварства нищення українців дода­ється цитата Олеся Гончара: «Росія – це дочка України, але дочка за­гребуща, агресивна з домішкою дикої азіатчини».

Мета сьогоднішньої влади – намагання утвердити державність російської мови, вільні кордони, московська церква як фашистська орда на нашій землі. Влада сприяє дестабілізації в українському суспільстві на грунті національної ідеології. Бо як писав П. Мирний: «Немає єдності – нема й волі».

«Вічний, як вічний український народ» – книжково-ілюстративна виставка, присвячена 155-річчю від дня наро­дження письменника, вченого, перекладача, видатного знавця народної творчості Івана Франка.

На відкритті пам`ятника Каменяреві у Києві М. Рильський сказав: «…Він був у передніх рядах тих, хто ламав скелю неправди і визиску во ім`я правди і краси. Він звав людський дух «вічним революціонером». Вічним революціонером він був сам».

Політично-диску­сійний клуб «Жорна»

На черговому засіданні клубу, 29 серпня о 17-ій год., дискутуватимуть питання про 20 років Незалежності України в контексті національного відродження. Роль депутатів різних рівнів у суспільній ді­яльності країни. Слаб­кість правих сил у полі­тичному, національному, соціальному русі в державі. Люстрація як один із основних засобів у розбудові України.

«Народ, який немає сили, немає права на життя».

Ярослав ЛАЗОРКО,

голова Надвірнянського міського об`єднання «Просвіта».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!