Газета по-надвірнянськи
 

Життя є! Допоможи в це повірити близькій людині!

5 серпня 2011, 10:42 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 729 переглядів

Щороку в Івано-Франківщині понад 160 людей ідуть із життя з власної волі. Саме з власної… До того ж кількість самогубств зростає з кожним роком і щонайжахливіше – збільшується кількість самогубств, скоєних дітьми, вік яких стає дедалі меншим. Фахівці наголошують, що самогубство є однією із трьох основних причин смертності в нашій країні. Що ж може стати підставою до виникнення в людини суїцидних намірів? Як показують численні дослідження, в істотній мірі впливають на криву зростання самогубств економічні негаразди, бідність, безробіття, значні фінансові борги; дезорганізація сім’ї: смерть рідних, розлучення, відсутність підтримки, конфлікти, зради, провини, невдоволення собою, страх перед покаранням, почуття помсти; формування нових суспільних поглядів, які не сприймаються особою; етич­­ні, релігійні, економічні кон­флікти.

Іронія долі полягає в тому, що в переважніґҐй більшості таких випадків є цілком реальна можливість виправити ситуацію, але, зосередження на проблемі, переважання емоцій над здоровим глуздом не дають шансу знайти вихід.

Різні ситуації бувають. І хороші, і не зовсім… Проте вихід є з кожної. Кажуть, що Бог посилає людині рівно стільки випробувань, скільки та в силі витримати… І пам’ятайте: життя є! І якщо в цьому є необхідність – допомо­жіть у це повірити близь­кій людині! Розпоряджатися своїм життям – невід’ємне право кожної особистості. Але найкраще подолання душевних переживань – це дати можливість кожному відчути це право, так само як і право шукати інші методи для ви­рішення проблем! Якщо людина почуває себе потрібною хоча б самій собі, якщо вона має право голосу хоча б у став­ленні до самої себе – вже через це життя стає для неї досить великою цінністю!

Потрібно не боятися звертатися у скрутній ситуації за допомогою до близьких людей, друзів, священика, пра­ців­ників соціальних служб.

Життя кожної людини – стежина з білими та чорними тонами. Це по ній кожен має пройти гідно, адже життя да­ється кожному лише один раз! Цінуйте своє життя, налаштовуйтесь на приємні, позитивні речі та частіше усміхайтесь.

Олег КОЛОДІН,

помічник начальника райвідділу УМНС по роботі з персоналом.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!