Газета по-надвірнянськи
 

Явірчик манить джинджуром і сосною кедровою

5 серпня 2011, 11:09 | Рубрика: Економіка, Природа Версія для друку Версія для друку 1,052 переглядів

Та не лише цими унікальними рослинами і рідкісними породами дерев славний дендропарк «Високогірний», який понад чотири десятиліття розкошує у Бистрицькому лісництві Надвірнянського держлісгоспу. Бо тут завдяки дбайливим рукам місцевих науковців і лісівників прижилися висотні лісокультури ялиця бальзамічна, дугласія Мендоса, модрина японська, сосна сибірська, ялина корейська. Їхньою батьківщиною є Томська, Іркутська, Новосибірська, Сахалінська області та Алтайський край Росії, а також Північна Америка.

З цим мальовничим куточком наших Карпат мали змогу ознайомитись у липні учасники виїзного семінару головних інженерів держлісгоспів західноукраїнського регіону – слухачі курсів при філії «Карпатський регіональний навчальний центр». Їх, перед­усім, цікавила прокладена гірська дорога довжиною 3,5 км, яку споруджували австрійські фахівці, а завершували наші українські. Ця дорога з підніжжя села Бистриці веде до денд­ро­парку «Високогірний» в урочищі Явірчик. Двічі підсипали дорогу і зараз товщина насипу 40-45 см. Довелось будувати на дорозі й міст. Ця дорога найперше має значення для туризму й рекреації і нею можна потрапити до мальовничого урочища Явірчик на південному схилі Карпат. Про це повідомив колегам головний інженер Надвірнянського держлісгоспу, депутат районної ради Іван Кузюк.

Михайло Гошовський, Микола Чернявський та Іван Кузюк з учасниками семінару в Явірчику

Лісничий Бистрицького лісництва Василь Яремчук розповів, що дорога проходить на висоті від 720 до 1100 метрів над рівнем моря і збудована вона за кошти екологічного фонду. Молодий майстер лісництва Юрій Яремчук захоплено знайомив із дендропарком, мальовничими урочищами Бистрицького лісництва і висловлював вдячність ветеранам-лісівникам Юрію Юркевичу і Павлові Трибуну, які не просто плекали ідею, але й на практиці домог­лись створення дендропарку. Бо знає Юрій Яремчук висотні лісокультури у кожній із 80 секцій і підсекцій дендропарку, розуміє, як мовиться, їхні запити і примхи, і любується й пояснює туристам про унікальну рослину джинджур – тирлич жовтий. Він пишається, що доглядає географічні культури сосни кедрової, закладених під керівництвом науковців Романа Яцика, Володимира Ступара та нинішнього директора Надвірнянського держ­лісгоспу Костянтина Турчака.

Михайло Гошовський, директор філії «Карпатський регіональний нав­чальний центр», як колишній багатолітній заступник директора та голова об`єднаного профкому об`єднання «Прикарпатліс» та кандидати сіль­ськогосподарських наук, доцент Національного лісотехнічного університету України Микола Чернявський і заступник директора ПЗ «Горгани» Мирон Шпільчак високо оцінили надбання надвірнянських лісівників у розвитку рекреаційно-туристичних місць, висловили задоволення, що до цієї важливої справи горнеться молодь, зокрема, такі здібні фахівці як майстер Юрій Яремчук.

Ось такий мальовничий куток для туристів на 1100-метровій висоті дендропарку «Високогірний»

Приємно, що лісівники дбають про створення таких чудових місць для відпочинку туристів. Варто лише, щоб ці їхні турботи знаходили розуміння у відвідувачів, і обидвома сторонами керувало одне почуття високої відповідальності за збереження неповторної природи Карпат.

Іван ГРИДЖУК

«Народна Воля»

(текст і світлини)

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!