Газета по-надвірнянськи
 

Згідно із новим законодавством…

2 серпня 2011, 11:39 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 460 переглядів

З метою підвищення рівня правової освіти населення, забезпечення конституційного права знати свої права й обов`язки та з нагоди відзначення 20-ї річниці Незалежності Укра­їни Надвірнянське районне управління юстиції запроваджує постійну правову рубрику у газеті «Народна Воля» та на інтернет-сторінці управління юстиції www.nadrda.gov.ua/nоdе/158 сайту районної державної адміністрації www.nadrda.gov.ua – юридична консультація, у формі питання-відповідь із найактуальніших питань та нового законодавства України.

Усі жителі нашого району можуть подати запитання із правових питань на електронну адресу управління юстиції: nadvirnayust@і.uа і на «гарячу телефонну лінію» (03475) 2-61-65. Відповіді на найактуальніші та типові запитання публікуватимемо під згаданою правовою рубрикою.

Запитання: Чи буде обмеження, коли в одній державній установі працюють близькі родичі?

Відповідь: Так, ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» дійсно встановлює обмеження в роботі державних установ та органів місцевого самоврядування, які перебувають у безпосередньому підпорядкуванні. Однак, дія цього обмеження не поширюється на: народних засідателів і присяжних; близьких осіб, які безпосередньо підпорядковані один одному у зв’язку з перебуванням кожного з них на виборній посаді; осіб, які працюють у сільській місцевості, гірських населених пунк­тах; осіб, які працюють у галузі освіти, науки, культури, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту.

Запитання: Чи дійсно новий закон про запобігання корупції передбачає заборону для держслужбовців та представників місцевого самоврядування займатись іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю?

Відповідь: Згідно зі ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є таке обмеження і не тільки для державних службовців, але і ширшого кола осіб, крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту.

Також дане обмеження не поширюються на депутатів місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на пос­тійній основі), членів Вищої ради юстиції (крім тих, які працюють у Вищій раді юстиції на постійній основі), народних засідателів і присяжних.

Запитання: Які терміни отримання публічної інформації з державної установи на мій запит?

Відповідь: Ст. 20 Закону «Про доступ до публічної ін­формації» передбачає, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Якщо запит стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якос­ті харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь надають не пізніше 48 годин.

Якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку він повідомляє запитувача письмово не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Запитання: Хто не може бути визнаний як безробітний і відповідно перебувати на обліку в Центрі зайнятості населення?

Відповідь: Безробітними відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавст­вом доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, та готові приступити до під­ходящої роботи, а також інваліди, які не досягли пенсійного віку, які не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Не можуть бути визнані безробітними громадяни: ві­ком до 16 років, за винятком тих, які працювали і були вивільнені у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, реорганізацією, перепрофілюванням і ліквідацією підприємства, установи й організації або скороченням чисельності (штату); які вперше шукають роботу і не мають професії (спеціальності), у т. ч. випускники загальноосвітніх шкіл, у разі відмови їх від проходження професійної підготовки або від оплачуваної роботи, включаючи роботу тимчасового характеру, яка не потребує професійної підготовки; які відмовились від двох пропозицій підходящої роботи з моменту реєстрації їх у службі зайнятості як осіб, які шукають роботу; які мають право на пенсію за віком, у т. ч. на пільгових умовах, на пенсію за вислугу років та скористалися цим правом або досягли встановленого законом пенсійного віку.

Ярослав ЛЕВКУН,

начальник районного управління юстиції.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!