Газета по-надвірнянськи
 

День Надвірної футболом хрещений

24 жовтня 2011, 11:36 | Рубрика: Влада, Духовність, Свята, Спорт Версія для друку Версія для друку 1,468 переглядів

У турнірі до Дня міста на міні-футбольному майданчику стадіону «Нафтовик» грали п’ять команд: ЖФК «Надвірняночка» з Надвір­нянського коледжу, команда «Української греко-католицької церк­ви», районної та міської рад, райдержадміністрації. Голова районної ради Василь Попович, котрий, до речі, є капітаном футбольної дружини, зазначив, що на цьому є приємна несподіванка, в обличчі наших священнослужителів, які вперше беруть участь у такому заході. Окрасою турніру стануть дівчата, з котрими треба бути на полі джентльменами. Почесний гість свята – заступник міського голови міста-побратима Пруднік Станіслав Гаврон  мовив, що наше місто є дуже спортивним, і він би пограв  у футбол. Будемо надіятися, що наступного року на поле вийде польська команда. Поблагословив учасників змагань отець-мітрат Григорій Сімкайло. Надвірнянський  міський голова Зіновій Андрійович висловився за те, що в турнірі має перемогти дружба, солідарність і толерант­ність.

Радість керівництва районної ради і команди греко-католицьких священиків, як «золотих» і «срібних» призерів

Турнір відбувався за груповою системою, в першу потрапили команди коледжу, священиків та РДА, в другу – команди міської та районної рад. Першими на газон вийшли команди УГКЦ та дівчат. Цей матч став гідним для того, щоб відкрити цей турнір. Команди грали в атакуючий фут­бол, але «Надвірняночка» провалила першу половину і пропустила тричі. В цей пе­ріод, як і протягом всього турніру, вирізнявся своїми діями на полі о. Юрій Зеленчук. У другому ж таймі команди не припиняли грати на публіку, результатом чого стала нічия з рахунком 3:3, отже, першу перемогу на тур­нірі здобули священики – 6:3.

Другими на поле вийшли команди двох рад, які розіграли право грати за перше міс­це на турнірі. На початку зуст­річі забиває заступник голови ра­йонної ради, керуючий справами Ігор Писклинець, котрий наприкінці першого тайму влу­чає в перекладину воріт. Другий тайм відзначився справжньою драмою, коли м’яч декілька разів просто не хотів залітати у ворота ра­йонної ради. Міська ж, діями якої керував на полі Зіновій Андрійович, так і не змогла за­бити. Що ж, їм доведеться боротися за третє місце.

Через примхи календаря команді РДА довелося провести на полі три зустрічі пос­піль, результатом чого стала бронза турніру. Розпочався для них він поразкою від команди «УГКЦ» з рахунком 6:3. Вирізнялися активністю на полі заступник голови РДА Степан Іроденко, котрий офор­мив дубль, та Андрій Креховецький, який не реалізував із п’ять стопроцентних моментів. У команді суперника активністю виділялися на полі отці Григорій Данчишин, Володимир Андрусяк та Юрій Зеленчук.

Наступний же матч став одним із найдраматичніших у цьому турнірі. Обидві команди мали велике бажання перемогти, що нерідко призводило до ігрових зіткнень. Першими забили гравці з РДА, а саме Андрій Креховецький, але дів­чата зусиллями Іванни Кніг­ніцької та Христини Гладиш зрівнюють рахунок на початку другого тайму. Ця пара форвардів організує ще один гол в останні хвилини матчу. А до цього знову забиває Андрій Креховецький, котрий, як то мовиться, закинув м’яч за комірець голкіперу. Після цього дівчата затягнули з ударом в атаці, як результат швидка контратака і Степан Іроденко забиває переможний гол.

Команда коледжу ЖФК «Надвірняночка» є вже пос­тій­ним учасником районних тур­нірів  до різних подій. Вони намагалися продемонструвати все своє вміння, та цього не вистачило, щоб на рівних конкурувати з чоловіками. В їх скла­ді виступали: Марія Мас­лій, Іванна Кнігніцька, Христина Гладиш, Марія Савчин, Іванна Рогожинська, Леся Кривулін­ська, Любов та Те­тя­на Дреботи, Тетяна Лайщук, Марія Тим­чук, Ірина Максимів та Жанна Півторак.

