- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Явірчик манить джинджуром і сосною кедровою

Posted By Модератор On 05.08.2011 @ 11:09 In Економіка,Природа | No Comments

Та не лише цими унікальними рослинами і рідкісними породами дерев славний дендропарк «Високогірний», який понад чотири десятиліття розкошує у Бистрицькому лісництві Надвірнянського держлісгоспу. Бо тут завдяки дбайливим рукам місцевих науковців і лісівників прижилися висотні лісокультури ялиця бальзамічна, дугласія Мендоса, модрина японська, сосна сибірська, ялина корейська. Їхньою батьківщиною є Томська, Іркутська, Новосибірська, Сахалінська області та Алтайський край Росії, а також Північна Америка.

З цим мальовничим куточком наших Карпат мали змогу ознайомитись у липні учасники виїзного семінару головних інженерів держлісгоспів західноукраїнського регіону – слухачі курсів при філії «Карпатський регіональний навчальний центр». Їх, перед­усім, цікавила прокладена гірська дорога довжиною 3,5 км, яку споруджували австрійські фахівці, а завершували наші українські. Ця дорога з підніжжя села Бистриці веде до денд­ро­парку «Високогірний» в урочищі Явірчик. Двічі підсипали дорогу і зараз товщина насипу 40-45 см. Довелось будувати на дорозі й міст. Ця дорога найперше має значення для туризму й рекреації і нею можна потрапити до мальовничого урочища Явірчик на південному схилі Карпат. Про це повідомив колегам головний інженер Надвірнянського держлісгоспу, депутат районної ради Іван Кузюк.

[1]

Михайло Гошовський, Микола Чернявський та Іван Кузюк з учасниками семінару в Явірчику

Лісничий Бистрицького лісництва Василь Яремчук розповів, що дорога проходить на висоті від 720 до 1100 метрів над рівнем моря і збудована вона за кошти екологічного фонду. Молодий майстер лісництва Юрій Яремчук захоплено знайомив із дендропарком, мальовничими урочищами Бистрицького лісництва і висловлював вдячність ветеранам-лісівникам Юрію Юркевичу і Павлові Трибуну, які не просто плекали ідею, але й на практиці домог­лись створення дендропарку. Бо знає Юрій Яремчук висотні лісокультури у кожній із 80 секцій і підсекцій дендропарку, розуміє, як мовиться, їхні запити і примхи, і любується й пояснює туристам про унікальну рослину джинджур – тирлич жовтий. Він пишається, що доглядає географічні культури сосни кедрової, закладених під керівництвом науковців Романа Яцика, Володимира Ступара та нинішнього директора Надвірнянського держ­лісгоспу Костянтина Турчака.

Михайло Гошовський, директор філії «Карпатський регіональний нав­чальний центр», як колишній багатолітній заступник директора та голова об`єднаного профкому об`єднання «Прикарпатліс» та кандидати сіль­ськогосподарських наук, доцент Національного лісотехнічного університету України Микола Чернявський і заступник директора ПЗ «Горгани» Мирон Шпільчак високо оцінили надбання надвірнянських лісівників у розвитку рекреаційно-туристичних місць, висловили задоволення, що до цієї важливої справи горнеться молодь, зокрема, такі здібні фахівці як майстер Юрій Яремчук.

[2]

Ось такий мальовничий куток для туристів на 1100-метровій висоті дендропарку «Високогірний»

Приємно, що лісівники дбають про створення таких чудових місць для відпочинку туристів. Варто лише, щоб ці їхні турботи знаходили розуміння у відвідувачів, і обидвома сторонами керувало одне почуття високої відповідальності за збереження неповторної природи Карпат.

Іван ГРИДЖУК

«Народна Воля»

(текст і світлини)

 


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2011/08/yavirchyk-manyt-dzhyndzhurom-i-sosnoyu-kedrovoyu/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2011/08/IMG_0018.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2011/08/IMG_0020.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.