Газета по-надвірнянськи
 

Василь Чуднов: Фінансова дисципліна – основа для ефективної боротьби з корупцією

2 серпня 2011, 12:49 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 765 переглядів

Народний депутат Укра­їни, член парламентської фрак­ції Партії регіонів, голова Івано-Франківської обласної організації ПР Василь Чуднов вважає, що для якнайшвидшого погашення зовнішніх боргів, які залишив у спадок попередній уряд на чолі з Ю. Тимошенко, а також віднайдення коштів для фінансування реформ, потрібно вже сьогодні розпочати роботу над розробкою нових жорсткіших законодавчих і нормативних обмежень одержання і витрачання коштів із держбюджету.

Адже, на думку Василя Чуднова, згідно з офіційними даними збиток від раніше розкритих і задокументованих фахівцями КРУ схем «розтягнення» державних коштів перевищує розміри всіх зарубіж­них кредитів. За таких умов виникає логічне запитання: навіщо позичати гроші в МВФ, якщо можна просто припинити крадіжки з державної кишені.

«За шість місяців 2011 року виявлено 8523 порушень бю­джетного законодавства на загальну суму 1568,5 млн. грн. Така статистика викликає занепокоєння як у Президента, так і в Уряду. Пригадаймо той факт, що у своїй програмі В. Яну­кович чітко наголосив: наведення порядку слід розпочинати, перш за все, з влади. Мабуть, саме тому Глава держави створив Міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій з удосконалення законодавчого регулювання у сфері боротьби з порушеннями бю­джет­ного законодавства. Таким чином, президентська робоча група – це штаб із розробки нормативних актів, процедур, які закриють всі лазівки для нечистих на руку чиновників. Боротьба з корупцією і фінансовими зловживаннями – стра­тегічна умова для успіху реформ», – повідомив регіонал.

Василь Чуднов відзначив, що деякі порушення пов’язані насамперед із тим, що ряд міс­цевих службовців після проведення бюджетної реформи так і не навчилися жити за новим законодавством. Із 1 січня 2011 р. в Україні набрали чинності 13 законів у фінансово-економічній сфері і новий Бю­джетний кодекс. «На рівні областей і районів з цього питання вже проводились семінари та практикуми, проте явна інертність, яка відкрито демонструвалася тоді працівниками місцевих органів влади, сьогодні позначається на результатах їх роботи. Саме тому й досі мають місце різного роду грубі порушення. Наприклад, за даними КРУ, в ході Національного аудиту-2010 не були допущені ревізори на 129 державних підприємств, на 25 об’єктів Держкомрезерву – навіть з міліцією. Після проведення першого етапу адмінреформи в 2011 році ситуація змі­нилася в кращу сторону, проте заспокоюватись, мабуть, ще рано», – резюмував народний депутат.

Прес-служба народного депутата України Василя Чуднова.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!