Газета по-надвірнянськи
 

Василь Чуднов: Україна готує житлово-комунальну галузь до масштабної реформи, якою будуть запроваджені кращі стандарти надання послуг

5 серпня 2011, 11:18 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 760 переглядів

За словами народного депутата України, члена парла­ментської фракції Партії регіонів, голови Івано-Фран­ківської обласної організації ПР Василя Чуднова, проведення реформи в житлово-комунальній галузі вимагає залучення величезних ресур­сів. Та незважаючи на це, нардеп переконаний, що сьогоднішня влада зуміє віднайти необхідні кошти та управлінські кадри для її реалізації, а також подолати опір з боку неефективного менеджменту на місцях.

«Реформу житлово-комунальної галузі тривалий час відкладали в довгий ящик. Думаю, сьогодні настав час вийняти її звідти. Влада розробляє концепцію державної політики у сфері ЖКГ, у зв’язку з чим у держ­бюджеті на 2012 рік буде передбачено фінансування низки заходів щодо поліп­шення ситуації в галузі», – зазначив парламентарій.

Водночас, наголосив він, до затвердження системного плану реформи, уряд повинен вирішити реалізацію таких першочергових завдань як встановлення справедливих і адекватних тарифів у ЖКГ та забезпечення до кінця 2012 року кожного будинку приладами обліку води і тепла.

«По-перше, потрібно в якнайкоротший термін покласти край безгосподарності комунальних структур, яка спричиняє встановлення неадекватної плати за послуги і накопичення фік­тивних збитків. Радує те, що перші кроки в цьому напрямі зроблені. Адже, Вік­тор Янукович вже доручив Кабінету міністрів до 1 серп­ня підготувати і затвердити єдину методику формування тарифів, у зв’язку з чим на сьогодні Міністерство регіонального розвитку, будів­ництва і житлово-комунального господарства завершує розробку ряду законодавчих і нормативних актів, котрі заборонять комунальним підприємствам штучно «роздувати» тарифи. По-друге, люди повинні знати, за що платять гроші. Тільки за таких умов вони будуть зацікавлені в енергозбереженні», – заявив Василь Чуднов.

За словами депутата, станом на сьогодні лічильниками води обладнано лише 40% квартир, тепла – 23%. У поточному році на оснащення житлових будинків лічильниками уряд виділив 500 млн. грн., а наступного року планується передбачити на ці цілі 3-4 млрд. грн.

«Отож, немає жодного сумніву, що до кінця наступного року дана проблема буде знята з порядку денного», – резюмував Василь Чуднов.

Прес-служба народного депутата України Василя Чуднова.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!