Газета по-надвірнянськи
 

Не всі роботодавці діють чесно

25 жовтня 2011, 15:59 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 756 переглядів

Горстка важливих питань, пов`язаних зі сферою діяльності СПД-юридичних та фізичних осіб, стала предметом обговорення на засіданні Громадської ради при ДПІ в Надвірнянському районі, очолюваної Ольгою Пецою.

Різнопрофільні фахівці (представники малих підприємств, автоперевізників, громадських організацій, управління Пенсійного фонду в районі, бізнесмени та податківці) за участі начальників управлінь РДА – економіки та фінансового Василя Уніята і Михайла Обідняка обмінялися думками щодо забезпечення добровільної та своєчасної сплати податків.

Начальник ДПІ в районі Богдан Нагорняк нагадав, що в Податковому кодексі України збережено основні підходи до адміністрування таких бюджетоформуючих податків як ПДВ та податок на  прибуток. – Відмінним є лишень те, що до мінімуму зведено втручання податківців у процеси оподаткування. Податківці завжди йдуть назустріч малому та середньому бізнесу. На офіційних сайтах ДПА України, ДПА в Івано-Франківській області створено банери, де суб`єкти підприємницької діяльності самі зможуть дізнатися чи працюють вони з порядними, а чи сумнівними контрагентами. Це допомагає чесним бізнесменам, наголосив Богдан Нагорняк, уникати навмисного порушення податкового законодавства.

На превеликий жаль, і досі чимало СПД діють не чесно, виплачуючи своїм працівникам заробітну плату в «конвертах». Такі випадки в районі непоодинокі. Проблема набуває сьогодні соціального характеру. За вісім місяців ц. р. податківці виявили 10 випадків виплати зарплати у «конвертах», вжиті заходи збільшили надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб на 20,5 тис. грн. Є факти, коли роботодавці влаштовують на роботу працівників на 0,75 та 0,50 відсотків посадового окладу, а є, що й на 0,25 відсотків, що суперечить чинному законодавству. Нині це проблема із проблем. – Спільними зусиллями, – сказав Богдан Нагорняк, – мусимо її вирішувати.

Турбує податківців і те, що досі дорогами Надвірнянщини курсують чимало «лівих» та «правих» таксомоторів. Робота більшості з них не легалізована. Тому і необхідно податківцям максимально сприяти впровадженню норм Податкового кодексу, зміщуючи при цьому акценти роботи з  контрольно-перевірочної до консультаційної.

Позицію головного податківця району підтримали всі члени Громадської ради. А Ольга Пеца ще й позитивно оцінила діяльність Центру з обслуговування платників податку, роботу якого започатковано в ДПІ в районі.

Свої думки на низку проблем висловили голова громадсько-політичної ради Надвірнянщини Ярослав Лесюк, Михайло Обідняк та Василь Уніят, підприємець, депутат Надвірнянської міської ради Іван Страхов, жителька села Пнів Світлана Лайщук, заступник начальника управління Пенсійного фонду в районі Світлана Лаптюк та заступник начальника, начальник відділу з призначення пенсій цього ж управління Дмитро Наливайко, голова районного об`єднання підприємців Володимир Росляк, голова Фонду комунального майна району, Фонду підтримки підприємництва Іван Коцько. Прозвучало чимало цікавих міркувань, пропозицій, які спрямовані на забезпечення діяльності СПД у правовому полі.

Цікаво, що до кінця року податкова служба України передбачає запровадження електрон­ного сервісу для платників податків – «електрон­ного кабінету». Новація спростить платникові податку перевірку свого податкового рахунку, сплату податку, подання звітності і т. д. Через власний «електронний кабінет» на офіційному сайті ДПС він зможе побачити скільки та які податки йому нараховано, відразу заповнити за готовими формами платіжні документи і так само легко звітувати про сплату.

Микола ПИТЛЮК

«Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!