Газета по-надвірнянськи
 

Є на світі одна Надвірна…

21 жовтня 2011, 10:10 | Рубрика: Влада, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,808 переглядів

Вона відсвяткувала своє 422-річчя

Цьогорічний віват Надвірній-іменинниці складали на стадіоні «Нафтовик» у суботу, 10 вересня з нагоди 422-ї річниці від першої згадки про наше місто у літописах Гуцульського краю.

Урочистості розпочали учас­ники народного театру фоль­клору «Косичка» районного будинку культури, під святочну прелюдію якого заслужений пра­цівник культури України Любов Орел запросила на сцену керівників району, міста, підприємств та ор­ганізацій. Духовенство УПЦ Київського патріархату та УГКЦ в особі єпископа Коломийського і Косівського Іоана (Бойчука) та отця-мітрата, декана Надвірнянського Григорія Сімкайла (передав вітання єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла) благословило надвірнянські фестини, відзначивши у нашому районі плідну співпрацю влади, церкви, громадських організацій, яка спри­яє духовному вихованню молоді, а також побажали Господнього заступництва у всіх добрих справах.

Молодь містові танцями засіває

 

Крок військових ліцеїстів – впевнений

«Косиченята» втішені грамотою своєї натхненниці Любові Орел

Зіновій Андрійович вручає посвідчення «Почесного громадянина міста Надвірна» дружині Петра Бобровського

Вітання від Станіслава Гаврона, заступника міського голови м. Прудніка (Польща)

Левко Бондар з «Бункера-Йо»

Вітання «Дітей без кордонів»

І закружляли у кадетському вальсі

Дивосвіт Stihl

Зіновій Андрійович і Володимир Чуприна – як винуватці свята

Володимир Пушкар і Тетяна Пришляк – веселі ведучі і в нічну пору

Гості, влада, духовенство

Ось такого ведмедя подарували «фронтзмінівці» міському голові

Володимир Троценко нагороджує Олександра Велкого

Традиційно День міста Надвірна збігається із професійним святом працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Тому лейтмотивом усієї урочистої імпрези стало відзначення обох дат. Видобуток газу, нафти, її переробка здавна є запорукою розвитку міста, можливістю жити, працювати, оновлювати інфра­структуру, створювати робочі місця. Тому так важ­ливо зберегти і під­три­мати цю галузь на теренах району і міста.

На цьому, зокрема, наголосив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, а також здійснив короткий, але змістовний екскурс в історію міста, добрим словом згадав патріотів Стефанію Климковецьку, Лідію Олендій, Василя Оріщака, інших учасників національно-визвольних змагань. Керівник міської громади зауважив, що найвищою цінністю міста є його жителі, які прославляють Надвірну своєю самовідданою працею, відзначив гідний внесок колишнього голови міської ради Петра Бобровського і побажав, щоб ніколи не міліло джерело любові до рідного міста.

Після звучання Гімну Укра­їни Зіновій Андрійович надав право вихованцям Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату для урочистого проходження та показового виступу під орудою Романа Кухти, а також подякував керівництву лі­цею за національно-патріотичне виховання молоді.

Курсанти під барабанний бій урочистим маршем крокували по стадіону під бурхливі захоплюючі оплески глядачів і горді були з того, що ліцей розташований саме на території Надвірної.

Вдячними оплесками присутні зустріли й вітальні побажання директора департаменту будівництва та науково-технічної політики ПАТ «Укрнафта» Володимира Троценка, заступника голови ОДА Романа Іваницького, депутата обласної ради, ві­домого у краї благодійника Юрія Дерев`янка, голів райдержадмі­ністрації та районної ради Володимира Калічка і Василя Поповича, першого заступника голови правління ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Василя Дутчака, начальника управління НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимира Чуприни, заступника бурмістра польського міста-побратима Прудніка Станіслава Гаврона. Усі вони стосувалися як сьогодення, так і перспектив Надвірної, передусім, міста нафтовиків, і ра­йону. Адже у Надвірнянщині діє повний цикл нафтогазової та наф­топереробної галузі, що у кінцевому під­сумку впливає на наповнення місцевого бюджету. Керівники району і міста позитивно оцінили нинішню співпрацю із колективами підрозділів галузі і висловили сподівання на успішну реалізацію нових проектів.

