Газета по-надвірнянськи
 

Узгодити професійний вибір з потребами сучасного ринку праці допоможе служба зайнятості

29 серпня 2011, 11:21 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 1,297 переглядів

Незважаючи на те, що надворі літо – пора канікул та відпочинку, спеціалісти Надвірнянського районного центру зайнятості проводять активну профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю у літніх таборах оздоровлення та відпочинку. Діти – це особлива аудиторія, і тут важливо в цікавій та доступній формі донести до них якісну інформацію. На наш погляд, саме в процесі гри діти краще сприймають поданий матеріал.

Такі профорієнтаційні заходи провели в дитячому закладі санаторного типу лікувально-оздоровчому комплексі «Верховина» (смт. Верховина), обласному дитячому санаторії «Сніжинка» (м. Яремче), у спортивно-оздоровчому комплексі «Смерічка», який знаходиться на території Яремчанської міської ради в с. Микуличин.

Профорієнтаційні заняття з дітьми в СОК «Смерічка» с. Микуличин

Для цього залучили понад 500 дітей. В одній із груп школярів, які мріяли стати художниками, відбувся конкурс художніх робіт та малюнків на асфальті на тему: «Я мрію бути….». Інша група дітей 7-10 класів із задоволенням вчилися орієнтуватися у світі професій у «Ігротеці», де особливо запам’ятався «Конкурс знавців професій». Справжньою «родзинкою» заходу став виступ кількох дітей, які спробували уявити себе у ролі представника того чи іншого виду професійної діяльності. Захід завершився профорієнтаційним уроком, присвяченому робітничим професіям. Діти дискутували про «престижні» та «непрестижні» професії, брали участь у профорієнтаційних практикумах «Світ професій і твоє місце в ньому», «Хочу. Можу. Буду.», «Дотягнися до зірки». Вихователі та наставники висловили вдячність за проведені заходи з дітьми.

Звичайно, що сценарій проведення заходів містив різні форми роботи для різних категорій учасників, враховуючи їх вік, інтереси та потреби. Так, наприклад, наймолодші учасники зустрічі із фахівцем служби зайнятості з великим задоволенням відгадували загадки та прислів’я про професії, брали активну участь у рухливих іграх. Гру недаремно називають королевою дитинства, адже без неї дітям живеться сумно і нецікаво, тому при плануванні роботи це врахували і включили якомога більше ігрових моментів. З великим задоволенням діти разом зі своїми наставниками грали в гру «М’яч плюс професія або хто назве більше професій». Вони викликали в учнів прагнення фантазувати, відкривати для себе новий світ, щось незвичайне і прекрасне, а також надавали можливість перевірити свою силу, спритність, швидкість та спортивне загартування.

Юні відпочивальники брали участь у профорієнтаційних інтерактивних іграх, нав­чилися розрізняти фізичну та розумову працю, систематизувати знаряддя праці, дізналися про актуальні на сьогодні професії, зокрема, робітничого спрямування, та можливості їх отримання в навчальних закладах області.

Спеціально для учасників відпочинку – учнів 10-11 класів з усіх куточків України – підготували тренінг «Вибір мого майбутнього». Саме в їхньому віці, на думку адміністрації табору, важливим є зробити правильний вибір напрямку діяльності. Адже у своїх кращих проявах людина стає сама собою, більш справжньою та цільною і, таким чином, здатною віддати поточній праці всю себе (наприклад, всі свої енергію, талант, сміливість, увагу, підсвідомість…). У результаті вона досягає більших успіхів у праці, ніж ті, котрі не віддаються роботі повністю, або ті, котрі працюють, «щоб прос­то заробити на життя», або прос­то звести кінці з кінцями. Людині, яка знайшла своє покликання, є що віддавати, тому що саме для цього вона і присвятила себе праці.

Уляна ПІВТОРАНЮК,

провідний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!