 У матчі за третє місце зуст­рілися команди міської ра­ди та РДА. Своїми діями на полі від­значається міський голова Зіновій Андрійович, який і роздає передачі, і намагається забити, результатом цього стають два голи вже у першому таймі. Але в другому все перевернулося з ніг на голову, та райдержадміністрація зусиллями Андрія Криховецького, Степана Іроденка і Тараса Вінтоняка, котрий у минулому матчі творив ефектні сейви у воротах, вийшовши у захист власних воріт, ще й встигав небезпечно атакувати ворота, котрі захищав працівник міської ради Віталій Сав’юк.

Старання команди районної адміністрації винагороджені здобуттям третього місця.

В їхній команді на цьому турнірі виступали: заступник голови РДА Степан Іроденко, начальник управління праці і соціального захисту населення РДА Андрій Креховецький, начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Тарас Вінтоняк, провідний спеціаліст цього ж відділу Тарас Дем’янчук, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тарас Рудяк та завідувач сектора розвитку інфраструктури управління економіки Михайло Угринюк. За міську раду, яка виборола 4-е місце, відіграли: Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, секретар міської ради Тарас Пекарський, працівник Віталій Сав’юк та депутати міської ради: Богдан Зеленчук, Тарас  Новосельський, Василь Будзак, Іван Боднарук, Мирон Кисляк, Роман Романишин.

Команда міськради не змогла виграти у 422-у річницю міста, але їхні перемоги в ра­йонних турнірах ще попереду. Міському голові Зіновію Андрійовичу вдалося залучити до активного відпочинку всіх працівників. А ось їхні суперники на полі, команда районної держадміністрації проявила справжній спор­тивний героїзм, виборовши в трьох матчах, які відбувалися поспіль,  дві перемоги.

У матчі за перше місце зустрілися команди греко-католицьких священиків та районної ради. Цей матч порадував нечисленних глядачів інтригою, яка поступово переходила в нервову серію пенальті, де перемогу може здобути не той, хто краще працює з м’ячем, а той, кому пощастить. У першому таймі не виходило нічого в атаці, але за коротку перерву вдалося зібрати всю волю та прагнення до перемоги в єдине вийти і забити два голи та перевести гру до пробиття післяматчевих ударів. Де саме вони були точнішими, реалізувавши всі свої удари, в той же час їхні суперники допустилися двох промахів. Команді української греко-католицької церкви нема чому себе звинувачувати, бо вони гідно провели цей турнір, та довели, як вже зазначив на церемонії нагородження голова районної ради Василь Попович, що вони можуть не тільки словом, а й ділом заохочувати молодь до здорового способу життя. За них грали такі отці: Олег Гуляк, Григорій Данчишин, Володимир Андрусяк, Юрій Зеленчук, Андрій Бу­дзак, Андрій Васильєв, Володимир Білослуцев, Ігор Шліхутка. Допомагав цінною порадою отець-мітрат Григорій Сімкайло, котрий був почесним капітаном команди. Переможці ж турніру показали весь свій характер та волю до перемоги, провівши два непрості матчі. У фіналі їх на  спортивні звершення надихав почесний капітан команди, голова районної ради Василь Попович. Окрім нього, в склад команди входили: заступник голови райради, керуючий справами Ігор Писклинець, керівник оргвідділу, депутат районної ради Іван Забронський, а також депутатський корпус районної ради представляли Богдан Кінаш, В’ячеслав Кащенко, Іван Яновський та водій Василь Демчук.

Команда районної ради – лідер турніру

  Цей турнір вже став традиційним. Будемо надіятись, що з кожним роком коло його учасників розширюватиметься. Він поки що показує одне, треба й далі думати про облаштування нових синтетичних майданчиків для гри у міні-футбол. Бо в цю гру можуть грати практично всі. Влада та духовенство дала урок про те, що треба виходити на вулицю і грати у футбол. У наступному році коло його учасників розширюватимуть і в нього вливатимуть  нові команди та даруватимуть при­єм­ні миттєвості глядачам на стадіоні «Нафтовик». Гадаємо, що й наша фоторозповідь заінтригує шанувальників міні-футболу та їхні лави поповнішають. А від цього лише виграє здоров`я молодого і дорослого поколінь.

Василь ІВАСЮК,

студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.

Світлини автора.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!