Не тільки нафтогазовою галуззю славиться Надвірна. У вінок її прослави вплели свої здобутки спортсмени, підприємці, працівники освіти, культури, медицини, правоохоронних структур, комунальних підприємств та інших сфер. Тому вони, як і наф­товики, заслужено отримали нагороди із рук міського голови, який також ознайомив із рішенням міської ради про присвоєння посмертно звання «Почесний громадянин м. Надвірна» провідникам ОУН-УПА Степанові Бандері, Романові Шухевичу, Степанові Ленкавському, передавши відповідні документи і відзнаки Музею історії Надвір­нянщини. А посвідчення про присвоєння такого ж звання посмерт­но колишньому голові міської ради Петрові Бобровському отримала його дружина.

Не менш приємну місію виконав керівник департаменту ПАТ «Укрнафта» Володимир Троценко, вручивши нагороди головному інженерові-першому заступникові начальника управління НГВУ «Надвірнанафтогаз» Олександрові Велкому, якому з нагоди свята присвоїли звання «За­служений працівник ПАТ «Укрнафта», а також операторам цеху № 1 та № 2 з видобутку нафти й газу Сергієві Рожку і Йосипові Лукавському, та водієві автоколони № 2 цеху технологічного транспорту, учасникові лікві­дації аварії на ЧАЕС Романові Косміраку. Цим трьом працівникам присвоєно звання «Відмінник праці ПАТ «Укрнафта».

Другу частину свята жителі й гості краю провели із ведучими – чарівною Тетяною Пришляк і заслуженим артистом України Володимиром Пушкарем та учасниками концертної програми, серед яких: заслужені артисти України Сергій Орел та Ольга Молодій, солісти Василь Крицко, Світлана Павлишин, Федір Томин, Ксенія Колодніцька, актриса обласного театру ім. І. Франка, володар Гран-прі фестивалю «Захід ХХІ ст.» Леся Пасічняк, тріо «Ягілочка», танцювальний колектив «Горянка» (кер. Олена Здольник). У «Кадетському валь­сі» кружляли разом із курсантами дівчата з колективу «Візерунок» (кер. Ольга Савчук). Зустрілися із глядачами також переможниці районного конкурсу «Красуня Надвірнянщини»  Орися Яремчук (м. Надвірна) та Лариса Козак (смт. Делятин). Учасники цьогорічного міжнародного проекту «Діти без кордонів», які цими днями відпочивалиу Делятині, продемонстрували гру «Бехер-реп».

Продовжили святковий концерт гості: бард, фронтмен гурту «Бункер-Йо» Левко Бондар, шоу-балет «Легіон», Христина Олексин, тріо «Азарт», актриса обласного театру ім. І. Франка Галина Баранкевич, заслужений артист України Ярослав Крайник, сміхованець Володимир Пушкар, Інна Шешурак, Ростислав Коваль, народний артист України Анатолій Матвійчук, гурт «Дзвони», Гуцул-Хуліган, Андріана із шоу-балетом «Детройт».

В одночасі на міському стадіоні діяла спеціалізована деревообробна виставка, демонстрація професійного інструменту, виїзна торгівля. Тривали конкурси, вікторини, розіграш лотерей. До виставки задіяли не тільки надвірнянців, а й народних умільців із Косівщини, Івано-Франківська, зокрема, відому в Україні та за її межами косівську родину Корпенюків. Немало юних надвір­нянців поласували солодощами Івано-Франківської філії Львів­ської майстерні шоколаду.

Чи не найбільше відвідувачів збиралося біля виставки надвірнянського магазину «Інструмент+» (керівники Юрій Голіней та Лілія Стефуняк), який є офі­ційним дилером світових брен­дів-торгових марок «Wiking», «STIHL», «Wood-Mizer». Тут не тільки демонстрували інструменти, а організовували конкурси, навчали навикам праці на пилорамі. До акції приєдналися депутати міської і районної рад із фракції «Фронт Змін». Сюрпризом від них та адміністрації магазину «Інструмент+» стало запрошення на свято майстра із села Білоберізка Верховинського ра­йону Олега Сінітовича, який привселюдно демонстрував свої уміння із різьби по дереву мотопилою «STIHL». Виготовлену ним фігуру карпатського ведмедя-вуйка на їхнє замовлення депутати із фракції «Фронт Змін» ра­йонної і міської рад подарували Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу.

Традиційно урочистості увінчав святковий феєрверк. Нехай такий же феєрверковий позитивний настрій не залишає всіх і в повсякденні.

Орися СПІВАК

«Народна Воля»

Світлини Івана ГРИДЖУКА

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!