Газета по-надвірнянськи
 

Гостинний прийом по-надвірнянськи

24 жовтня 2011, 11:24 | Рубрика: Спорт Версія для друку Версія для друку 919 переглядів

З нагоди святкування Дня міста Надвірна проведено традиційний міжнародний турнір із дзюдо на призи дворазового призера Олімпійських ігор Романа Гонтюка серед юнаків 1995-1997 р. н. Відбувся він у спорткомплексі «Нафтохімік» за сприяння головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Івано-Франків­ської ОДА та під патронатом Національного олімпійського комітету України. У гості до Над­вір­ної приїхали спортсмени з Польщі, Румунії, Сербії, Молдови, а також із Закарпаття, Чернівців, Львова, Києва, Хмельницького, Вінниці і з різних куточків Івано-Франківщини.

Гостей свята вразила наша гостинність та місто. Тренер польської делегації Мартін Ціховські із міста Скірновіце сказав: «Ми приїхали за700 кмвід Надвірної та дякуємо всім людям, які причетні до цього турніру, за чудову ор­ганізацію. Нам дуже сподобалося ваше місто і сподіватимемося, що це не останній ві­зит. Виступом спортсменів задоволений, один з них змагатиметься за перше місце, а ще два поборяться за третє».

Інший учасник турніру, заслужений працівник фізичної культури України, суддя національної категорії, тренер Київської команди Нузгар Месаблішвілі, який виступав за збірну України та СРСР, зазначив: «Ми не вперше на цьому турнірі, і завжди нас добре приймають. Будемо приїжджати і надалі. Я ор­ганізовую турнір у Києві і спортсмени з Надвірної на ньому завжди бажані гості. Приїхали ще й для того, щоб набути певного досвіду для виступів на континентальних та світових першостях».

Команди готові до змагань

 Як розповів заступник директора СДЮШ ОР ПАТ «Наф­тохімік Прикарпаття» з навчально-виховної роботи Микола Бойчук, рівень тур­ніру поступово зростає. Вдалося залучити до змагань сильні команди борців іноземних країн. Торік його проведенню завадила повінь, тому він відбувся за участі місцевих команд. У 2009-му були й змагання дівчат, але провести його проблематично при двох татамі. Є певні проблеми з розміщенням. Цьогоріч посприяли в його проведенні  голови РДА і районної ради Володимир Калічко та Василь Попович, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, голова правління ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Олександр Шиляєв, голова комітету профспілки цього підприємства Ігор Скорупський, депутат обласної ради Юрій Дерев’янко, під­приємці: Андрій Андрійович, Святослав Васьків, Світлана Шкрібляк, Василь Яковішак, Іван Страхов, Ростислав і Тарас Струки, Анатолій Чумаков, Василь Ковальчишин, Михайло Гой, Іван Микитюк, Сергій Чорний, Анатолій Обільський  та приватний нотаріус Тарас Вірстюк.

 Команди шикуються у святкову шеренгу, і дівчата в українському національному одязі вручають їм коровай. Головний суддя змагань – Ігор Скорупський, секретар – Єв­ген Боднарук. Заступник голови РДА Степан Іроденко побажав учасникам турніру спортивних звершень, боротися майстерно, без травм. Начальник головного управління  у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Мирослав Карабін повідомив приємні новини з далекої Монголії, де Роман Гонтюк здобув бронзову медаль на одному із етапів Кубка світу. Приємно, що цей турнір проходить у його рід­ному залі, де Роман Гонтюк мріяв про такі успіхи. І він їх таки добився, і ним може пишатися вся Надвірнянщина. Зіновій Андрійович вручив спортивному комплексу звукову апаратуру. Заступник голови районної ради Ігор Писклинець мовив про те, що цей зал виростив не одного чемпіона, в ньому проводилося багато змагань. А сьогодні він зичить усім спортсменам удачі, а на татамі нехай переможе сильніший і спритніший.

Настала черга провести і фінальні поєдинки. У чоти­рьох із них за перше місце боролися надвірнянці.

У ваговій категорії38 кгнамагався завадити здобути перше місце Мар’янові Пилип’яку Михаїл Фока. Та це йому не допомогло: надвір­нян­ський спортсмен, виконавши декілька красивих кидків, залишає золоту медаль у рід­ному місті Надвірна.

Наступна вагова категорія42 кг– і у фіналі знову представлено наше місто. Це Анд­рій Попович, скориставшись  незібраністю Михаїла Данчіле із Молдови, виконує кидок і через якихось 20 секунд друге золото знову дістається Над­вірній. У боротьбі між Артемом Лесюком із Києва та Мак­симом Токарчуком із Він­ниці, сильнішим виявився останній. Далі надвірнянець Олек­сандр Литвинюк перемагає задушливим прийомом ужгородця Олега Шагайду. Приємні миттєвості подарував глядачам і Олександр Галушка.

 Чекали золота на цьому турнірі і від Давида Харебави. Вже з перших сутичок на татамі він показав високий рівень боротьби. Шлях його до фіналу видався непростим, але юнак його пройшов. Його суперником у ваговій категорії до81 кгстав Владимир Онішпіану. Друзі вірили в його перемогу, і він їх не під­вів, а заявив, що ця перемога поки що найвизначніша в його спортивній кар’єрі. «Після виграшу відчуваю себе змученим, але бере гордість, за те, що мені це вдалося зробити» – зазначив Давид.

Призерами стали: у вазі до38 кгІван Пилип’як (3 м.), до42 кгНазар Маркульчак (3 м.),46 кгНазар Максимович (3 м.), до55 кгОлег Гаврилюк (3 м.).

Володарі золотих медалей Андрій Попович та Давид Харебава

Переможці нагороджені кубками та медалями, а також цінними подарунками від спонсорів.

Як показав турнір, слабких суперників на татамі не виявилося. Щоб здобути медалі, довелося пройти через біль та сльози. А від того кожна нагорода, кожен приз набуває особливої цінності. І досягнувши успіхів у світових та європейських першостях,  не забувайте рідне місто, зал, який вас зростив та дав сил для сходження на спортивний олімп. Як це робить Роман Гонтюк, котрий дорожить Надвірною та своїм спортивним залом, в якому розпочав свій шлях. Будемо сподіватися, що  з Лондона він привезе додому медаль найвищої проби. Успіху всім дзюдоїс­там, в яких попереду ще не одна сутичка, не одна перемога. Тож чекаємо на найвищі нагороди європейських та світових першостей у рідному місті.

Василь ІВАСЮК,

студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.

Світлини автора.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!