Газета по-надвірнянськи
 

Хоч у Цуцилові немало гараздів, проте спілкувалися про наболіле

21 жовтня 2011, 09:55 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 844 переглядів

Народний депутат України Василь Чуднов цього тижня зустрівся з жителями Цуцилова. Як і попередня зустріч у Перерослі з ним, вона мала ту характерність, що разом із депутатом до цього села прибули голова РДА Володимир Калічко із заступником Степаном Іроденком, начальники відділів та управлінь РДА, правоохоронці, податківці, керівники районних державних установ.

Зустріч почали з приємного. Василь Чуднов вручив мультимедійний проектор для потреб місцевого нав­чально-виховного комплексу його директорові Миколі Андрейчуку. Цим самим, за словами нардепа, він виконав побажання і звернення голови сільського осередку Партії регіонів Дмитра Багайлюка.

У виступах депутатів районної ради Миколи Андрейчука, Івана Микитюка, сільського голови Миколи Дутчака, члена сільвиконкому Миколи Дзюбка, учительки Світлани Андрейчук, жителів села Марії Хімей і Мирослави Литвак, інваліда другої групи Катерини Демчук йшлося про проблемні і наболілі моменти у життєдіяльності їхнього рідного села. Йдеться, передусім, про потрібну допомогу з перепрофілювання приміщення колишньої котельні під спор­тивний зал, завезення гравію на цвинтар, спорудження роздягальні на футбольному полі, перекриття даху Народного дому, облаштування тротуарів уздовж центральної траси, заміну електроопор, низьку напругу в енергосистемі на майже десяткові вулиць. Головний інженер Надвірнянського РЕМу Володимир Кудляк пообіцяв невідкладно розібратись у цьому і порекомендував писати заяви з вказанням конкретних причин. На що учасники зустрічі відповіли незадоволенням, бо у РЕМі знають їхні проблеми і не завжди оперативно реагують на них.

Звертали увагу народного депутата і відверто запитували коли буде встановлена справедливість у пенсійному забезпеченні різних категорій жителів і працівників, навіть, пропонували «відкинути щурів від приватизованого паливно-енергетичного комплексу країни і повернути його у державну власність». З болем говорила Катерина Демчук про часто густі випадки недоступності послуг медицини з огляду на їх оплату. З іншого боку, державі варто задуматися над допомогою селянинові, бо дуже тяжко фізично він щоденно «ґарує» для свого виживання. Очевидно, не від добра у селі із 32 підприємців тримаються, як мовиться, на ногах, лише четверо. Тут треба думати не лише про нинішнє покоління, а й про наших дітей і правнуків. Влада має (і то найвища державна) все-таки піти на від­вертий і діловий, в інтересах держави і простої людини діалог, аби підпри­ємництво набирало міцності, а не «втікало у тінь». Просили також допомогти коштами або бруківкою для благоустрою новозбудованої церкви.

Проблемним залишається освітлення сільських центральних доріг не лише у Цуцилові, але й у Тисменичанах і Назавизові, а також доїзд мар­шрутними мікроавтобусами до Цу­цилова і Тисменичан з Надвірної та Івано-Франківська. Чомусь їхні водії упродовж років встановили самовимогу – до цих сіл брати пасажирів тільки на … стоячі місця. До того ж окремі з них вперто не хочуть перевозити на пільгових умовах (безкоштовно) дітей із багатодітних сімей, котрі мають на це відповідні документи. Потребує розширення приміщення і надання послуг сільського ФАПу. Директор НВК Микола Андрейчук особливо клопотав щодо допомоги в облаштуванні дитячого спортмайданчика гральними атракціонами для до­шкільнят, а також щодо ремонту під­логи і стелі у навчально-виховному комплексі.

І хоча Цуцилів (найменше в районі село за населенням) стосовно своїх сусідів і взагалі сіл у Надвірнянщині облаштоване, новозбудоване, недавно відремонтоване виглядає у набагато ліпших гараздах, аніж інші (і про це вказав народний депутат, маючи на увазі гірські села нашого та сусідніх районів), все-таки учасники зустрічі просили і, навіть, вимагали конкретної допомоги з означених проблем. Хоча й самим треба підкладати руку і плече у спільних діях із сільською владою. Зокрема, щодо наведення порядку в обробітку земельних ділянок-паїв (а їх є на чотирьох площах понад150 гектаріві їхні власники не спішать ні обробляти, ні здавати в оренду, ні відмовлятися від них), у благоустрої села, своїх вулиць і прибудинкових територій. Щоправда, що стосується долі земельних паїв, то знову ж таки державним чинникам варто предметніше задуматися над тим, як мудро і по-господарськи вигідно – для держави і для  селянина-власника – дати тверезий лад оцим земельним паям. Бо справа тут не лише в одній інертності і лінивості селянина: треба і малої техніки, і пільгових кредитів, і зваженої податкової та цінової полі­тики на вирощену с/г продукцію.

Голова РДА Володимир Калічко сповістив, що відомий підприємець з нашого краю Олег Бахматюк розробляє зараз ідею на спорудження тваринницького комплексу з відгодівлі худоби на три тисячі голів і тому потребує для цього як земельних ділянок для цього комплексу і для кормової бази. Є шанс зголошуватися пайовикам у селах нашого району.

Учасники зустрічі явно бажають, щоби їхні запити і проблеми села не залишились і далі забутими. А щоб так сталось, є над чим подумати і діяти місцевій та вищій владі, котрій тривогу цуцилівчан має донести народний депутат.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!