Газета по-надвірнянськи
 

Кому вигідне блокування європейської інтеграції України

24 жовтня 2011, 11:21 | Рубрика: Економіка, Політика Версія для друку Версія для друку 892 переглядів

Блокування європейської інтеграції України – угод про асоціацію та створення зони вільної торгівлі – вигідне лише Росії. В кра­їнах ЄС не розуміють, що Росія, яка має потужне лобі в українських органах влади, ніколи не випустить із своїх обіймів Україну, якщо Європа буде лише стороннім спостерігачем. У цьому переконаний народний депутат України, голова Української Народної партії Юрій Костенко, про що він стверджує у своїй недавній заяві.

Водночас народний депутат наголошує, що Європа постійно відкладала рівноправний діалог із Україною щодо європейського майбутнього, вимагаючи більше демократії. При цьому європейці весь час забувають про нашого сусіда з імперськими амбіціями, що має потужний вплив по всій українській владній вертикалі. Росія не гребує жодними тисками на Україну, – починаючи від «газових», інформаційних і закін­чуючи постійними провокаціями своєї «п’ятої колони» в україн­ській владі. Країна-сусід ніколи не дасть зруйнувати той «бетонний» мур, яким вона відгороджує Україну від ЄС.

ЄС має надати Україні шанс та максимальну підтримку, бо за інших умов «свято демократії» в Україні не настане ніколи. Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС – це своєрід­на точка неповернення у тоталітарне минуле, стимул до трансформації радянського тоталітарного законодавства в бік європейських стандартів. Більш широка інтеграція з ЄС дозволила б розпочати широке застосовування європейських правових механізмів боротьби з корупцією та побудови громадянського демо­кратичного суспільства в Україні.

На превеликий жаль, Європа здійснює свою політику щодо України крізь призму російських інтересів. Росія запозичила під­ходи СРСР, який розглядав створення газової залежності країн Європи як геополітичну стратегію. І це дається взнаки. Згадайте, приміром, як 2008 року зацікавлені в російському газі Німеччина і Франція заблокували надання ПДЧ у НАТО Україні. Загалом, ці 20 років Росія з мовчазної під­тримки Заходу вирішувала біль­шість питань з Україною, завдяки своєму енергетичному впливу, – наприклад, привласнивши собі третій у світі український ядерний потенціал, Чорноморський флот, який після проголошення незалежності згідно з нормами міжнародного права на 100% був українською власністю тощо. Таких прикладів – безліч.

Політика орієнтації на Росію в стосунках з Україною дуже боляче битиме по ЄС. Європа, – сві­домо чи несвідомо, – підтримує стратегію, фактично прописану у зовнішньополітичних пріоритетах Росії – відновлення новітньої імперії, – наголошує у своїй заяві Юрій Костенко. У цій російській стратегії Україна відіграє колосальну роль, бо без неї Росія ніколи не посилить свій вплив. Якщо рух України в ЄС буде заблоковано, то наступним кроком стане повернення країни до економічної та політичної інтеграції з Росією – через Митний союз та євразійський економічний простір. У цьому разі Україну та ЄС очікує сумна перспектива, пов’язана з від­новленням впливу Росії на весь європейський континент.

Блокування роботи із завершення угод насправді є боротьбою проти української державності й європейської демократії в Україні, що співпадає з російськими інтересами. Жодна політична партія, жоден політик не мають морального права блокувати процес європейської інтеграції, який є вибором більшості громадян України, а також є плодом зусиль не тільки теперішньої влади, але й всіх попередніх урядів і президентів, – висловлює свою впевненість і політичну позицію народний депутат України, голова Української народної партії Юрій Костенко.

Василь ХУДЯЄВ,

студент другого курсу Інституту політології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!