Газета по-надвірнянськи
 

Виконуємо рішення судів про стягнення аліментів

5 серпня 2011, 10:45 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 955 переглядів

Примусове виконання судових рішень в Україні покладено на Державну виконавчу службу. Державний виконавець стягує аліменти на підставі виконавчого листа. Стягнення проводить адміністрація підприємств, установ і організацій на підставі надісланих їм державним виконавцем виконавчих документів та розпоряджень.

Відрахування аліментів із заробітної плати та інших видів доходів боржника вираховують із суми, яка залишається після утримання податків. Із заробітної плати боржника можна утримувати 50 відсотків заробітної плати. Загальний розмір усіх від­рахувань із заробітної плати при стягненні аліментів на неповно­літніх дітей при кожній її виплаті не може перевищувати 70 відсотків.

За виконавчим документом про стягнення аліментів з пенсії можна відраховувати не біль­ше, як 50 відсотків її розміру.

Порядок визначення розміру заборгованості регулює ст. 195 Сімейного кодексу України та ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».

Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, заборгованість обчислюють виходячи із середньої заробітної плати працівника від­повідної кваліфікації або некваліфікованого працівника для даної місцевості.

У разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи ін­ших доходів боржника, якщо боржник не працює і не одержує дохо­дів, державний виконавець: розшукує майно боржника та джерела отримання прибутків, направляючи запити до БТІ, ОДПІ, МРЕВ та цент­ру зайнятості (у разі потреби до інших установ); перевіряє май­новий стан боржника за місцем його проживання, за результатами чого складає відповідний акт.

Платник аліментів повинен негайно повідомляти державного виконавця про зміну місця роботи чи проживання, а також про інші доходи.

Якщо ці заходи не призвели до погашення заборгованості за аліментами, а в діях боржника вбачають ознаки злочину – злісне ухилення від сплати аліментів, державний виконавець звертається до органів дізнання з поданням про притягнення такого боржника до кри­мінальної відповідальності.

Якщо місце проживання батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначають тимчасову державну допомогу із Державного бю­джету України.

Лілія ШАНІНА,

старший державний виконавець відділу ДВС Надвірнянського райуправління юстиції.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!