Газета по-надвірнянськи
 

Фінансові порушення у фокусі обласних ревізорів

30 вересня 2011, 12:16 | Рубрика: Влада, Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 920 переглядів

Їх зафіксовано в багатьох структурах бюджетних установ Надвірнянщини. Про що доповів на засіданні колегії РДА, яку вів її голова Володимир Калічко, заступник начальника відділу інспектування органів державної влади КРУ в області Ві­талій Федорів. Хоча відразу й зазначив, що вони не значні, здебільшого зумовлені бухгалтерськими операціями через неврахування змін Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік».

Працівники обласного КРУ ревізували фі­нан­сову діяльність бю­джетних установ району у 2008-2010 роках.

Є факти, коли в дохід районного бюджету за­мість обласного зарахували частину надхо­джень податку на прибуток сплаченого Над­вір­­нян­ським спецагро­лісгоспом.

Ревізією повноти та своєчасності розрахун­ків за продані об`єкти згідно з укладеними договорами купівлі-про­дажу встановлено, що по об`єктах, за які вчасно не розрахувались, нараховано пеню за несвоєчасну оплату за прид­баний об`єкт та до Фонду комунальної власності району недопоступило 62,45 тис. грн. відшкодувань витрат, пов`язаних із приватизацією в розмірі 10 відсотків від фактичного надходження кош­тів.

Проведеними ревізіями в бюджетних установах району встановлено, що в окремих ви­падках їхні керівники не дотримуються фінансово-бюджетної дисци­пліни.

Доповідач навів факти то­го, що не проведено індексацію грошових доходів працівників, порушення п. 21 «Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ», покрито витрати орен­дарів за спожиті ними енергоносії. Крім того згідно з рішенням районної ради про­фінансовано видатки на виплату заробітної плати працівникам Фонду комунального майна, що є порушенням п. 13 ст. 91 Бюджетного кодексу України.

У райдержадміністрації виявлено недоотримання фі­зичними особами коштів та порушення, що призвели до втрат фінансових і ма­тері­аль­них ресурсів.

Наявні факти недоотримання фінансових ресурсів у відділі освіти РДА, переплату індексації заробітної плати за грудень-вересень 2009 р., не нараховано індексації доходів, а за час перебування праців­ників у відрядженнях не дотримано вимоги в частині збереження середнього заробітку, за спожиті послуги з тепло­постачання орендарям оплачено за рахунок бю­джету, зафіксовано також завищення вартості виконаних ремонтних робіт і т. д.

Віталій Федорів акцентував також на по­дібних порушеннях у центральній районній лікарні.

Володимир Калічко тут же зажадав пояснень від начальника від­ділу освіти РДА Михайла Винника та головного лікаря ЦРЛ Ярослава Ісопенка. Обидва визнали не всі підсумки реві­зії справедливими, де з чим не погоджувались, мотивуючи спірні моменти недосконалістю законодавчих актів. При цьому зауважили, що ті підлеглі, які припустилися перерахованих недопрацювань, покарані. Керівники надалі суворіше контролюватимуть дисципліну в бухгалтерських операціях.

На запитання голови РДА відповіла перший заступник начальника ДПІ в Надвір­нянському районі Мирослава Гринчук.

Деякі свої міркування що­до результатів ревізії складання і виконання бюджету району висловили голови РДА Володимир Калічко та районної ради Василь Попович.

Підсумувала обговорення цього питання начальник головного фі­нан­сового управління ОДА Любов Костів.

– Стан ваших справ, під­твердила вона, – ду­же добрий. Буваючи на засіданнях колегії РДА в інших районах, у бага­тьох із них ситуація з фі­нансовими порушеннями складніша. – У Надвірнянщині люди відповідальніші, сумлінніше ставляться до виконання своїх обов`язків: і подат­ківці, і працівники усіх управлінь, відділу освіти РДА, охорони здо­ров`я і т. д. Звичайно, хто не працює, той не помиляється. Тому і є окремі по­ру­шення, недоліки. Але біль­шість їх за період, який минув після ревізії обласного КРУ, вже усунені, повернуто кошти, вказано на недопрацювання багатьом фахівцям, дехто з них одержав догани.

Головний фінансист області закликала бухгалтерів бюджетних організацій району надалі не допускати подібних порушень, домагатися того, щоб вони не носили характеру пос­тійності. А ще про­сила сільських, селищних та міського голів, керівників управлінь призначити людину у всіх структурах відповіда­льну за енергоносії. Її завдання – щомісячне опікування лічильниками обліку електроенер­гії, газу, тепла, дбати про ефективне використання енергоносіїв.

Любов Костів наголосила також на деяких нюансах фінансової ді­яльності бюджетних організацій щодо нарахування і виплати заробітної плати, у що вносить деяку плутанину різка зміна законодавства. Хто це відстежує, в тих і немає помилок, а хто не встигає, там і виникають порушення.

Виходячи з цього фінансовому управлінню РДА необ­хідно частіше проводити семінари, роз`яснення з бухгалтерами органів місцевого самоврядування та бю­джетних установ. Тоді буде менше недоліків, підстав для критики.

 

Скорочення кількості учнів продовжується, але сповільнено

Про це на засіданні колегії РДА повідомив начальник відділу освіти райдержадміністра­ції Михайло Винник, доповідаючи про стан готовності закладів освіти району до нового нав­чального 2011-2012 року та роботи в осінньо-зимовий період.

Головний освітянин району охопив у своїй інформації широкий пласт питань освітянської галузі, охарактеризував наявні проблеми, відповів на низку запитань голови РДА Володимира Калічка та голови районної ради Василя Поповича, сільських та селищних голів. Шир­ше на цю тему в інтерв`ю Михайла Винника у «Народній Волі».

* * *

Колегія взяла до ві­дома ін­формацію начальника відділу культури і туризму РДА Олек­сандра Зварчука «Про хід виконання в районі розпорядження Президента України від 21 червня 2011 р. «Про додаткові заходи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховання жертв війни, політичних репресій та інших трагедій укра­їнського народу».

Головний спеціаліст загального відділу апарату РДА Ярослав Кі­наш проінформував про підсумки роботи із зверненнями громадян у першому півріччі 2011 року.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!