Тихо і непомітно для громадськості Надвірнянщини прожито славне в недалекому минулому, зазвичай, гучне для міста Надвірна, свято Дня працівника лісу.
До лісу – одного з найбільших багатств району, причетна значна частина його жителів, яким він забезпечує певні заробітки та прожиття.
Зовсім у недалекому минулому центром лісового притягання сотень і тисяч жителів району залишався Надвірнянський лісокомбінат. Високотехнічно розвинуте європейського рівня багатогалузеве лісове і лісопереробне виробництво славилось як пристановище для кількох тисяч його працівників. Слугувало не тільки джерелом прожиття, а й моральною гордістю причетності до нього цілих сімейних династій надвірнянців та жителів прилеглих сіл.
Зі шкільної парти юне покоління залучали до лісової справи – від насадження та вирощування лісу до глибокої переробки його дарів, здобуваючи неоціненний досвід і знання, завдяки яким поповнювали ряди досвідчених кадрів лісівників. Їх професіоналізм набував найвищого рівня. Досвід переймали не тільки на аналогічних підприємствах держави, але й із передових європейських лісових країн.
Із робітничих кадрів поповнювали спеціальні та вищі навчальні лісові заклади, звідки на підприємство поверталися молоді, освічені, енергійні інженери. Вони власним досвідом, творчим прагненням і самовідданою енергією творили промислову гордість України – найпередовіше, технологічно високо розвинуте, багатогалузеве виробництво – ВАТ «Надвірнянський лісокомбінат».
На жаль, невміле і неграмотне застосування до підприємства економічної політики України останніх років, посилене переважно корисливим споживацьким баченням керівництва, дещо посунули значимість його для міста і району. Невміння, а скоріше небажання, поєднати на благо колективу статус державного лісового господарства з приватною акціонерною лісопереробною галуззю призвело до тривалого зубожіння як однієї, так і другої ланки: «в руках» однієї опинився ліс (деревина), а в інших – засоби для її переробки. «Прихватизація» майна акціонерного товариства за копійки, як, наприклад, залізничного тепловоза за 100 грн. чи земельної ділянки у35 гапо 1-4 грн., без всякого відшкодування коштів акціонерам, призвела до штучного, умисного банкрутства підприємства, повного розформування його колективу та до ліквідації ВАТ «Надвірнянський лісокомбінат».
На жаль, нинішнє керівництво підприємств «Сорбез-Надвірна», «Промламінат», «Інтерплит», «Курортний комплекс «Яремче» проігнорувало і забуло працівників, акціонерів і ветеранів, які своєю багаторічною працею створили лісокомбінат… Гадаємо, що мусить настати неминуче розслідування цієї кримінальної приватизації. Чомусь коштів цих новостворених підприємств не вистачає на будівництво житла для його працівників, будинків культури, медзакладів, допомогу в розбудові церков та на матеріальну допомогу і згадку про ветеранів лісокомбінату – його акціонерів. Раніше ж усе робилось в інтересах людей-трудівників…
Хоча із запізненням надсилаємо привітання з Днем працівника лісу, Вам, колишнім працівникам Надвірнянського лісокомбінату. Зокрема, вітаємо багатолітніх його працівників: сім`ї Каралаша І. Д. із Бистриці, Мельника І. М. із Зеленої, Сидорука В. Д. із Пнів`я, І. І. Добоша зі Стримби, Борняка Д. М., Пліщука Б. Д., Пушкаря Я. Я., О. Г. Заведюка із Надвірної, багаторічного директора підприємства Лінінського Р. Д. та усіх жителів району, які мають стосунок до лісу та Надвірнянського лісокомбінату.
Зичимо Вам усім міцного здоров’я, довгих років життя, надій, сил і наснаги не бути байдужими до подій навколо ВАТ «Надвірнянський лісокомбінат».
За дорученням ветеранів та акціонерів ВАТ «Надвірнянський лісокомбінат»
Ярослав ЛЕСЮК,
акціонер, голова ініціативної групи акціонерів ВАТ «Надвірнянський лісокомбінат», голова громадсько-політичної ради Надвірнянщини.